Riot at Riot

Written by Over on 05 September 2012. Posted in Herní scéna

VAROVÁNÍ! Následující článek pojednává o zvěstech a nezávislých neoficiálních zdrojích a tyto zdroje tudíž nemusí být pravdivé! (ačkoliv nyní, je podle mě jasné, že pravdivé jsou) Závěry si vyvozujte sami!

Dneska se Dota a LoL komunitou prohnal čerstvý vánek v podobě docela hustého drama, které vyvolal EG.iNcontroL v podcastu Inside the Game, který řeší eSports (nejen SC2, i když to je hlavní focus). Link na podcast je zde, důležitá část začíná kolem 30. minuty.

TL;DL: iNcontroL se doslechl od určitých zdrojů (je to docela velká postava severoamerického progamingu, a to nejen jeho tělem, takže to může bejt klidně pravda), že Riot zakáže přístup do své LoLkařské Season 3 týmům, které mají kromě LoL ještě HoN nebo DotA1/2 divize. Shitstorm začíná.

Zprávy na internetu se šíří neuvěřitelně

rychle a obzvláště ty, které mohou být pravdivé. Proč by mohla být pravdivá? V nedávném RealTalk (podcast JP McDaniela,  "organizátora" MLG) s TobiWanem (největší caster Doty2) se Tobi rozpovídal o obchodních praktikách Riotu. Klasika - Riot se snažil penězi procpat se do Dreamhacku (momentálně nejsou zmíněni jako hra, která tam bude v listopadu na DH Winter, takže DH už to možná přestalo bavit, kdo ví), podepisují s hráči smlouvy, aby nepřestali hrát jejich hru (z rozhovorů s některými hráči vyplývá, že už hrají pouze pro peníze), údajně se snaží pumpovat i do IEM a dokonce ho skoro organizačně přebrat (ESL nemá peníze, ty jsou od Riotu, takže v podstatě jim to patří). To, že LoL zakazuje turnajům jako je např. právě IEM a MLG, kde je LoL turnaj, organizovat DotA2 a HoN turnaje už je starší veřejné tajemství a nikdo to ani neskrývá. Dreamhack je jediná vyjímka, protože ti si to asi vydupali.

Zkrátka, Riot tyhle věci dělá a tak to není až tak neuvěřitelné, že by šli ještě dál. Objevily se thready na redditu, které dokonce obsahovaly tvrzení některých LoL hráčů, kteří naznačovali, že na této zprávě něco bude - byly ale moderátory velmi svižně smazány, jakmile Riot vydal oficiální prohlášení. Podle něj jde jen o fámu, že to není pravda a týmy jako CLG, Na´Vi a M5 se účastnit mohou.

EDIT no.1

SirScoots, manažer progaming týmu Evil Geniuses v podcastu Live on Three potvrdil (čas by měl být automaticky nastavený na správné časomíře), že Riot se o to opravdu snažil a dokud komunita nezačala řvát, měli to v plánu. Týmy byly kontaktovány a měly podepsat s Riotem kontrakt o exkluzivitě (týmy jako coL, EG a Dignitas si na to stěžovaly). Sami EG měli podle Riotu založit LoL tým, ale jen pokud zruší svou Dota divizi. Riot tedy opravdu tuto zmrdskou praktiku plánoval a komunitní manažeři Riotu otevřeně lhali. Riot má asi opravdu nahnáno...

EDIT no.2

Druhý zdroj, manažer týmu complexity tvrzení SiraScootse potvrzuje. Cituji, "Unfortunately this is true. JBass and myself were having a conversation about it this morning, and our management ultimately decided against it long ago. I'm glad EG, coL, and Dignitas worked hard against it, competition is good."

EDIT no.3

Slasher tuto zprávu potvrzuje taky, myslím, že není možno už pochybovat, tyto obvinění jsou s nejvyšší pravděpodobností oprávněná.

Otázka je - zkoušel to třeba Riot, a potom vycouval? Tyto obvinění pocházejí z vysokých a informovaných pozic - že by si je vycucali z prstu? Údajně někteří LoL hráči o tom něco ví - není toho nějak moc naráz? Snaží se snad někdo zdiskreditovat Riot? Jestli ano, jde na to chytře... (díky Editu no.1 irelevantní)

Každopádně vše je asi opět v normálu, přesto je to podivné. Co vy na to?