Buy or not to buy?

Written by prosek on 24 October 2012. Posted in Hry

Prý tuhle hru nemají recenzenti. Prý ani pořádně nefachčí, aniž by na ni hned po instalaci novopečený štěstím hýkající majitel nenapral superpatch. Prý tam něco smrdí.Že by Frostbite začal roztávat? Smrdí ryba od hlavy, nebo od enginu?

Já nevím, je mi to jedno. Jelikož jsem se těšil moc, a protože je na cestě Black Ops 2, tak zřejmě nejdřív pořídím BO2. Mám tušení, že MW 9, nebo deset (já už ani nevím) na tom zastaralém a léty prověřeném enginu asi poběží bez větších problémů. Recyklát, ale funkční.

To není o tom, že bych byl nějaký extrémistický MW lover. Je to pouze o dojmu nejenom z hraní, ale hlavně o pocitu z uživatelské přívětivosti těch her. Jestliže totiž hypuju produkt, vychvaluju do nebes engine, valím tuny prachů do marketingu, a pak musím na hru vydat patch dlouhej jako Zlaté stránky, měl bych dodat zákazníkům produkt hotový a plně funkční. No a také bych měl rozdat hru v časovém předstihu co nejvíce recenzentům. EA si za prvé zřejmě nadělala do gatí z BO2, nebo za druhé, něco se jí na tom vychvalovaném produktu zase podělalo. Nebo obojí. Také se na inetu spekuluje o fikané antipiracy ochraně. Sedím tady, piju kafe a lámu si hlavu nad takovou fičurou. Chtěl jsem na to vymyslet nějaký vtipný příměr, ale nic mne nenapadlo...ani myšlenka. Teda jedna ano - koupím si auto, a teprve poté, co se výrobce ujistí, že jsem ho zaplatil, a že skutečně vlastním řidičák, mi dodá SW do řídící jednotky. Jo, trochu přitažené za vlasy, co?

 

Ano, klidně to připustím - třeba se posere i BO2, a budou tam patche. BF fans pak budou zase slastně hýkat a třepit si huby kecama o středověkém enginu. Ale co když ne? Co když BO2 bude šlapat jak hodinky, hráči se tam budou bavit a hra zase vydělá kopec dolarů? Stejně budou hejkat jak oslové a dávat si suchej led na palice, až budou čekat na stažení dalšího patche na Warfightera, protože jsou tam overpowered brokovnice.