Herní scéna

Velké, modré...G!

Written by admin on Wednesday, 25 February 2015 16:06. Posted in Herní scéna

 

Zajisté už o nás víte, že hrajeme. Že hrajeme často a rádi.  Klávesnice a myši u nás prochází neskutečně brutálním testem odolnosti a výdrže. A že je nešetříme, dokazuje i naše R.I.P. sbírka  myší a klávesnic. V našem herním pekle už vyhořely takové značky, jako Razer, Steelseries a Tesoro. Hráčská myš je zkrátka periférie, která může vydržet při prohlížení internetu mnoho let, ale když ji často venčíte ve FPS hrách,  za rok hraní  je dead. Náš rekord je dva měsíce, a byl to výrobek slavné firmy Steelseries  za téměř 2 tisíce. To byl důvod, proč jsme před lety přestali konzumovat reklamu a s pokorou se vrátili ke kořenům – do Švýcarska.

Finanční sebeobrana – průser jménem DONATE

Written by prosek on Saturday, 21 February 2015 13:29. Posted in Herní scéna


Žere donuty, pobírá donaty, mele sračky o tom, jak sere na záchodě.  Jo, ten polštář, co je slavnej už i v televizi a „podporují“  ho dokonce už i progameři.  Proč vlastně píšu kurva o takové low end existenci? Aha, už vím. Zrovna čumím na Hrajeme s Alim, kde Zvelebil do kamery, na plnej céres, háže hlášky o  vydělávání na YT a vyčísluje dary, které dostal  ten fatsumo od lidí, kteří z nějakého důvodu shledávají  Fattyho produkci  zábavnou.  A najednou mi  docvaklo, že vlastně od roku 2014 je taková malinká změna v zákonech a vůbec, že dary youtuberům nebo dokonce herním vývojářům nejsou tzv. zadarmo. Když se holt moc mažete donatama, nakonec si někdo všimne, že neplatíte daně nebo alespoň nepodáváte jednou ročně přiznání. Takže díky Ali za inspiraci, a až Fattymu domů přijde obálka s pruhem, tak ať ví, komu za to nadělení může poděkovat.

Tesoro - blbej kauf.

Written by prosek on Friday, 26 December 2014 10:56. Posted in Herní scéna

 

Dřepěl jsem u telky, čučel na Hitlerovy tajné zbraně,  a zrovna když ukazovali exSchutzstaffel von Brauna, jak přebírá nejvyšší americké státní vyznamenání pro civilistu, jsem si řekl, že by to chtělo nějaký článek. Že tam není kauzalita? Koho to sere, jsem Prosek.  Sednul jsem ke klávesám a zamyslel se – téma? Hry? Sex? Hardware? Česká scéna? Ta už je zničená tajnou zbraní pracující  na Schrödingerově principu ( proto ostatně vypadá jako oživlá mrtvola), nahý kozy jsou už dnes k vidění v kdejaké herně a hardware si nechám na příští rok, protože grafický karty a komponenty pro vodníka jsou holt drahý, a stejně jsem měl jiné priority (motorovou pilu například). No a najednou se mi zase kousla klávesnice…a zase…bingo!

Před rokem a něco mě vyprovokovala „nabušená“  reklama na značku Tesoro.  Ovšem nepodlehl jsem bušícímu nátlaku,  a fikaně jsem si počkal na 50% slevoakci.  OK, Durandal se mi tady válí na stole,  byl v chodu téměř v režimu 24/7, a nyní nastal ten čas na pomluvy, závist a tak…prostě  rekapitulac slíbeného long testu.

e-Sport vs. t-Authority

Written by prosek on Sunday, 14 December 2014 12:21. Posted in Herní scéna

Minule jsem tady žvanil něco velmi málo o e-sportovním účetnictví, a dnes, jak jsem slíbil, hodíme žvanění o daních. Na kompetitivní řádění prý nejsou dědkové vhodní, ale jakmile dojde na kompetici s berňákem, frikulínům s bleskovým aimem dojde řeč a pustí moč a stolici. Dnes nahradíme pixel walking velmi neoblíbeným tématem - tax trollingem. Nebudu se zabývat detaily, vezmu to rychle a velmi, velmi povrchně, jinak by byl článek dlouhý dva metry, a navíc bych pak neměl práci. Zadarmo ani Prosek nehrabe…už.

Dajli medajli - nebo prizemoney?

Written by prosek on Thursday, 06 November 2014 14:19. Posted in Herní scéna

Manuál pro e-sportovce aneb finanční sebeobrana.

Bývaly doby, kdy jsem ze zištného důvodu musel řešit i pro mě nepříjemnou věc - účetnictví a daně spojené s organizováním e-sport turnaje. Teda, turnaje, kde je startovné a vyplácí se prizemoney (pro česky mluvící hráče penězní výhry). Jednoduše přijdete do herny, nyní e-sport klubíku nebo rovnou e-sport blue LED paláce, vysolíte pár stovek nebo tisíc za startovné, pak celý víkend děláte oponentům díry do pixelů, a když jich uděláte dost, stanete na bedně. Přijde z krásné zahraniční dovolené opálený manažer herny, a dá vám love.

Moment...nebo nedá!

V souvislosti s právě probíhajícím insolvenčním řízením nejmenované COMPANY, vyhlášené enormní koncentrací zkratky začínající písmenem C,  jsem si vzpomněl, že jsem někde