Crysis 3 aneb NY again

Written by prosek on 25 April 2012. Posted in Hry

Portálové novinkové porno je klasicky nevýkonné, a jako obvykle o příběhu pokračování série nic moc nenapovídá. Máme teaser, mám krátké video, pár agenturních sterilních vět, ze kterých je na první pohled znát, že autoři hry nehodlají opustit geniální nápad nenavazujících nových dílů.

Takže, co víme o nové krizovce z Big Apple?

- manekýn v techno oblečku zase změnil nick zpátky na Propheta
- někde se flákal 24 let
- v NY totálně selhal magistrát, údržba a zahradníci
- Prophet někde šlohnul Rambovi luk
- šmejdi z CELL Corporation zase kujou biopikle

Zatímco mezi prvním a druhým dílem uplynulo doslova pár let, ve kterých insider Prophet zřejmě u Cephů přímo v kuchyni warezil z lednice další a další vzorky nanoprotokolů, nebo-li vesele infikoval svůj outfit mimozemskou virovou nanotkání. V green LED rosolu vznášející se dědek Hargreave z toho měl pochopitelně děsnou radost, ovšem Prophetovi zřejmě docvaklo, že byl se svým týmem pokusné morče, ale to už bylo s křížkem po funuse.
Slušivý ohoz byl totiž symbiotický, a asi se něco podělalo, jinak by Prophet nevřískal, že ho starý pán podrazil a že je "death walking man".Zkrátka a dobře, warez se nevyplácí. Něco se samozřejmě vymklo kontrole, a mimozemská nanosračka zkazila Prophetovi zažívání. Když se potom ještě v NY nadýchal mimozemských bakterií (ten oblek asi úplně tak cool odolný nebyl), začal se rozpouštět. Tady si kladu ovšem otázku, proč se nerozpustil i Alcatraz, nebo to, co z něj po nákupu v Prophetovo krejčovství vlastně zbylo.

Nepochybně, v době, kdy Prophet kokektoval s mimozemskou virovou poloorganickou nano technologií, zřejmě i Cephové nelenili a také tunili svoje železářství. Roztomilé robotické drony z prvního dílu nahradili osobně Cephové v pohyblivých exosuitech, původní létající a kráčející exoskelety z Lingshamu nahradily poněkud neelegantní, nicméně pro městské ulice zřejmě více sexy exoskelety s červeně svítícími diodami.

Rychlé summary:
- Amíci ruku v ruce s Korejci na Lingshamu Cephy nasrali
- Cephové nastartovali ve své megalodi (nebo co to vlastně bylo) zapíchnuté kilák pod zem fakt hustej megamrazák
- frkli na to silové pole
- tím silovým polem jako nůž máslem prošel Prophet, kupodivu směrem dovnitř
- a pak byl zvonec, pohádky konec...
- tři roky Prophet Cephy prudil a tak dlouho čóroval klíče k windows sedmičkám, až se Cephové hustě nasrali a rozhodli se potrestat jako na potvoru zrovinka Mantattan (osobně bych dal přednost Brnu)
- do toho se někde objevil Prophet...atd. viz výše...

Alcatraz-body a Prophet-mind nakonec do obleku uploadovali všechny zbývající vironanocepho fičury, Hargreave to opepřil injekcí kdoví s čím - nějaká sračka z ruské Sibiře v injekční stříkačce, co ten koktejl finálně protřepala, a z obleku se stala biologická zbraň, která emzácké bakterie proměnila v účinný Actimel. Cephové se exotermicky a velmi efektně rozpustili, NY byl osvobozen, slunce vyšlo...blablabla.

Ovšem Prophet na konci varuje, že Cephové nejsou pouze v NY, ale mají investováno v realitách po celém zemském globu. Takže se nutně nabízí otázka, zda, nebo proč, Cephové infikovali spórami pouze NY.

Každopádně, nový příběh je zase v NY - kdo by to byl čekal. Ovšem tentokrát se bude Prophet flákat rovnou 24 let. Tento časový úsek evokuje mnoho zvídavých otázek. A co po celou tu dobu dělali Cephové po celém světě, to ví snad jen Eurogamer. Ovšem kruciální pro celý příběh bude fakt, že NY je opět v prdeli...