Off-topic

Serious Business

Written by Over on Saturday, 31 January 2015 13:23. Posted in Off-topic

{youtube}y81VARMkZC8{/youtube}

2015 novoroční mesidž

Written by prosek on Friday, 02 January 2015 16:46. Posted in Off-topic

Drazí a milí strýmrdaři, vážení re-tardi, re-daktoři, re-cesisti a re-akcionáři,

rok 2014 byl na pyču…pro Paradoxe, Parka, hochštaplery Mareše a Pájaháju, a bohužel i pro hráče, co jim District prý stále dluží peníze. No uznejte, že takový úvod novoročního projevu jste nečekali. Zvykejte si, amaharovské pojetí  přírody, vesmíru a vůbec nikdy nebude konvenční a vstřícné k českému  herním establishmentu.  A opět se v tomto roce, jakkoliv tomu nic nenasvědčovalo, ukázalo, že tichá voda břehy mele a na každou svini se na Proseku  v kuchyni  vaří voda.

Předchozí rok 2014 byl pro náš web jistým negativním způsobem  přelomový.  Mozek naší nevtíravé video tvorby, V8 Hemi motor naší invence a atlas booster našeho sarkasmu, Clank, se odmlčel. Opět se potvrdilo, že Prosek a Over mají v otázkách žen pravdu. Over obzvláště. I v Amahaře došlo na ono milionkrát omílané, ale o to více pravdivé – cherchez la femme. Jak by ovšem řekl Prosek, „I am busy  in da pussy“. Náš crew se tak smrskl do formátu two-man-show.  Nicméně, jsme stále s vámi, ať se vám to líbí, nebo ne.  Ale naše-vaše milovaná česká scéna je stále tektonicky aktivní, a tak hrdě re-kapitulujeme.

Zpověď pRAsáka

Written by Over on Monday, 13 October 2014 17:54. Posted in Off-topic

 

Na počátku byl Prosek

Nikdo přesně neví, jak Prosek přišel na svět (matka - dosud neidentifikovaná žena - údajně poté, co viděla, co zplodila, emigrovala do Severní Koreje; a otce Prosek zabil tím, že mu rozhasil brzdy na kývačce se sajdou), ale není pochyb o tom, že se toto antré neobešlo bez komplikací. Porod samotný probíhal v jakémsi opuštěném řopíku v obzvláště tmavém koutu šumavských hvozdů, což značně ztěžovalo manipulaci s novorozencem, a tak není divu, že nejpopulárnější teorie vzniku Prosekova svérázného charakteru v rámci redakce i mezi komunitou psychoanalytiků předpokládá v samém prvopočátku s Prosekem upuštěným na zem hlavou dolů. Někteří zdravotníci však upozorňují, že psychické následky na Prosekovi nejsou vysvětlitelné pouhým pádem z výšky jeden a půl metru, a porod tedy musel probíhat v letounu SR-71 Blackbird, který jako jediný v této době byl schopný dosáhnout pomezí exosféry. Dítě vychovával bez jakéhokoliv vlivu ženského živlu Prošek. Záznamy o Prošekově původu jsou jen útržkovité, ale ten nejspolehlivější z psychiatrického ústavu Bohnice z roku 1960 dokládá, že šlo o sexuálního delikventa, který utekl chirurgům přímo z operačního stolu, když se mu chystali odoperovat pohlavní orgány. Neúspěch operace Prosek samotný často proklínal - zvláště pak při otcových pravidelných kontrolách Prosekovy prostaty. „Když jsem mu navrhl, aby to dělal prstem, řekl mi, že už je má z těžké manuální práce znecitlivělé,“ řekl Prosek podle lékařského záznamu psychiatra Zikmunda Faluse z Černovické psychiatrické léčebny v Brně, kde se Prosek krátce po předčasném ukončení vojenské služby ocitl.

Airsoft, softsex a ÁKá

Written by prosek on Monday, 29 September 2014 18:01. Posted in Off-topic

Kuličky frčí, je to trendy a kdo nemá doma dva kulomety na monočlánky, jako by nebyl.  V lesích se ozývá šustivé staccato šicích strojů a borci v maskáčích a nosičích balistických štítů (pro neznalé něco jako military neprůstřelné vesty) si hrajou na army.  Vtipný na těch balistických kondomech je, že si  kucí obvykle vystřelí oko nebo zub. Budiž, taky je to koníček, ale nesmí se to přehánět.  Chápu, že může být adrenalin vypnout CoD4, nasoukat se do woodlandu a dělat že commandos.  Ale vadí mi, že pak na JůTroubě slyším přednášky o pravých kvérech, které (a nyní budu korektní) uvádějí poněkud nepřesné či tendenční informace.

Náhodou se mi dostalo do pazourů Martinovo video. Martin v něm vysypal na hromadu obsah své kuličkové skříně.  Na velkou hromadu, podotýkám, impozantní hromadu. Dokonce se mu tam válela i jednorázová  (klídek, tudíž znehodnocená)  RPG 75.  S napětím jsem čekal,  kdy do obejváku vjede tank (americkej samozřejmě). Martin vyprávěl o těch plastových hračkách zajímavé věci, ovšem udělal chybu. Některé guny komentoval  z pohledu pure střelce praktika. Jako obvykle, opět došlo na lámání chleba mezi proklínaným AK a opěvovanou M-4. Vzdušní jemnostřelci mají evidentně nutkání hodnotit předměty, které neznají, v životě nedrželi v pazourech, nebo drželi, ale jen pár minut, než jim došlo těch deset vostrých v magacínu na zážitkové akci. Proč v CoD4 skilleři používají výhradně AK, a kdo hraje s M4 s červeným puntíkem, je lůzr? Podívejte se v té hře na parametry toho gunu, hlavně na damage. Ano, ono to při fire „hodně skáče“, ale prostřelí to barák! No tak dobře, jenom jednu, dvě zdi,  ale něco na tom bude! I když, kchár to tam neprošpikuje, což je teda divný, bo kcháry si v reále dává velké, zlé ÁKá ke snídani.

Takže, je čas na trochu edukace, aby v českých YT dílech nezněly unisono nesmysly a já jsem při sledování povídání o gunech nekousal vzteky do klávesnice.

Novoroční mesidž

Written by Clank & Over & Prosek on Wednesday, 01 January 2014 12:42. Posted in Off-topic

Vážení lecplejeři, vážení RE-daktorové, drazí spoluhejtři,

rok 2013 byl z amaharovského hlediska docela čurda. Zpočátku tak sice nevypadal, ale jestli nás naše dvouletá existence na našem vlastním písečku něco naučila, tak to, že na české herní scéně není nikdy nuda příliš dlouho a klid na frontě znamená blížící se bouři ve formě hromadných internetových sebevražd metodou "skok do roztočené žací lišty kombajnu s rozběhem". Vidle už totiž vyšly z módy.

V loňském roce se především změnil charakter celého našeho webu. Po vzoru... no... vlastně nikoho na české herní scéně, jsme se rozhodli, že upřednostníme kvalitu nad kvantitou, a tak jsme vám přinesli místo pravidelných žbleptů více megačlánků a celoredakčních kolaborací než obvykle. Počínaje Skromnými a bezchybnými, pokračujíc April Fools '13, pěkně vyminxenou RE-fund RE-volution, chladnokrevnou autopsií RE-negade RE-sponse, zásahem do modrobílého v podobě FlyGun Down, nejbolavější reklamou současnosti pod názvem Adventní Advertisement a konče tím nejnovějším a nejskándálnějším, Bulvární Gerrapokalypsou.

Tato změna formy byla způsobena především pomalým rozjezdem roku, to je očividný jako Jeblanova lýtka. Jaro a léto bylo na průsery i šťavnaté hry suché jako šedesátiletá jeptiška, a tak ostatně nebyla ani jiná možnost. Jak s oblibou říká Over: když účel světí, prostředky se musí nalézt.