BO2 = mulťák jak řemen

Written by prosek on 04 January 2013. Posted in Hry

Pro rozhodování při nákupu her používám dvě basické rozhodovací rutiny. BEFORE recenze a  AFTER recenze. No a pak kupuji hry, které mám v oblibě stále, které jsou v režimu evergreen, a protože jsem cod šílenec, tak je jasný, že novou Black Ops Dvojku asi jen tak jednoduše prznit nebudu.

No tak jo, Call of Duty patří do té třetí skupiny. Koupím to, i kdyby tomu Indiáni dali dvojku, R-P fans se uvřískali k smrti a  metacryptové na to uvalili kletbu. Samozřejmě, obstojná recka vyšla na R-P, bo si ji nenechal ujít exprogamer. Ten se pochopitelně zaměřil více na multiplayer, a už z videorecenze bylo patrné, že ta hra bude v mp levelu maso, rychlý maso, doslova a do písmene létající sekaná.

A taky že jo!

Protože singl jaksi nefunguje (teda mně), tak jsem se na něj vysral a šel rovnou pařit mulťák. No hele fakt, ty vole, nářez. Jak jsem tam strčil palici do první mapy, kolem mě prosvištělo v rozmazaných šmouhách pár borců se SMG plivátkama a hned jsem byl 15 v mínusu. Fu********in MA-SA-KR-RR*RR!

Vážení, ta hra není pro lenochy. Pakliže nemáte moving kolibříka a absolutní aim, jděte hrát raději Minecraft. Tady se s váma nikdo srát nebude. Drtivá většina hráčů tady valí kupředu svoje expy pouze za pomoci SMG, vytuněných o unfér hnusné vychytávky.  A ti největší hajzlové klidně vyhážou z class nastavení granáty, sekundárky, ba některé perky, jen aby dostali na svoje SMG až TŘI attachmenty, které z těch samopálků dělají zbraně hromadného ničení.  Vůbec celý systém nastavení gun class se zkrátka povedl, co povedl, je úžasnej. Primárka - ta je jasná. Sekundárka - ta taky, ale cool věc - můžete primárku či sekundárku či obě dvě odmítnout! Do hry pak klíďo píďo můžete naběhnout pouze s kudlou v ruce, ale s natuněnými perky, které navíc díky tzv. wildcards můžete ještě přifouknout.
Je to fakt geniálně postavená skládačka - máte to jasně rozdaný - guny+attachmenty+perky+lethal+tacticalsračičky+divoké karty. A jenom mezi nimi  vybíráte a přesouváte. Výsledkem jsou pak ve hře šílenci, kteří nastupují do roundu pouze se dvěma noži v pazourech, bez granátu bos, natloukl si nos. Ano, jako sekundárku balistický nůž, a pak už jen za pomoci divokých karet hromada perků, a po mapě potom sprintuje neviditelný, neslyšný a zuřivě nasraný řezník. A největší prdel je, že si můžete s takovýmto nastavením
při hře primárku sebrat od nějakého chudáka, kterého jste s pěnou u huby a taktickou kudlou v pravačce po startu kola načapali se staženýma kalhotama ještě v jeho start zóně. Ale pozor, sbírejte pouze SMG nebo shoty, ostatní guny vás výrazně zpomalí!

Jak jsem už napsal - první ochutnávka multiplayeru byla hnusná. Ale chce to trpělivost, kempit a dělat expy. Odemknout potřebná zařízení, k nim ty pravé attachmenty, a pak si můžete poskládat classy, ze kterých budete mít vážně radost a vaši soupeři noční můry. A protože mám poslední dobou nějaké divné mentální období, kdy jsem nějak moc hodnej a přátelskej, tam vám tady prozradím svoje nastavení. Nebudu vysvětlovat, proč nepoužívám tyto a támto a tyhlety serepetičky, to bych se upsal, ale věřte mi, to, co používám, používám rád a funguje to skvěle.

Začneme tím hlavním - attack rifle.

Pušek tam máte hafo. Full auto, semi auto, single fire, pak si k těm single fire můžete přilepit fire selector attachement,  a udělat z toho full fire....hromada píčovin. Kašlete na přepínače střelby, trpělivě se prokousejte k té poslední pušce, s takovým tím prohnutým zásobníkem. Neřešte, jak se to jmenovalo v Bubufýldu nebo předchozích CoD dílech. Vypadá to jako big AK, není to big AK, ale je to faaaaakt hustýýýý! Až se k ní prokoušete, hoďte si na to FMJ náboje - deep penetration, pažbu a pažbičku. Dostanete nejlepší možnou kombinaci damage, rychlosti střelby a přesnosti, na blízko i na dálku. Používal jsem takovou tu future flintu s tím obloukodržákem (M8A1), ovšem pak jednou z někoho vypadly ty "kozí rohy", já to sebral a zkusil. A od té doby nic jiného nehraju, s tou puškou se cítím jako ve starém, dobrém, ale přeci jen už jaksi okoukaném CoD4. A pro opravdové fajnšmekry a XXX masochisty doporučuji jedině FAL - hustá záležitost, v podstatě absolutní damage. Sice není sexy jako Abakan, ale má krutopřísnou účinnost snipy.

 

 

SMG class

Jo tak tady je taky hezkej výběr. Ale na rozdíl od pušek, tady můžete použít efektivně více modelů. Zajímavé, začínáte s MP-7. Ano, tolik nenáviděný noob SMG z MW3, prý má jako děsnou damage a hrajou s ním jenom lamy. Mám pocit že i slavný FlyGunCZ ve svých letsplay videích několikrát hodně komentoval svoje pocity, když ho tam dávali
hráči s MP-7. Takže bacha, v BO2 je tenhle gun tzv. vyvážený - to je jako má výbornou damage, ale ubrali mu tak trochu přesnost. Ale dá se to! Rozhodně patří ke třem nejvíce používaným SMG, co tak sleduji. Já používám futurustickou P-90, protože má jako jediná zásobníky po 50-ti nábojích,takže nemusím utrácet za scavenger perk.

EDIT: ten obrázek není přesný, původně tam byl Scorpion, ale zapomněl jsem opravit perky.


Shoty class

Tady máte obrázek té svině, co když s ní hrajete, často vám nadávají.  Tahle brokovnice je zkrátka jasná, ostatní ani nezkoušejte, teda kromě té, co střílí slugy -
brokový náboj s JEDNOU VELKOU koulí uvnitř. Je to brutalita, ale pouze pro majitele exkluzivního aimu, bo jak o chlup minete, máte smolíka a jste dead.

 

Snipe class

Téměř to nehraju, protože nepoužívám takové ty serepetičky jako miny a klejmůry, a v BO2 se snipou můžete dávat buďto na konzoli s aim assistem, nebo na PC v případě, že to umíte za pohybu krutě rychle a přesně, a to já neumím.

A na konec, moje zamilovaná řeznická výbava.

Ano, na obrázku to vidíte jasně, startuju do hry pouze s kudlama. Nafasovat si batoh granátů a při cestě mapou je házet jako magor na všechny strany může uspokojit mainstream, ale gentleman s chladnou dýkou nesmrdí semtexem, nýbrž značkovou kolínskou. Ovšem pokud chcete mít něco na házení, vezměte si místo granátu sekeru, stejně jako čepele do balistického nože i sekeru můžete sebrat a použít znova. Zkuste to, je to děsná prdel!

Ještě je radno upozornit na jistou sortu hráčů (viď Aldo?), co nemají nic lepšího na práci, než vytáčet do bezvědomí chudáky stylové hráče stylem hraní, který zajisté znáte od doby Call of Duty MW2 - plně automatické pistole, které svými hlavněmi to olovo nestřílí, ale v podstatě kontinuálně stříkají všude okolo. Tak v BO2 je taky jedna taková (KAP40), která s prstem v nose strčí do kapsy jak nechvalně známou G-18, tak ještě více nechvalněji známou FMG. Naštěstí ten krám žere i trávu kolem mapy, takže ke smysluplnému využití potřebujete scavenger. Ale pokud tuhle sračku dostane do pazourů skiller (viď Aldo?), pak s takovým člověkem, pakliže není ve vašem týmu, ztrácíte na mapě čas. To je nejlepší leavnout a jít jinam, bo si moc nezahrajete. Vono totiž na tyhle sekundární "pistolky" můžete navěsit stejné attechementy, jako na hlavní guny. Takže pokud si na ten olovo plivající krám někdo pověsí laser(steady aim), extended zásobník, dozajista s takto vytuněnou full auto "pistolkou" za jeden večer exkluzivně nasere rotu protihráčů.A bacha, tenhle krám jsem už viděl i v akimbo levelu, a to pak je lepší rovnou komp vypnout.

A jaké jsou v multiplayeru mapy, a co grafika, lezou tam po zemi technologické žáby? Ne, tak žáby tam teda nelezou. Celá "grafika" je taková jako divná - hele já tam vidím! Dokonce vidím i objekty, na které střílím! Jo, mám z použitého grafického layoutu pocit, jako by tam Treyarch pustil nějaký promoderský config nadupaný film tweakama. Tak určitě, grafické orgie se jako teda nekonajdí, fanoušek Tydýtfýldu by z pohledu na běžící BO2 mulťák asi dostal maniodepresivní náladu, ale co už...koho to sere, hlavně že je vidět, mapy jsou jedlé, zvuky tak akorát, normální průměr, a komu frenetická rychlost, řežba a chaos.

Celkový facit - dokonalý multiplayer! Zatím jsem nenašel nic, co by mi tam vysloveně vadilo. Ale jo, jedna věc mi tam vysloveně vadí. Když se ve sluchátkách ozve typické krátké opakující se  WHUUUUUUUUUUUUMMMMM. To je lepší někde ležet a nevystrkovat nos, bo nějakej týpek má ve scorestreaku nastavenou Death Machine a právě jí dostal. No jo, málem bych zapomněl na scorestreaky. Je jich 22 a jeden lepší než druhej. Tady si vybere každý, to mi věřte.

Takže, pařani, kdo z vás se rád griluje v mikrovlnce nebo pobíhá po mapě s rotačním kulometem v pazourech, neváhejte a ten MP v BO2 si vyzkoušejte. A nezapomeňte se nám pochlubit s nějakými čupr dupr fragy, máte tam totiž v menu nahrávátko - THEATRE!

Baj and dýkýájéj!