Mistr od SteelSeries

Written by prosek on 04 February 2012. Posted in Herní scéna

Kdo potřebuje myš téměř za dva litry? Navíc svítící? Za prvé - profík, bo mu za to platí. Za druhé - profík, i když mu za to neplatí. Za třetí - nerd, co si chce udělat radost.

Máme domácnost již léta infikovanou Razer virusem. Před lety byly myši Cooperhead a Deathadder těmi lepšími kousky na trhu, na které měly už jen výrobky od Logitechu.

Ovšem Razer měl zásadní nevýhodu - u některých typů (Lachesis) byl na prd firmware a senzor, u těch ostatních odcházela tlačítka - zásadně fire button. Nějak ty jejich mikrospínače nezvládaly častou střelbu. Je pak pochopitelné, že jsem se začal ohlížet po nějaké náhradě. A ejhle, SteelSeries se vytasil s novinkou s názvem Sensei. Jak to přišlo na trh, hned jsem to objednal, jen tak, podle obrázku. Není to problém, kupuju takhle i ojetá auta.

Proč jsem si vybral Sensei?

  • konzervativní tvar - myš, co vypadá jak lyžařské vázání Marker nějak extra nemusím
  • rozmístění bočních tlačítek
  • chtěl jsem si zase zkusit laser sensor, byť po zkušenostech s Lachesis jsem se zařekl, že už do smrti pouze optiku
  • mám rád chrom

Technickou specifikaci si každý umí nastudovat na sajtu SteelSeries. Sensei má hromadu pixelů, Mpix, Hz a cpi, dokonce i vlastní procesor, takže přidat pár RAMek, poběží na tom prý z fleku Linux. Každopádně, ta myš je dost dobrá. Laserový senzor šlape jak má, je přesný a nechá si líbit kdejaký povrch. Tlačítka cvakají, kolečko kolečkuje, aniž by nějak vrzalo, click na kolečku má přesně takový odpor, jaký bych čekal. Zatím...uvidíme časem. Softwarové fičury jsou kchůl, a celý setup myši je navržen jednoduše, bez zbytečných grafických nesmyslů. Zajímavá je instalace - k myši se nedodává žádné CD - vše potřebné si stáhnete z netu. Možnost nastavit si několik profilů, které si uložíte do myši, je příjemný bonus. Jejich vyvolání přes malý LCD na spodku myši je pak dílem okamžiku.

Myš má pouze dvě vady na kráse - kovový chromový povrch vypadá luxusně, ale je to magnet na špínu. Pokud nehrajete v rukavičkách (doslovně), myš vám hned ukáže, jak často si myjete pracky. A je drahá...no vlastně není, ona jenom tolik stojí. A člověk si musí umět udělat radost, že?

ZDE si můžete prohlédnout detaily.

Share