Konzole vs. rockeři

Written by prosek on 11 April 2012. Posted in Herní scéna

Nuda, nuda, again nuda. Tak nějak lze definovat českou herní mediální scénu. Herní portály dokola opisují news ze zahraničí, jejich recenze jsou až na čestné výjimky čtivé asi tak jak prováděcí vyhláška k Zákonu o rybářství a jejich stream pořady provokují k unáhleným rozhodnutím typu rozbít něco, nebo se jít rovnou oběsit? České herní TV pořady (nevím jestli množné číslo je správné) na tom nejsou o nic lépe.

 

Naštěstí je tady formát nový - Re-Play. Přestože mám velmi zúžený zoom a hraju jen to, kde se terminuje a demoluje za pomoci moderních palných gunů, každou sobotu odpoledne na stanici Prima Cool sleduji, jak se má dělat pořádná práce. Genderově vyvážené moderátorské duo, designově vytuněná moderátorka (sorry Tukane, jsem 96 % user), špičkový nápaditý střih, muzika taky dobrá, a recenze, které mají drive a vtip.

A protože ten pořad nedělají žádní pitomci, ale lidi s nadhledem a invencí, není divu že přišli s nápadem, který mne osobně velmi potěšil. Angažovali rockovou skupinu, a nechali muzikanty zdemolovat konzoli. Jako na koncertně ty vole, kdy na konci band rozjebe aparuturu, bubeník si dá férovku se šlapákem, hájhatkou odpálkuje do obecentstva přechody, zatímco basák a kytarista svoje nástroje rozpůlí vejpůl pod dohledem zpěváka, který je tak trochu znevýhodněn svým micro(phone) hardwarem, takže alespoň nakopává příposlechy. A to je ještě v pohodě, představte si, že by po skončeném koncertu začal likvidovat nástroje celý symfonický orchestr.  Smyčcová sekce by byla rychle hotová, ale co by dělala sekce dechová, obzvláště basová, hmm to by byla výzva. A na konci to elegantní křupnutí, až by dirigent zlomil taktovku...

Cool nápad s těmi rockery, tady je trailer.

No ovšem to bychom nebyli v zaprděném bezinvenčním Česku, kdyby se neozvalo pár joudů, co nepochopili džouk. Původně jsem chtěl dát konzoli do akvária, abych demonstroval možnosti vodního chlazení, ale bude bezpečnější na to rezignovat. Stejně tak jsem zavrhl nápad vykuchat jednu konzoli a použít ji v kuchyni pro přípravu toastů. Úzkoprsým konzolářům by z toho mohlo jebnout, komentáře by nebraly konce, neziskové zájmové sdružení Konzolová liga by na mne podalo trestní oznámení za týrání adorovaných předmětů.

Re-Play dělá zábavu, Re-Play je invenční a vtipný, je radost na ten pořad koukat. Těším se na další fóry, například až bude Alžběta na střelnici likvidovat brokovnicí nějaké nabušené PC.

A vůbec, víte, co je "antiperle"?

Share