Vyvážený BF4 a bez hlasování?

Written by prosek on 18 July 2012. Posted in Hry

Takže přátelé i nepřátelé, další Battlefield je prý on the way. A jak už je dobrým zvykem, experti na válku už predikují, za jakých podmínek by byl jejich oblíbený Tactical Team FPS ještě lépe hratelný.

A co že vlastně vadí na současném BF3?

After death voting - nechť už vás sejmou čímkoliv, jakkoliv, vždy se tam tak nějak válíte a vaše helmet camera zabírá vaši ruku, kterak hlasuje. Tuším tu levou. A to je prý rušivý element. Například na Zingu, mém oblíbeném portálu, se jeden redaktor vyjádřil k tématu chování lidského těla po zásahu kulkou. Prý když dostane voják SALVU z kulometu, správně by měl padnout na záda.

Tak za prvé - neříká se salva, ale dávka. Za druhé, tělo prý v zásadě reaguje na průnik projektilu vypnutím svalů v okolí dopadu (populárně řečeno). Zkrátka to udělá žuuuch, v břiše máte dírku a svalíte se jako žok. Ve filmech zasažení hrdinové a padouši létají pozadu vzduchem jak papírový draci, ale realita je poněkud nudná. Kulka zepředu, hodíš ksicht do hlíny. Kulka zezadu, dáš záda. Granát zepředu, hodíš ksicht do hromady vlastních vnitřností. This is war frikulíni! Udělat více animací smrtí, více realistických smrtí? No proč ne, taková animace pěšáka rozježděného pásy 70-ti tunového Abramsu, to bude zajisté spektakulární vizuální i zvukový zážitek. Ale abych nebyl svině, přiznám se, že to KIA hlasování mě po jisté době taky docela sralo.


Další problém - balance (vyvážení) zbraní. To je jako mor. Furt by chtěli hráči něco vyvažovat. Támhle ta krochna je moc silná, támhleta zase moc slabá, tahle kope, tahle moc chrastí, a tamta zase málo žužlá...a tak dále. Tak proč EA nevezme ten jejich suprčupr enžín, neudělá kolosálně úchvatnou grafiku, a každému hráči nevrazí do pazourů jednu pistoli a jedno AK? Nebo hromadě kvérů nepřidělí identické vlastnosti? Céesko na vás rozmazlenci!

Já myslím, že to někteří BF fans moc žerou. Vyváženost nevyváženost, je to hra. Jestli chcete realitu, jděte, kupte si nějakou hustou vzduchovku s hodně džaulama, a střelte se do stehna. A pak mi napište, na jakou stranu jste se svalili.

Share