G710 - long test!

Written by prosek on 28 June 2013. Posted in Herní scéna

Smutek zavládl v našem nekorektním kraji, když jsem před nedávnem vracel zápůjčku první mechaniky od Logitech. Ale jelikož její cena byla docela hustá, řekl jsem si, že raději koupím a otestuju dvě levnější.

Ale!

Kde v této zemi, zaslíbené energeťáky poháněnému e-sportu, najdete velký výběr mechanických klávesnic na prodej? Pátrání jsem ukončil na velmi hubeném seznamu.

  • STEELSERIES  předem vyřazeno, bo mě nasrali s křápem Sensei
  • RAZER  to samý, u klávesnice Lysoca, taky "herní"
  • CORSAIR  na trhu jsou staré modely, raději si počkám na nový, který už je na cestě a vypadá jedle
  • LOGITECH  tu už mám v talónu (sice rychlý test, ale alespoň jsem si sáhl)

No a co dál? Dál nic... pokud chcete pořádnou mechaniku a nikoliv nějaký vánoční stromeček, račte nakupovat v EU nebo nejlépe za oceánem. Bohužel, koupit v USA pořádnej kýbórd je raketa. Ne za tu klávesnici, ale za clo, DPH a dopravné. V podstatě zaplatíte  100% ceny navrch.

Původně jsem měl zálusk na TESORO, které se najednou zjevily v e-shopu Alza. Zahraniční články o tom hovořily dosti přesvědčivě, takže volba byla jasná. No, ale pak se to podělalo. Tesoro začal v české kotlině propagovat nějakej jantar, který asi miluje grunexácky vzrušivé erotoreklamy na počítače "Lhal158tisíc". A to už jsem nezkousnul. Ta značka se mi tak zprotivila, že jsem šel a koupil fungl novou Logitech G710. Ale jo, já to vím, za tu cenovku jsem mohl mít 1,85 tesoro pure esport čuprdupr čudlíků, ale já jsem řekl rázné NE! Nebudu spolupachatelem a fámulusem českého progamingového Horsta Fuchse!

A tak Logitech byl jasná volba. Je to firma s tradicí, původem z Evropy. Jejich výrobky fungují a drží. A nelezou mi do prdele trapnou reklamou.

Nyní mám doma novotou smrdící krabici, kterou předám našemu ochočenému RÉ-daktorovi. Ten do ní bude bušit v režimu 12/7 několik měsíců. Pak mu klávesnici odeberu a vy se dozvíte, zda si Logitech svoje peníze zaslouží.

{gallery}/phocagallery/g710{/gallery}