Max Payne utřel v prodejích D3? Not so fast!

Written by Over on 21 May 2012. Posted in Hry

Na netu se tato zpráva už šíří, ale jako vždy, herní media opět zapomínají na pár důležitých věcí.

Zaprvé, je to statistika jen UK a to jsou hodně toustovačovské země.

Zadruhé, D3 je jen a pouze PC exkluzivní hra. To, že ho Max předehnal jen o 8k kopií je docela dost hustý, zvlášť, když zlí jazykové stále prorokují, že PC skončí a toustovače úplně totálně ovládnou svět. 

Zatřetí, Max Payne na PC ještě nevyšel jen proto, aby ho D3 nemohlo rozdupat (což by udělalo).

A za čtvrté, statistika obsahuje pouze prodeje kamenných obchodů. A to je právě ten největší kámen úrazu, který navíc žádný portál snad nezmínil. Co jsem četl na různých forech, dá se bezpečně odhadnout, že digitální verze bude tvořit dost velkej podíl prodejů D3 - byla to totiž jediná verze, která umožňovala hrát okamžitě (a kdo chce kurva po skoro dvanácti letech čekat ještě půl dne když může hrát hned!?!). Cena byla navíc stejná jako u kamenných obchodů a hra se digitálně dala předinstalovat a předobjednat dva měsíce předem. Takže to asi nebyl jen velký podíl - spíše sakra velký podíl. Předobjednávek totiž bylo přes 2 miliony. 

Takže se vyvarujme závěrů a radši počkejme na výsledky druhého kvartálu. Diablo 3 vydělává totiž nejen krabičkami, ale i docela drahýma CEčkama, digitálním prodejem a příští týden bude generovat prachy i v RMAHku. Ve výsledku vynese Blizzákům peněz docela dost, a to "dost" je fakt eufemismus. Jasně, WoW bude stejně největší dojná kráva (beztak vydělá za čtvrtletí skoro stejně jako za tento rok D3) - ale myslím, že shareholdeři budou spokojeni.