Už zase nadupávají!

Written by prosek on 31 July 2012. Posted in Herní scéna

Haló, haló, Playzone.cz hodila pokec s prodejci počítačů CZC.cz a výrobcem oněch světově známých NADUPANYCH kompu pyčo, a Mistrovství bude prý vybaveno kompy, jaké svět neviděl.  Pominu-li moji averzi vůči nereálným reklamním plkům, tak ty kompy nevypadají věru zle. Bohužel, vidíme pouze exteriér. Dovnitř nás zatím nahlédnout nenechali.  V zásadě v těch krabicích nejsou špatné komponenty... až na základní desky a chladiče CPU.

Dát do kompu za 60 litrů micro ATX desku za dva litry od Gigabyte, to může udělat jenom naprostej barbar. Postavit cituji "nabušený herní" komp do skříně typu BIG TOWER, která prázdná váží asi 15 kilo, a obsahuje celkem 9x 5,25" pozic pro disky a mechaniky, to chce skutečně velké ego. A nazvat ten komp "MČR HAL3000 Game Master 99116", tak to už mi hlava nebere, kolik expertů muselo zasedat celej víkend, aby něco tak šíleného vymysleli.

To už skutečně není v oboru nikdo, kdo má trochu invence a umí stavět použitelné počítače? Co chtějí experti od HALLmnohotisíc dokázat tím, že do high tech kompu se skříní pro XL-ATX nacpou lowendovou desku, navíc v micro spedifikaci? Svět se v prdel obrací. K počítači dostanete NERO, příručku a montáž v ceně 6158 korun. Zajímavé "poplatky"!

 

Ty sestavy jsou prý "oficiálně certifikované"... no, hledal jsem hledal, ale oficiální certifikační autoritu jsem nikde nenašel. Co si pod tím mám představit? Kdo je oním certifikátorem? Nějaká mezinárodní asociace či firma? Když si nějaký pařan tu sestavu koupí, dostane k ní také písemný certifikát?  Nebo zase někdo jenom kecá?

Pochopitelně je neuvěřitelně cool, že mě počítače HALL podrží jak v práci, tak při cestě na kole, ale já chci vidět ten certifikát! Nebo že by byl oním tajemným certifikátorem přímo portál Playzone.cz? V čem spočívá ona certifikace? Například že ten počítač je fakt hustě vytuněnej a má garantovaný výkon, kvalitu a umí navíc vařit kapučíno a před spaním vrnět?

"PC sestavy ověřené herními klany! Spolupracujeme jen s nejlepšími partnery a sestavy konzultujeme s TOP hráči na světové úrovni. Počítače pečlivě testujeme také na nejnovějších hrách." Tak tohle mají v action letáku.  Vlastně jo, od antidepresivního autíčka k ochranné přilbě... to kdyby někomu při čtení toho letáku jeblo.

Čím více čtu o nabušených počítačích na každém sloupu, tím více jsou mi výrobky té firmy nesympatické. Ještě nedávno jsem byl alergický na užvaněný zelený kondom, ale hallo žvásty ho bez problémů vdechly ke snídani.

Share