Retardi, dementi a spol.

Written by prosek on 13 January 2012. Posted in Herní scéna

Také vás při hraní multiplayeru demotivují hráči, co se vyžívají v poskytování nevyžádaných rad a vulgaritách? Osobně v okamžiku, kdy se v textové konzoli začínají objevovat sprostá slova a nepostradatelný nooblame insulting, dávám Esc a jdu si hledat hru jinde.

Všiml jsem si na stránkách Playzone.cz jedné debaty na téma "retardace české scény". V článku o mezihernovém turnaji ve SC2 se v komentářích svěřila hráčka Cracked.BabyToss, že nepojede do konkrétní herny, protože by se tam potkala s hráčem, který jaksi nekonvenuje jejím standardům chování. Onen dotyčný přispěchal s vysvětlením, které mne utvrdilo v přesvědčení, že česká herní scéna je tam, kde je, hlavně zásluhou nevymáchaných hub českých hráčů. Hráčce BabyToss je podle informací v jejím profilu na Playzone.cz 27 let. Oponentovi 22 let. čekal jsem u něj méně, cca 14-16, což by odpovídalo tomu, co napsal.

 

Ve zkratce - vyjádřil se jako idiot, vulgarity a hulvátství jsou normální (nebyl to pouze jeho názor, přidali se i další), a "flame a retardace české scény" je pro něj oblíbená zábava. Já nemám v zásadě problém s flamováním, kdo se u klávesnice chová jako prase, potřebuje behaviorální lekci. Ovšem i naprostému blbovi lze oponovat bez použití vulgarit. Ano, lze spekulovat, co ještě není vulgarita a co už ano. Často totiž lidé, většinou omylem, považují za vulgarity i jednoznačné definice - například slovo zmrd, o kterém dokonce vyšly dvě knihy od D-FENSe. Povšiml jsem si poučné a pravdivé hlášky, kterou do komentářů vyslala BabyToss, a tak si dovoluji citovat ze zdroje Playzone.cz:

"Hajit, ze se v esportu nadava bezne a ze je to standard - pak se ale nemuzeme divit, ze pro vetsinu lidi je nase zabava proste k smichu, kdyz se k sobe neumime chovat s respektem....Jo, lidi se k sobe chovaji jako cunata. Ale porad si myslim, ze vetsina StarCraftistu jsou rozumni, inteligentni lide. Alespon ve srovnani s jinymi nejmenovanymi komunitami, ktere jsem mela moznost pozorovat. Nemyslim si, ze kdyz je neco bezne, je to hned automaticky take to spravne. Krucinal, vseci nas tu bavi stejna vec, tak se k sobe aspon muzeme chovat na urovni. Mozna tu budu za myslitele, blbecka a nebo za kontroverzni osobu, protoze tu vlastne kazu, ale treba bych byla hrozne rada, kdyby se uroven toho naseho, ceskeho e-sportu zvedla. A ono u chovani to vsechno zacina.., alespon v to teda verim. nikdo, z hlediska businessu nebude investovat do party pubertaku, co kolem sebe hazeji hovinkama... nebo myslis, ze ano?"

Ta dáma má pravdu, do kamene tesat. Herní scéna v této zemi se po uši brodí ve fekáliích, po monitorech létají retardi, felují se dicky, souloží se matky, gayové mají párty a noobové jsou posíláni do fucků v anglosaské zóně, a v té naší rovnou do análů. Hraju MW3 už nějaký pátek, a za tu dobu mi napsal protihráč "ns" pouze JEDNOU. Ale asi tisíckrát jsem dostal různá erotická (obvykle homosexuální) doporučení či noobovskou nálepku. Takže není divu, že dospělá dáma má z této prezentace české herní scény dávení.

Přeji BabyToss, aby se dočkala dnů, kdy to bude lepší, hráči budou slušnější a hlavně, budou respektovat ostatní hráče. Alespoň ti PRO, nebo ti, kteří si myslí, že jsou PRO. Co vy na to, codkaři?.

 

Share