Kdo mi tu loupe cihly ze zídky?

Written by prosek on 16 September 2012. Posted in Herní scéna

Medal of Honor: Warfighter sype před vypuštěním hry na pulty obchodů to náručí herních recenzentů trailery, aby znalci mohli hodnotit a těšit se. Na mém oblíbeném fóru už opět zuří vášně a experti se předhánějí v hodnocení designu a takticko-technických vlastností techniky.

Pobaví, když 16-ti letý holobrada zasvěceně nadává na nerealističnost střelby Minigunem z helikoptery. Dnes není nutno mít ho doma na dvorku a ověřovat efekt jeho munice na tátově Fábii na leasing. Stačí youtube, tam je toho hafo. Zadejte si do browseru string "M134 Minigun" a můžete se začít kochat. I celebrita FPSRussia na svém YT kanále tuto hračku otestoval. A dokonce v noci, abyste si udělali představu o rychlosti, s jakou tohle bzučící železo globálně oteplí šest hlavní do ruda.

Další brainstormer ze stavební fakulty zase hejtuje nekvalitní práci filipínských zedníků - kdo to kdy viděl, aby ze zídky odlétavaly celé kusy, když se do ní zakusují zblízka nasrané čtyřgramové včely s ocelovým jádrem? A koho to kurva sere? Zničitelnost a epicky erektovaná zničitelnost, to je to pravý vořechový, jinak by to byla armanuda!

Stejně tak hodnotit tzv. design zbraní je poněkud přehnané. V ukázce z osvobození rukojmí na Filipínách hraje prim puška M-4, ověšená vším, co dnes současná technologie nabízí pro zaměřování cílů. Reflexní zaměřovač, laserový zaměřovač a značkovač, přídavná boční mechanická mířidla. Nic víc, nic míň. Ale přeci jen je tam možná něco navíc! V uvozovkách obyčejný 4x32 Trijicon ACOG, ovšem tvůrci hry se ASI inspirovali u airsoftových upravených kopií z Číny. A jak zajisté fandové airsoftu potvrdí, jejich zaměřovadla mají na tubusu zaměřovače navíc takové dva plastové čudly, které nahrazují mechanická mířidla, když jim při hulákání v lese dojdou v čínském hustokolimoši tužkové baterky. On totiž originál baterky nepotřebuje. Takže je to s velkou pravděpodobností fake.

Takže, já bych na reálný, pravý a jediný správný "design" až tak moc nesázel. Když si tak čtu komenty k tomu videu, dělám jedinou možnou věc - usmívám se... ne, kecám, řežu se smíchy! A když si vzpomenu, s jakou pompou kucí z EA promovali spolupráci s Trijiconem... no comment. Ať hledám na továrním webu Trijiconu, jak hledám, podobný fake přístroj v jejich nabídce není.

Pánové, spoluhráči, protihráči, prohráči a ostatní hráči - zapomeňte na reál. EA dělá zábavu, ne armádní simulátory. Užijte si hraní a neřešte píčoviny, stejně nemáte pravdu. Už jenom z toho důvodu, že o tom víte kulový.


EDIT: Konzultoval jsem problém ACOG s hochy z airsoft klubu na výstavě 4Game. Dušovali se, že to je podle originálu. Tak jsem šel znova hledat a projel jsem všechny výrobky Trijiconu. A ejhle... nakonec jsem ho našel. Ovšem na rozdíl od kousku prezentovaného ve hře má zcela odlišnou záměrnou osnovu, což mne při hledání originálu dost popletlo. Hledal jsem zaměřovač podle rectile vzoru. Jednoduše ve hře pomíchali dva typy zaměřovačů. Ta mířidla jsou tzv. záložní, kdyby se rozbila skla umístěná uvnitř tubusu. Zřejmě pro případ, že puška nemá sklopná mechanická mířidla. Takže hoši měli pravdu - originál existuje, ovšem jak říkám, se zcela odlišnou záměrnou osnovou, ve dvou provedeních - pro pušky kalibru .308 a pušku M4A1.

Share