Nová herní témata a oteplené hry

Written by prosek on 14 February 2012. Posted in Herní scéna

Globální klimatická blamáž, multikulti mindfucking a alzheimer - to vše bude zřejmě náplní práce uvědomělých herních vývojářů nové generace.

Pustil jsem si ZING.cz, a co jsem si přečet pod titulkem Otevřete oči hrou, to mě zlomilo v pase. Ožehavá společenská témata - ekologie, problémy rozvojových zemí, humanita, multi-kulti, a jako třešinka na dortu hry, kde budete drandit na kolečkovém křesle po Nurburgringu. Svět se v prdel obrací. Ekozmrdi už neví roupama, co dělat, takže začínají strkat rypáky už i do gamingu.

Ale aby zelení bezmozci neřekli, že nemám pochopení, klidně, a zadarmo, jim poskytnu náměty na dvě společensky akceptovatelné počítačové hry, kde se vyřádí jak ekolůzři, tak humanitárně zaměření pasáci koz.


 

Typ hry - budovatelská strategie s prvky ekologického eurospiknutí.
Příběh - velmi zelený, velmi reálný, velmi frustrující. Začínáte jako německá kancléřka A v pohnuté době, kdy po průseru ve Fukušimě eurohujeři a ekomindfuckeři bijí na poplach před strašidlem atomu. Váš parlament nařídí zrušit jaderné elektrárny. A vy musíte zajistit dostatek elektřiny pro své voliče. Takže stavíte jak o život větrníky a soláry, řešíte kam s přebytkem elektřiny v případě, že moc fouká, a kde naopak nějaký ten tok elektronů zase vyhrabat, když kurva nefouká a nesvítí ta blbá žlutá koule na obloze, například v noci nebo v zimě, což je pro vás absolutní a fatální zjištění. Finance získáváte daněmi za auta na benzín, daněmi za každý herní počítač a paušální osobní daní z dýchání. Bonusové finance pak za převod přebytečné elektřiny do okolních států, a pokud jim způsobíte přetížením přenosové soustavy blackout, dostáváte megabonus, něco na způsob MOAB pumelice v MW. Další love můžete vydělat v tzv. risk sale módu, odprodejem zařízení a uloženého vyhořelého materiálu z vyřazených core elektráren do východních destinací. Hra poskytuje možnost realizace i ve stínové ekonomice - máte možnost uplácet politiky, používat tajné služby, lobovat v evropském parlamentu a vydírat členy evropské komise. Hra má několik stupňů obtížnosti - ten nejtěžší se jmenuje "Fundraising bastards", kdy musíte vynakládat nemalé prostředky na fundraisingové úplatky ekologickým aktivistům a budování kolosálně předražených cyklostezek, a pak to vysvětlovat daňovým poplatníkům.

 

Akční krutopřísná FPS střílečka. V roli malého školou povinné somálského frikulína musíte  pro svoji vesnici získat kozla, protože jediné koze (dar z EU), tikají biologické hodiny a vaše vesnice by ráda kromě neustále chlastání mléka taky ráda občas zakousla čerstvé křehké vynikající nutričně vyvážené kůzlecí. Bohužel zákeřní povaleči z Evropy kozla nedodávají. Proto se vydáváte se základní zbraní - oblíbená africká machette, hledat buď kozla, nebo prachy na jeho pořízení z nějaké normální destinace. V jednotlivých misích řešíte různé úkoly, získáváte nové zbraně, munici, kontakty a nové členy do své pirátské bandy. Musíte sehnat loď, se kterou pak na moři zastavujete jiné lodě (zásadně ty civilní, neozbrojené)  a snažíte se mírově vyjednat nějaký ten dárek na zakoupení kozla. Ovšem na moři se potulují hojně nepřátelé, které nezajímá, že nechcete makat, a tak ve hře zažijete husté přestřelky s ruskými námořníky, únosy evropských žen, jejich následné ukrývání, vyjednávání o výkupném, mučení, znásilňování a podřezávání. Hra by měla míti minimálně 18+ pegi rating.

 

Ultimativní závodní hra. V roli bývalého okruhového závodníka, kterému při triviálním ambulatním zákroku v české nemocnici místo kuřího oka odeberou obě nohy a ledvinu, protože nejste prezident, ale jedete jenom na kartu pojištěnce VZP,  se snažíte vrátit zpátky na svoje milované okruhy. Začínáte s jednoduchým autem pro invalidy s ručním řízením Škoda Fabia. Jak vítězíte v jednotlivých závodech, dostáváte odměny a za ně si svoji Fóbii tuníte, například o perky v podobě cedulky pro parkování ZTP. Jako poslední je v seznamu možných závodních prostředků kolečkové křeslo s proudovým pohonem. Hra obsahuje množství ultimativně performančních map, kromě známých okruhů je zde i street cross a novinka nazvaná market fight, kdy máte za úkol projet na křesle v limitu supermegamarketem Tesco.


Nesnáším ty pravdoláskařské kecy o humanitě a kupování domácího zvířectva pro nemakačenky v Africe. Nesnáším ekozmrdy a vyhazování peněz oknem EU úředníky. A nesnáším idioty, kteří si na tom honí PR.

Share