Přežil jsem For Games...

Written by prosek on 28 September 2012. Posted in Herní scéna

Dnes jsem udělal výjimku a po letech se nechal ukecat, abych zvedl zadek a šel se trochu socializovat. Mám to kousek, tak proč ne. Ale už v metru jsem začal větřit průser - hloučky frikulínů s nezaměnitelným image, signalizujícím cíl jejich cesty. Další rána nastala u areálu veletrhu - fronty, jako kdyby tam dávali zadarmo sběratelku Borderů. Ty vole, říkám si, když už jsem se dostal sem, tak to vystojím. Vyměnil jsem 3 kila za dva lupeny, strážkyně brány mi z nich hned něco urvaly, a byl jsem vpuštěn do davu.

Jak ten event charakterizovat v několika signifikantních bodech?

- mraky lidí
- mraky kočárků
- mraky dětí
- mraky konzolí a plastových udělátek se svítící koulí na konci

Tahle akce v zásadě postrádala pořádná PC. Pouze konzole...konzole...hejbací udělátka...zase konzole. Kromě několik herních notesů, na kterých prezentovali prstové vibranto hráči eSuby, jednoho muskulaturního Cosmose dvojky, na kterém frčel Crysis 3 a po větráky ozbrojené military bedny od Stoobiho...samé tousty, menší tousty a ještě menší toustečky. Zkrátka toustů jak nasráno...

Když jsme u toho Cosmose, dřepěly v něm dvě GFORCE a poháněly na velkém monitoru Crysis trojku vskutku velkolepě. Což se bohužel nedá říci o strojích, na kterých prezentoval Farcry 3 Playman. Divná kostbatá grafika, malé displaye...a přehnaně agilní obsluha, která si myslela, že fotím jejich top secret pixely. Byl jsem zdvořile požádán, abych snímek vymazal. Tak jsem stejně zdvořile odvětil, že nemám brýle na čtení, a tudíž si musí na mém fotostroji příslušná tlačítka v menu najít sám. Nakonec bílé tričko zjistilo, že na fotce je ostrá pouze palice mého syna, a zbytek je rozmazaný. Veselá příhoda, nic víc, nechápu, co plaší, když je internet plný záběrů ze hry. U Playmanů zřejmě chytili řeckou rýmu či co. Podobně jsem dopadl i na stánku Crysis 3, kde ovšem stačilo vysvětlení, že mě zajímá Cosmos bedna, nikoliv software na něm zrovna běžící. Nikdo se mi ve foťáku nehrabal, EA tudíž u mne zabodovala. 

Facit? Příjemně strávené dopoledne, viděl jsem pár hezkých kousků železa, hromadu volnočasového plastu, jednu základní desku Maximus, několik celebrit a pár triček eSuba v akci. No...abych nikomu neublížil, ušlo to.

 

Share