10 důvodů, proč není BF3 realistický

Written by prosek on 19 February 2012. Posted in Hry

Battlefield s pořadovým číslem 3 vyhypoval herní komunitu do frenetického nadšení. Na českých herních portálech uživatelé vřískali radostí, jaká tam je super grafika, jak se tam dá hezky "zničitelňovat" prostředí a řídit všechny ty hezké vojenské vehikly a ocelové ptáky.

Současně nenechali na "konkurenčním" Modern Warfare 3 chlup rovnej. Slovo konkurenční není v uvozovkách náhodou. Modern Warfare 3 není srovnatelná konkurence ve smyslu herního schématu. Battlefield 3 je zaměřený na týmovou hru, kdežto Modern Warfare 3 je spíše pro hráčské individuality. V zásadě nemám s filozofií Battlefield 3 problém. Je to hra, kde týmová práce je bazální. Ovšem to musí hráči mezi sebou komunikovat a využívat společně nejenom možnosti, které jim hra dává v oblasti zbraní a příslušenství, ale také vlastnosti terénu a tomu všemu přizpůsobovat taktiku. Ta hra se dá smysluplně hrát pouze tehdy, když všichni dělají to, co mají dělat.

Realita? Prdlajs!

Battlefield 3 má do reality hodně daleko, když si jantar vyleze na tankový kanón a nechá se výstřelem katapultovat 300 metrů do dálky. Takový pokus totiž vypadá v reálu zcela jinak. Vůbec pompéznost, s jakou je v Battlefield 3 prezentována realističnost - " nejlepší vojenský simulátor"- je pouze reklamní vějičkou. Ano, engine, na kterém Battlefield 3 uvařili, je extratřída, ale kdo z těch afektiků, kteří jásají na grafickou úžasností Battlefield 3, má doma ve svém kompu pořádnou grafickou kartu a monitor, kde všechny ty hyper grafické fičury může vychutnat? Stačí se podívat na fóra na herních portálech, jak tam tito bombastici fňukají, že nemají love na pořádnou grafárnu. Dotazy typu "utáhne mi tento starý střep Battlefield 3?" tam byly v době uvádění Battlefield 3 na trh téměř na denním pořádku. Ano, realističnost je mantra, kterou se někteří nekritičtí  fans Battlefield 3 zaklínají už od dob Battlefield 2 Bad Company. Bohužel, musím je zklamat. Zničitelnost prostředí, reálného, vypadá v reále poněkud jinak. Naštěstí tvůrci hry nemůžou zakomponovat do produktu veškeré alternativy, to bychom museli mít doma kompy za cca 300 tisíc korun. Nemluvě o tom, kolik by stála samotná hra. Ne, zničitelnost prostředí, chování zbraní a jejich efektivita na různé materiály není v Battlefield 3 realistická. Pamatujte si to, ne-ní! Stejně tak je na hony realitě vzdálené například pilotování letadel či řízení bojových vozidel. Je to jenom HRA, nic víc, nic míň. Pokud si myslíte, že se mýlím, jděte na nějakou armádní veřejnou akci, vlezte si tam do tanku, a zavřete za sebou průlezy. Battlefield 3 je bezpochyby povedená střílečka s prvky týmové hry, ale pokud chcete zažít realitu, přihlašte se do armády, tam zjistíte, jak to chodí v tom vašem REÁLE.

Nemám s Battlefield 3 vnitřní problém. Je to bezpochyby herní pecka, kde se dá vyvztekat do bezvědomí. Problém mám jen s devótními patetiky, kteří považují někoho, kdo si koupí například MW3, za idiota. Jednoho takového blbce jsem četl na FB pořadu Re-Play. Nějaký čtenář se tam bezelstně zeptal, zda si má koupit BF3 nebo MW3. Dostal tam takovou čočku, že asi pro jistotu hraje Sonica na konzoli.

" Pokud jsi ochotný ze sebe udělat kreténa a zaplatit neuvěřitelné peníze za něco, co běží na stejném enginu jako hra co vyšla před 7 lety kup si cod.."

"Eriček Jež Pánové jen mi přinášíte radost :DDDD Jen vtip...Ano nejde o grafiku a efekty ale prostě cod už nemá co nabídnout,prošvihlo se že cod má starý engine z roku 1999 a už zvládá všechny efekty a konkrétní prostředí jen tak tak..o cod už se prostě ví,že není dobrý,a cod má o hodně horší hratelnost vůči 110% arkádovému ovládání což mě nasralo totálně...Márty,Tady nejde o grafiku ani o efekty a vůbec o hratelnost...tady jde o atmosféru kterou prostě BF3 umí navodit Tisíckrát lépe,a má starší herní komunitu,což znamená minimum idiotských nervních děcek,co řvou přes svůj zalagovanej xbox jak idioti že jim to nejde...Já dávám 10000 bodů na BF3 protože tahle hra si to zaslouží díky zpracování,možnostem,a neuvěřitelné atmosféře..(lold první hra co jsem si kdy koupil)" - jo, tak tenhle je hustej....skiller a warezák.

"Jasně že BF3 ani nepřemýšlej COD nemá šanci vyhrát BF3 pozvedlo akční hry na jinou úrověň a to že VGA udělalo totalni blbost neznamena ,že ji musíš udělat i TY!"

"Já byl šťastný majitel MW2, hrál jsem to hlavně online a docela dlouho. Pak jsem objevil BF3 a už bych se na COD nevracel, je to úplně jiná liga, neni to tak zběsilá řežba, mnohem komplexnější zpracování bitevního pole." - jo, ta komplexnost, to je hustý, autor zřejmě na nějakém komplexním reálném bitevním poli zajisté běhal s kulometem a vyndaval si střepiny z efjedniček z balistické vesty.

Důvody, proč není Battlefiel 3 realistický:

  1. do "stíhačky" se s bazookou na zádech jednoduše nevejdete
  2. nevejdete se tam ani s kulometem nebo snipou
  3. do letadla se jednoduše po katapultáži nedá znova nastoupit
  4. přestupovat za letu z letadla do letadla nebo vrtulníku zkrátka nejde, pochopte to už konečně!
  5. odstartovat s letadlem z oraniště nejde, pokud to není VSTOL
  6. opravit vozidlo nebo nedejbože letadlo pouze svářečkou nejde
  7. oživit vojáka s průstřelem hlavy za pomoci defibrilátoru nejde, defibrilátor slouží k něčemu jinému
  8. zapíchnout letadlo kolmo do baráku, a následně odstartovat po opravě svářečkou není možné
  9. bedýnka supporta neobsahuje nekonečné množství munice do minometu
  10. bedýnka medika neobsahuje nekonečné množství obvazů

Jeden důvod, proč zatím nehraju Battlefield 3 -  nechci tam potkat Erička Ježečka.

Share