Movie Battle zabil aneb z DJ Stracha jde vážně strach!

Written by prosek on 20 October 2012. Posted in Herní scéna

Mistrovství ČR v počítačových hrách, Redbull, Playzone. Možná ty brandy znáte, možná víte, kde je hotel Jezerka u přehrady Seč, ale určitě neznáte dýdžeje Nobodylisten se signifikantním příjmením Strach. Včera jsem si pustil stream z toho eventu. Musím uznat, že Indiáni s tím pěkně vyjebali, když pouze  jim normálně fungoval stream. Bravo klucí, máte můj respekt!

Nebudu se nějak zásadně vyjadřovat k soutěžním videím, chlapci se snažili, něco bylo lepší, něco bylo horší, to už tak v soutěžích holt bývá. Nicméně co se týče invence, zaujal mne Buldog a Olovo. Soutěžící  sice výrazně nezvládali práci s mikrofonem a až na extrémní výjimky podléhali kouzlu tzv. "takurčitě" větné otvíračky, až jsem měl pocit, že sleduji rozhovory s hráči hokeje, ale u svých movie editorů neodvedli špatnou práci. Ale pro příště bych doporučil domácí trénink (FPS fans tomu říkají sušení) s něčím, co připomíná mikrofon, v pazourech.

Ale!!!

Z celé akce jsem měl neodbytný pocit nudy. Soutěžící se tam povalovali na nějakých proležených polštářích na zemi. Kecnout si do toho já, už bez pomoci nevstanu. Moderátoři se snažili, ale byli u toho jaksi zcepeněný. Tukan vypadal, že potřebuje nutně pozřít celou krabičku Rennie a zapít to celou láhví vodky (se nedivím, ze Stracha bych dostal migrénu během 30 vteřin), a ten druhej týpek hýřil invencí vtipů jak Husák při projevu na prvního máje, a navíc  jsem divný pocit, že o moviemakingu a střílečkách ví kulový. Prý hraje na joysticku -  nuda, pruda....absolutní. Gelu a Fiola by odvedli lepší práci, a to jsem na ně dřív nadával! Ty vole já se jim snad budu muset omluvit, chudák já! Myslím, že kdyby zamlklý Maza zahodil kameru a chopil se mikráku, byla by zábava větší.

Ovšem třešinkou na tom nightmare dortu byl DJ - dýdžej. Na pódiu měl takovej masterchief řídící pult, a skrze něj vyjadřoval do prostoru svoje sonické emoce. Měl jsem pocit, že vím, co se mu zrovna honí hlavou - jedu v sanitce, jedu hasit, jedu s poldama, a po cestě se mi různě rozbíjejí na autě siréna, maják, praskají gumy, padají kardany a nápravy a vůbec jsem děsně nasranej a nebaví mě to tady dneska. Bez uzardění si dovolím tvrzení, že i Eva a Vašek by tam udělali větší show. Jeho životní filozofie je prý "jít do všeho na plno s největším možným nasazením" - no tak hele proč ne, ale prosím příště nedávej ten pultík do zásuvky, jo? Přitom na inetu má kvalitní muziku, evidentně není úplně blbej, je to poslouchatelný, tak proč proboha na tom pódiu zapomněl na muziku a hrál tam ten scrapyard beat?  Z těch popelnicových rytmů jsem málem vyletěl z kůže.

Jo, a někde jsem četl, že prý následující afterparty byla ukončena obsluhou baru ve tři hodiny ráno. Sorry, ale takovej hotel, kde nedokážou jet na baru 24 hodin, je na hovno. Tam bych příště nešel.
 
Celkový dojem z celé akce:

+ dobrá videa
+ INDIAN předvedl, jak má vypadat stream

- Playzone předvedla, jak NEmá vypadat stream
- movie makeři nezvládají publicitu a neumí mluvit do mikráku, který není připojený na komunitní matrix
- DJ je DisasterJunk bez špetky citu pro moment a hudbu - což ovšem může být důsledkem nějaké momentální indispozice
- geniální nápad s hodnocením pomocí měřiče decibelů - epic fail

 

Share