Community sucks...

Written by prosek on 22 March 2012. Posted in Herní scéna

Pořad o Call of Duty 4 na Playzone.cz končí. Končí rychle, končí smutně, končí zákonitě. Komunita prý čekala od pořadu "hodně". No jo, ale jak může dopadnou projekt pro komunitu, která sama o sobě je v rozkladu a moc toho ostatním nedává?

Hodně slov o komunitě, komunita sem, komunita tam..."my potřebujeme feedback z komunity, musíme s vámi komunikovat..." bla bla bla. Jo tak jeden takovej feedback jsem si také zažil na vlastní kůži. Při slově komunita mi dnes stoupne krevní tlak do sedmého patra. Při slově CoD4, LAN a progamer vidím rudě. Při slově paradox nebo zimovjan mám sto chutí někomu vyrvat játra.

Jaké jsou vlastně důvody, pro které pořad Time 4 Duty končí?

  • natáčí se nový pořad - Time 2 LoL, a není čas na dva pořady najednou
  • protože komunita CoD4 stagnuje, sledovanost obecně jde do háje
  • protože CoD4 komunita neměla zájem

Závěr? Komunita je sucks - Finte z eSuba copyright.

Proč ti dva odešli z Grunexu?

  • prý to tam skřípalo, a navíc všechny LANky byly na jedno brdo - no to je teda nóvum. Jak ale vyrobit pro rigidní, rozmazlenou a lakomou komunitu něco novátorského, aby to bylo zadarmo, prizemoney byly kolosální a diváci jim nečuměli při hraní do configů?
  • žralo to moc času a to prý nevyhovovalo - k neuvěření
  • "já nebudu pomlouvat Grunex, aleee..." hmmm subordinace jak prase panáčku, to se nedělá!


"Myslíte, že nám režie můse pustit nějakou hudbu?" Ne, jestli chcete muziku, pusťte si nějaké "komunitní" movie.
"Každej hezkej příběh jednou končí že jo...". Bingo! Tenhle příběh skončil, protože ho pohřbila sama komunita.
"V komentářích čtu, že komunita CoD4 stagnuje, a my proto končíme tento pořad...je to k zamyšlení, T4D končí, ale vy budete mít více času na LANky, facebookování...nebudu říkat, že se třeba nevrátíme, ale záleží na vás, jak se budete věnovat své hře, kterou si tak obhajujete, a pokud se více zapojíte do komunitních věcí, tak nebudu vylučovat, že se jednou třeba nevrátíme k pořadu, kde už nemáme motivaci.." - kecy v kleci, motivace je jasná, a kde nic není, ani smrt nebere.
"Time 4 Duty končí...končííí...končíííí...nebrečte." Fakt teda nebrečím, není pro co. Celý pořad byl takový, jaká je jeho komunita. A tu čeká stejný osud, pokud se nestane zázrak. A ten se nestane, protože Paradox a jeho fámulusové jsou už dávno intoxikováni komunitními manýry.

Nalijme si čistého vína - komunita to holt se svým promodem a pohrdáním publikem poněkud přepálila. Skill je jedna věc, ale svědomí, čestné jednání, dodržování smluv a termínů, tvrdá práce (pečení holubi nelítají sami do huby Duchoni!) a poctivost věc druhá.

Konec české CoD4 scény v Čechách? Jistě, a velký podíl na tom mají její adorované promod celebrity, které pro ohlodanou kost neváhají vrazit kudlu do zad sobě navzájem.

P.S.

Na eSubě je článek, kde se můžete dozvědět, že Paradoxovi se konečně splnil sen - kompletní česká lineup. Gratulujeme! Honzík si tak může ownit bez problémů ve "své" nové herně, na nových, vlastních(!) LANkách, ve full sestavě. Unlucky Grunex, Algi vzteky sežere notes.

Hectica, nakonec  potkal stejný osud, jako toho bigáká v Mazadoxu. Vono to hovno tam tutově není náhodou a dnes si dokážu vydedukovat message a zároveň warning, který ta Paradoxova bota v lejnu měla vyslat.

Jak se říká...kam progamerova noha vstoupí, sto let tráva neroste. A kam vstoupil Paradox, posralo se to kompletně.

 

 

 

Share