S poctivostí nejdál dojdeš...

Written by prosek on 10 July 2012. Posted in Herní scéna

...no tak trochu historický artefakt behaviorální výbavy nás dříve narozených, nicméně nedalo mi to a udělal jsem si malý průzkum. Proč? Na eSuba.eu zase matematici-amatéři fakují Grunex, že si nechává love ze startovného pro sebe. Zapnul jsem si justice.cz a začal podle připraveného seznamu celebrit na našem trhu prodeje her, provozování herních portálů, heren a herních klanů vyhledávat výroční zprávy či chcete-li účetní závěrky. Pro neznalé - každý podnikatelský subjekt v této zemi, založený podle Obchodního zákoníku (určitě znáte pojmy jako s.r.o. či a.s.) je povinen nejpozději do konce kalendářního roku následujícího po uzavíraném období zveřejnit svoje data na webu Justice.cz. Z těchto dat si každý může ověřit, zda konkrétní podnikatel prosperuje, či jenom plácá nesmysly a ve skutečnosti je zadlužený kam se podívá. Obecně je neexistence těchto dokumentů u odborné veřejnosti vnímána jako zatajování skutečností, kterými se ta která firma nechce zrovna moc chlubit. Je docela možné i to, že majitelé společnosti jsou flinkové a amatéři, co sice založí kurva big EsEró, jsou z nich děsně chytří jednatelé a majitelé typyčojezdimvbéemwé, ale jinak jsou to hochštapleři nejhrubšího zrna. Pozor, info pro potencionální antiRP trolly - povinnost zveřejňovat roční účetní závěrky NEplatí pro fyzické osoby podnikající v režimu známém laické veřejnosti jako OSVČ.

Je lehce úsměvné, jak na některých portálech čtu slova poctivost, upřímnost, entuziasmus, největší, nejlepší ble ble ble...ale že kucí nedodržují kruciální české zákony, zatímco na fórech se jak o život flejmuje, kdo si kde kolik zase ulil do kapsy, a proč je to startovné tak drahé, to nikoho nesere.

EG Czech, s.r.o. - provozuje herní portál Eurogamer.cz - zakladatelské dokumenty mají datum 18.11.2008 - zveřejněné roční závěrky - NULA

Xzone s.r.o. - provozuje herní e-shop Xzone.cz - zakladatelské dokumenty mají datum 13.8. 2008 - zveřejněné roční závěrky - NULA. Propojená s EG Czech statutárními orgány.

PLAYzone s.r.o. - herní portál - účetní závěrky zveřejněné všechny...ovšem takovým úsměvným způsobem, jako by je dělal absolutní amatér, nicméně, alespoň něco.

Boosters s.r.o. - provozuje herní portál Grunex.com - zakladatelské dokumenty mají datum 24.2.2010 - zveřejněné roční závěrky - NULA

Koala Finest s.r.o. - provozuje hernu Battlezone - zveřejněné roční závěrky - všechny. Ovšem společnost využívá práva zveřejňovat závěrku ve zkráceném rozsahu, a i v příloze k závěrce je skoupá na informace, takže o provozu Battlu nic nezjistíte. Nicméně, firma má mínusový vlastní kapitál, takže nic moc pánové!

Gameleader s.r.o. - provozuje herní portál Zing.cz - zakladatelské dokumenty mají datum 25.5.2009 - zveřejněné roční závěrky - všechny.

Energotrade a.s. - společník a asi zároveň investor nového herního subjektu Qwerty Gaming s.r.o. -  zakladatelské dokumenty mají datum 11.11.1997 (!!!) - zveřejněné roční závěrky - NULA. Zajímavý je také fakt, že firma Qwerty Gaming s.r.o. vlastně vznikla nakoupením hotové společnosti od firmy zabývající se registrací společností na klíč. Nechápu, založit jednoduchou s.r.o. je trivilání úkon. No, kecám, chápu, ale detaily si nechám pro sebe. Jeden ze společníků Qwerty Gaming s.r.o. je zároveň jednatelem a společníkem firmy MVL Group s.r.o. - založena 5.12.2008 - od té doby NULA. Kozel zahradníkem? Tak to bude ještě zajímavé. Často mám pocit, že v této zemi je každý druhý jednatel, aniž by vůbec znal svoje zákonné povinnosti.

Je zde ještě několik velkých hráčů, ovšem ti spadají pod velké mediální firmy jako BURDA a MAFRA, které si nemůžou dovolit nedat svým akcionářům či společníkům zákonné informace.

Suma sumárum - 4x NULA, tj. více než 50% "podnikatelů" na to z vysoka kašle.

Jo, málem jsem zapomněl - eSuba s.r.o. - dříve sdružení, dnes již s.r.o. - provozuje herní portál eSuba.eu a herní multiklan - zakladatelské dokumenty mají datum 17.9.2008 - zveřejněné roční závěrky - NULA.

Jaký z toho mám dojem? Špatný. Ale zase na druhou stranu, můžu pak spekulovat a vařit polívku ze šutrů dle libosti. Protože vyložit karty na stůl není žádná prdel páni podnikatelé!

Těším se za rok!