Crysis 3 - Typhoon gadget

Written by prosek on 18 January 2013. Posted in Hry

V sérii Crysis už jsme zažili ledasjaké guny. Ty normální, pozemské, ty méně normální, sice stále pozemské, ale zatím ve stádiu funkčních prototypů velikosti lokomotivy (gaus rifle), a ty emzácké. A čím vlastně ET s chapadlama kazili den mariňákům? No, lítali, navíc lítali v exosuitech, trochu ekvivalentech pozemské balistické vesty, špikovali chudáky pozemšťany rampouchy nebo z nich rampouchy přímo dělali.  A navíc, aby toho nebylo málo, velké mimozemské konstrukce ještě dělaly binec v časoprostoru.  Totální unfér, no ne?

Molekulární akcelerátor
Taková ta hnusná věc, co jí nikdy nedošla "munice" a plivala ledové štípané pusy, protože "cucala střelivo" přímo ze vzduchu.

Molekulární arrestor
V jakém kontextu tvůrci použili slovo arrestor nevím, nicméně tato hračka generuje něco, co máte doma v mrazáku, ale s bilionkrát větší razancí - mrazící paprsek.  Dovozci pangasů z Vietnamu by nad takovou technologií zajásali.

Singulární kanón - to je jasný, udělá to emzácké booom a šlukne  vás malá černá díra.

Cephové svoje guny trochu potunili ve druhém díle, a podle všeho ve trojce se můžeme těšit na ještě hustější produkty jejich zbrojního průmyslu. Ale co chudák Prophet? Tentacles záporáci budou mít nové energetické zbraně a nové exosuity! Spousta blesků, plazmy a bulletproof hadrů. Nebojte se, podle uvolněných videí to vypadá, že pozemští inženýři vymysleli na tu hromadu skákajícího železe dost účinnou protizbraň - Typhoona!

WTF Typhoon?

Vypadá to jako puška, jako velká puška, s množstvím hlavním větším než malým. Podle videa je to svazek hlavní, ve kterých jsou za sebou nasázené jakési projektily, které svým tvarem evokují staré známé diabolky do vzduchovek. Pozor, jde o tvar, ne o materiál, ze kterého jsou vyrobeny!  Sakra, kde takovou kravinu tvůrci hry vyhrabali? Nebo si to vymysleli? Řekl bych, že to není výplod hromadného brainstormu či mindfuckingu, ale že v Cryteku se inspirovali reálným produktem, tzv. metal stormem.

Metal Storm

Je to jasné už z názvu. Žádné zásobníky, nábojové pásy, rotační hlavně, hromada pohyblivých dílů schopných přehřát se či zaseknout v tu nejnevhodnější chvíli. Žádné "pomalé" rakety.  Kam to věc namíříte, okamžitě je z ní megacedník. Pochopitelně, zatím to funguje pouze na nějakém standu či podvozku, ale kdoví, jednou to určitě bude i přenosné!  No, a s něčím podobným bude Prophet  dělat z emzáků hromady šrotu ve třetím díle.

Summary

Typhoon není ve hře emzácká technologie.
Rychlost palby je reálná, a nemá nic společného s vagonem munice, jak si někteří představují. Nezapomeňte, že rychlost střelby se měří s tzv. nekonečným zásobníkem.
Systém Metal Storm je založený na svazku hlavní naplněných projektily a odpalovací složí, je to beznábojnicová technologie. Projektily jsou odpalovány elektrickým impulsem, proces je řízen softwarově. Nasazení takového gunu zatím předpokládá platformu a logistické zázemí.
Elektrické odpalování beznábojnicové munice není nic nového pod sluncem. Taková firma VOERE už dávno vyvinula kulovnice s elektricky iniciovaným beznábojnicovým systémem munice.