Baví mě velice... petice

Written by prosek on 19 September 2012. Posted in Herní scéna

Už je tady další petice. Tentokrát na téma Arma 3 a nasraní Řekové. Jan Modrák zřejmě zcela nechápe, že co prokouš motivovaný nátlakem armády "jednou schvátí, to už nenavrátí". Na rovinu - petice je na hovno. Média informují o pohnutkách zadržených členů vývojářského týmu BI jednou tak, podruhé zase jinak, poslední verze hovoří o soukromé dovolené. OK, ta oblast je prý turisticky zajímavá, ale prý je tam i military base. A že vojáci nemají rádi kamerování, tak vo tom žádná.

Dnešní Řecko je sud s prachem... a ten ostrov navíc leží co by kamenem dohodil do Turecka, a Řekové a Turci se mají rádi asi stejně jako codkaři a béefkáři. Dospělý, rozum používající člověk do takové oblasti zkrátka nejezdí. A když už tam fakt nutně musí, dává si bacha, kam čumí a co fotí. A vzhledem k tomu, že Řekové tvrdí, že je čapnuli ve vojenském prostoru označeném výstražnými cedulemi, zatímco naše média tvrdí pravý opak, počkám si na konečný verdikt řeckých úřadů.

Petice nic nevyřeší, řecké úřady staví bábovičky na svém písečku a nějaká česká petice jim zřejmě bude zcela u prdele. Když jsem na návštěvě, sakra dobře koukám, kam šlapu, a nelezu, kam nemám. Před pár lety jsem na jižním pobřeží Švédska v oblasti Blekinge přišel k velké ceduli, která mi sdělovala, že se chystám vstoupit na území dopadové zóny střelnice švédského námořnictva. Ale prý je zrovna období, kdy tam jako můžu, bo se v tomto měsíci nestřílí. Prdlajs, otočil jsem se a mazal odtud pryč, co to šlo. 

Ne, jak jsem na návštěvě, chovám se maximálně obezřetně a pečlivě vážím, kam jít a kam ne. Každá armáda je háklivá na lidi s kukátky, a Řekové nebudou v tomto ohledu výjimkou. Ten military ájlend leží na fakt blbém místě. Turci jsou odjakživa zažraní militanti (mimochodem dělají hustě kvalitní kvéry a bojovou techniku), Řekům hrabe z nedostatku merglů a do toho všeho naběhnou dva týpci z firmy, s jejímž produktem tam už v minulosti prý měly místní úřady nějaký vážný problém. 

A jaké z toho plyne poučení? Můžete ty dva experty petičně "suportníkovat" do alelujá, ale na Řeky to bude mít sotva nějaký efekt. Taky se za ně můžete třeba modlit, obětovat krávu, stádo poníků nebo 2 progamery a 3 herní redaktory, ale výsledek bude stejný - nic. Seďte proto na prdeli doma a raději hrajte počítačové hry, přestože Vám mažou kolem huby medová slůvka o krásách a pohostinnosti.

Share