The International 2 - tentokrát doopravdy

Written by Over on 30 August 2012. Posted in Herní scéna

Skupinovky nejprestižnějšího DotA2 turnaje jsou za námi a hráči i organizátoři se chystají na hlavní událost akce - playoffs. Ty začínají už zítra - no a v čem budou jinačí? No třeba v tom, že se nebudou hrát TADY, ale TADY!

No ale to trochu předbíhám. Faktem je, že minulej International byl docela fail. A to z mnoha důvodů. Byl v Německu, takže byl problém s dopravou ze Seattlu, kde sídlí Valve. Za druhé, byl na GamesComu, což sama o sobě je dost upocená a hlučná záležitost, ale aby toho nebylo málo, byl hned vedle budky Razeru, což jak je všem jistě známo, jsou největší hovada na všech herních výstavách, protože tam mají permanentně rave dance party vohulenou na aspoň sto dvacet dB. Za třetí, byl to první turnaj organizovaný Valve - a ono to asi fakt není moc sranda. Shrnuto podtrženo, bylo to zalagovaný, zasekaný, nedalo se nic slyšet (fuck you, Razer!) a prostě to bylo naprd.

Tentokrát vzalo Valve rozum do hrsti, GamesComu ukázali vztyčený prostředníček (obrazně) a udělali si to sami, doma. No a světe div se, zatím to vychází skvěle.

Jedna z věcí, který mě fakt překvapila, je to, jak se Valve o hráče starají. Zdarma transport odkudkoliv z této planety do Seattlu (a poté i zpět), ubytování, bezplatné využití kafetérie, zdravá výživa, ping pong, vlastní místnost na paření a trénink, vlastní skříňky pro nejen herní vybavení, místnost s projektorem na sledování zápasů...zkrátka luxus. 

Do teď to vyšlo i po technické stránce. Zkouška ohněm však budou zítřejší playoffs, které se budou konat ve velké koncertní hale po dobu tří dnů. Příprava ale zatím vypadá dost dobře. 

Zatím je International velmi úspěšný - nejen, že jeho rekordní prize money 1,6mil. USD na jeden turnaj zatím nic v eSports nepřekonalo (LoLtards budou argumentovat tím, že LoLko ano, ale tam se jedná o dlouhodobou ligu, nikoliv o jednorázovou akci), na relativně nezajímavé skupinovky (v porovnání s playoffs) se dívalo v herním klientu přes 59000 lidí naráz, a to číslo nezahrnuje všechny streamy casterů, kterých je 26. Na hru v betě docela slušný! Z Doty se nám začíná rýsovat konečně opravdicky kompetitivní hra svého žánru, kterou eSports potřebují jako sůl. 

Favority na vítězství jsou samozřejmě čínské týmy LGD a Invictus Gaming, které skupinovkami projely jako nůž máslem. Na StarCraft jsou Korejci, na Dotu Čínani. Tentokrát jim asi nikdo v dominaci nezabrání. Naděje ale umírá jako poslední... 

A kde se dívat? DNES, ZÍTRA i POZÍTŘÍ v 19.00 našeho času buď přímo ve hře skrz DotaTV, nebo na všech možných streamech napříč DotA internety!
English streamy

TobiWan a Slesh - Tobi je ikona Doty, zábavnějšího play-by-play castera byste nenašli. Slesh v dvojici zastupuje roli analyzátora. Tastosis Doty2.

LD a Luminous - vysoce analytická dvojice. Nehulákají, neřvou, naopak poskytují na hru hlubší pohled a mluví o tom, co se děje hráčům v hlavě. Pouze, pokud hře rozumíte a chcete jí rozumět ještě víc. 

Purge a GodZ - univerzální caster, zvládá duo i solo casty, spíše analyzátor než play-by-play komentátor.

Zdroj fotografií: Oficiální album fotek na flickeru!  

 
Vstupní hala - není to cool?
 
centrum produkce - Valve to myslí vážně
  
 
zvukotěsné budky - nezdá se to, ale je to HODNĚ drahý 

 

takhle se večeří ve Valve - vlhkej sen (nejen) progamerů

 

a nakonec hlavní cena - opomeneme-li těch necelých dvacet milionů kč...

 

 

 

Share