Ničivý zbraňový systém v Crysis 3

Written by prosek on 27 July 2012. Posted in Herní scéna

Crysis 3, moje modla, můj milášek, moje všechno. A voni mi zkurví terminologii!  Dokonce i v oficiálním videu ze hry melou stejný nesmysl! Jsem emočně zasažen! Na webu o Crysis přeloženém do češtiny se dočítám v souvislosti s nadcházející trojkovou peckou samé extras.

Drsné zbraně budoucnosti

Cituji ze zdroje Crysis 3:

"Let k Proximě Centauri, hvězdě nejbližší slunci, by vám trval 4,24 světelných let. To je při rychlosti 300.000 kilometrů za vteřinu docela slušná dálka. Jaká věda by mohla mimozemské rase hladové po nadvládě umožnit cestovat nadsvětelnou rychlostí? Zkuste si jen představit tu technologii, tu sílu… ty zbraně."

No jasněééé, defaultní emzácký hi-tech, který nakope prdel každému lidskému válečníkovi, a pak přijde Prophet a za pomoci kompozitního (složeninového) luku, který si vyřezal někde z pár větví, emzákům nakope prdel. Kterej idiot to překládal? Zase google translator? Asi ano.

Totiž, anglická slova composite a compound znamenají v podstatě jedno a to samé - složený, kombinovaný. Ovšem v lukostřelecké terminologii to už tak jasné není. Slovem kompozitní se označují luky, které nebyly z jednoho kusu dřeva. Už dáááávno výrobci luků pochopili, jak pracuje materiál, ze kterého je luk vyroben. Vnější strana luku se natahuje, vnitřní se stlačuje. Takže takový luk namáháte, namáháte, namáháte...a posléze zlomený zahazujete. Proto už klasické anglické tisové luky byly tzv. kompozitní - z vrstev různého dřeva.

Takže, composite (složené) luky se už dělají jako fakt hodně let - Robin Hood zajisté pamatuje.  Ale compound, jakkoliv je doslovný překlad stejný, je moderní kladkový luk! Kladkový luk - vyloženě deflexní záležitost. Když ten krám natáhnete, ramena luku se prohýbají skutečně minimálně. O husté napnutí tětivy se tam starají zvratné páky - kladky. Ale jo, ten Prophetův zázrak je vytuněnej o "automatické nabíjení" a ramena dostala přimalované nějaké tlumiče či co, ale jinak je to starej dobrej kladkovej COMPOUND luk, do prdele!

Tak hezká profesionálně spíchnutá hra, a tak amatérské texty! Ano, jsem detailista, ale detaily dělají "téměř " dokonalou hru.

Obrázek hustokrutopřísného kladkového luku, nad kterým by i sám Prophet zajásal. Pochopitelně, bez přídavného zařízení, třeba zaměřovačů. Jo, ta cenovka je skutečně v britských librách, za základ!

zdroj: Merlinarchery