Sledujou nás!

Written by Over on 12 September 2012. Posted in Herní scéna

No fakt! Česká samozvaná herní "média" to samozřejmě ignorují (normálka) a tak se s radostí zhostíme funkce zpravodajské, vzdělávací, varovné a filosofické. Jestli jste pozadu, nesledujete herní scénu a ještě stále nenávidíte Blizzard, jak je teď v módě, ať už kvůli pandifikovanému WoW, příliš uklikanému pay2win Diablu nebo StarCraftu (nějaký velký lehce kritizovatelný zápor mě tam zrovna nenapadá, tam byste měli zapracovat lidi!), tak máte o důvod víc. Orwell měl pravdu, konec světa se blíží, paranoia je na místě - sledujou nás a ví o nás všecko! O co go?

Zkrátka se profláklo, že když uděláte ve WoWku screenshot pomocí in-game screenshot tlačítka, má obrázek hodně dobře schovaný, ale stále existující vodoznak. Stačí hodně ostřit, kontrastovat, enhancovat... "Holy shit, tohle je jak z CSI Miami!", říkáte si. No, tak to není všechno. Blizzard z toho vodoznaku, kterej vypadá asi takhle, vyčte IP serveru, na kterém hrajete, jméno vašeho účtu a přesný čas, kdy byl screenshot pořízen. Fora se bouří, blizzhate je v plném proudu a o konspirační teorie není nouze. Nejsměšn...pardon, nejpopulárnější je teorie, že se vodoznak objevil někde mezi roky 2008 a 2010, mezi nimiž bylo Activision spojeno s Blizzardem, což je samozřejmě ta nejhorší věc na světě, děj zodpovědný za všechny tsunami, soptící sopky, zemětřesení, ničivé tajfuny, schválená homosexuální manželství ve státu New York, zvyšování schodku státního rozpočtu, Alzheimerovu chorobu, rozšiřování ekonomické moci Číny, vysoké daně, financování Íránské armády, podporu severokorejského jaderného programu, a každým rokem si vyžádá smrt osmadvaceti koťátek. Jako benál do flamu je i fakt, že tato praktika není zmíněná v Terms of Use. Úplná totalita.

Teď vážně, otázkou je, jak mohou takové informace vás jako hrdé / zhnusené (nehodící se škrtněte) majitele bnet účtu ohrozit. Email? Všichni znaj. IP serveru? Jestli nehraješ na frýýýýčku jako každý správný frikulín, tak ti to může bejt šumafuk. Časový údaj? No tak zjistí, že jste místo školy hráli WoWko, no co. To snad jednou dvakrát udělá každej, ne? Ne!?!  

Obhajoba Blizzu, pokud nějaká vůbec bude, bude určitě založena na argumentu "používáme to na rychlou identifikaci a banhammerizaci hackerů, kdybysme se nudili tak tím můžeme sejmout freečka". A víte co? To mě přijde vlastně pohodě. Je to ale hodně vymakaný a chytrý použití screenů. Může to zajít dál? Může. Zajde to dál? Na základě Murpheyho zákonů si můžeme být jisti, že ano. A divil bych se, kdyby byl Blizzard v tomto sám... 

Co na to ta inteligentnější část české hráčské obce?