Nadsvětelné games.cz

Written by Over on 11 March 2013. Posted in Herní scéna

S games.cz to jde poslední dobou prý ke dnu. Důkazem může být i poslední odstavec tohoto úžasného článku

Cituji: "SimCity zvládla tento problém (server downtime, pozn. redaktora) vyřešit rychle, Diablo III to trvalo mnohem déle."

What the fuck?

 

Je možné, že budu tak trochu games.cz křivdit. Opravdu je možné, že se stali obětí jevu spojení jejich alternativního paralelního vesmíru s naším. Vesmíru, ve kterém se na battle.net servery doopravdy nešlo připojit po celý týden. Taková událost je z hlediska teorie multiverza vysoce nepravděpodobná, ale je nutno to klarifikovat.

Co je tedy pravděpodobnější, je to, že se sekli. No, seky zingu už nějakou dobu nekomentujeme - on už v podstatě ani není důvod proč. Všichni s mozkem v makovici vzali rohy na ramena a přesvědčovat ten zbytek, to nám za to nejen že nestojí, ale to snad ani nejde. Kde není rozum, nemůže argument přece dopadnout na úrodnou půdu. 

Launch Diabla 3 byl problematický, zejména na EU serverech. První den po prvních několik hodin opravdu byl problém se připojit. Ale několika stovkám až tisícům šťastlivců se to podařilo a hráli. Sám si pamatuju, že jsem v launch day cestu ze školy řízl přes poštu a vyzvedl si svou kolektorku. Hra už byla nainstalovaná, zbývalo zadat kód na účet a lognout se. A světe div se, šlo to. Ano, já a všichni mí známí se opravdu 15.5.2012 do Diabla III logli a zapařili jsme. Ve špičce, kolem osmi hodin večer, už to byl opět problém, ale druhý den už servery jely většině lidem jako švýcarské hodinky a do týdne už si nikdo na proklínaný Error 37 na forech nestěžoval, protože měl plné ruce práce klikáním na pixelové potvory.

SimCity? Pět dní a servery stále nejely prakticky NIKOMU. Sem tam se nějaký šťastlivec taky našel, ale dropovalo to jako o život a ještě teď to jede osekané o některé funkce - např. nemožnost zapnout maximální rychlost hry. Švarní redditoři určitě zaznamenali na r/gamingu zvýšenou koncentraci nenávisti vůči Electronic Arts. V jednom threadu na debatu o selhání EAčkových serverů došlo a přirovnání Diabla 3 s SimCity padlo - vždy však bylo smeteno ze stolu se slovy "Blizzard to na příští den spravil (bez kompromisů), a navíc na ně napralo přes tři miliony hráčů. Nedá se to ani srovnávat. Your argument is invalid". SimCity to nedávalo snad do předvčerejška. Nevím to přesně, konkrétně tento kousek bych si asi nikdy nekoupil ať už ze zábran morálních či kvůli tomu, že jeho kvalita neodpovídá mým standardům; nicméně z reportů netizenů a kamarádů to opravdu skoro celý týden nešlo hrát. Představte si, že si koupíte knížku, a pak ji nemůžete týden otevřít. Absurdní, co?

All in all, tvrzení games.cz, že Simcity zvládlo tento problém vyřešit rychle, zatímco Diablu III to trvalo mnohem déle, je zcela nepochopitelný. Pokud se tedy nepohybuje redakce games.cz nadsvětelnou rychlostí a z jejich referenční soustavy to tak tedy vypadá (což by je samozřejmě omlouvalo), lžou a mystifikují. A kdyby jen to, Blizzard (!) srovnávají s EA (!!!), a pak dokonce vůči EA pošpiňují - to je smrtelný hřích vůči všemu, co je svaté. Svět se v prdel obrací.

Zdá se tedy, že epidemie špatného žurnalismu a zpravodajství, ať už herního nebo ne, se šíří českým internetem na stále vyšší příčky. Co bude dál? Pár věcí mě napadá, ale radši je nebudu inspirovat a nechám se překvapit. Jsem si jist, že se to bandě zing+eurogamer+games.cz určitě podaří!

Share