Quo vadis, herní platformy?

Written by prosek on 16 June 2012. Posted in Herní scéna

Stále mi to vrtá hlavou. Proč panuje mezi tábory konzolářů a písíčkářů takový antagonismus? Přečetl jsem tuny článků a komentářů, dokonce mám jednu konzoli doma, a stále jsem se nedopátral fundamentu toho sporu.

Dokonce i zakládající blogeři na Amahara.cz nevynechají jedinou příležitost dát si do zubů kvůli jejich oblíbené platformě. Nepopírám, že ještě nedávno jsem byl také postižen jistou formou hostility vůči konzolím. Ale měl jsem možnost ten krám vyzkoušet.

A tak by mne zajímal názor ostatních, jak na PC, tak na konzole. Rád bych zde proto dal prostor pro vaše názory, zkušenosti a odhady trendů vývoje obou platforem. Zkuste odpovědět na několik otázek, třeba v komentářích. Pokud chcete provětrat svoji klávesnici, přivítám i obsáhlejší názor například formou blogového článku, krátkého či dlouhého, dle libosti. Svůj pohled na platformní bitevní pole mám, ale počkám s ním až na konec.

Pakliže se nechcete registrovat, ale chcete na problematiku reagovat více než komentem, pošlete svůj text na e-mail amahara.cz(zavin)seznam.cz. Váš text připravím do publikovatelné podoby a pod vaším nickem či jménem zveřejním.


 

EDIT:

Ops, zapomněl jsem na to hlavní...na otázky.

1. Preferujete konzole nebo PC - proč?

2. Jakým směrem se podle vás ubírají konzole a PC?

3. Myslíte si, že oběma platformám zvoní hrana?

4. Existuje něco, co v blízké budoucnosti nahradí PC i konzole?