V.P. - Velký projekt - chapter 3

Written by prosek on 11 May 2012. Posted in Herní scéna

Čeští progameři se konečně dočkají. Kruh se uzavřel a na české "scéně" vznikl nový subjekt, který si do popisu práce dal za úkol vytvořit herní komunitě důstojné prostředí.

Battlezone zřejmě nebude mít šanci nabídnout srovnatelnou přidanou hodnotu. Můžu si dovolit takto spekulovat, protože za celým projektem stojí více než povolané osobnosti české herní scény - Jan Duchoň (excelentní hráč CoD4), Ladislav Zimovjan (neméně špičkový podnikatel) a Ondřej Mareš (odborník v oblasti realit, poradenství a konzultací).

Všichni tři jsou od 26.4.2012 jednatelé a společníci nového subjektu QWERTY gaming s.r.o. se sídlem na Zbraslavi. (viz. výpis z Ochodního rejstříku). Čtvrtým společníkem je akciová společnost ENERGOTRADE, kterou založila mateřská firma ENERGA a.s., vlastněná arménským právníkem. Energotrade a.s. je díky svému předmětu podnikání (obchod s pohonnými hmotami a mazivy) zárukou kvalitního financování. Jak se říká tady v Čechách...kdo maže, ten jede!

Vzhledem k popisu předmětu podnikání v Živnostenském rejstříku se čeští i zahraniční hráči mají na co těšit. Odhaduji, že tito tři přední odborníci na herní scénu dokážou nabídnout na trhu interesantní možnosti pro realizaci letitých snů všech vynikajících českých progamerů - hernu, která se stane na velmi dlouhou dobu etalonem kvality a důstojným místem pro LAN turnaje všeho druhu.

Podle informací o minoritním společníkovi (lze očekávat, že to je investor s nemalou mírou herního entuziasmu) Energotrade a.s. lze predikovat ohromný prostor, minimálně 80 počítačů, vynikající zázemí se zajímavými možnostmi, špičkový bar  a úžasné akce s lákavými prizemoney.

Takže, česká progamerská komunita se má bezpochyby na co těšit. I když herna a společnost, která ji bude provozovat, zatím nejsou promováni na internetu, podle veřejně přístupných informací lze předvídat, že se nakonec dílo povedlo a českou komunitu a přední herní portály organizující soutěže a eventy čekají světlé zítřky.

Gratulujeme, dobrá práce!

A pevně doufám, že Grunex bude překvapený příjemně.