Tiskové prohlášení naivního idiota

Written by Amahara on 25 May 2012. Posted in Off-topic

Tak se takhle jedno odpoledne šprtám právo na státnice, usrkávám pravý pomerančový džus a chroupu předražené brambůrky, když mi náhle začal pípat Skype. Tedy přesněji on nepípal, protože permanentní stav nerušit má něco do sebe, ale ta záplava zpráv přesto působila neuvěřitelně rušivým dojmem. S velkou nelibostí jsem tedy přesunul svou pozornost od pytlíku chipsů k monitoru a začaljsem zjišťovat důvod toho náhlého povyku.

K mému velkému překvapení ale nespadly Diablo servery, Activision neohlásil Modern Warfare 4, nezrušili My little Ponny a ani se nepotvrdilo, že Mayové měli s tím koncem světa nakonec přeci jenom pravdu. Mé pohodové dopoledne jednoduše narušilo na Amahaře známé trio Zing, Playman a Wolf. Zase někdo napsal do nebe volající ptákovinu, zase se toho někdo chytnul a zase to někdo rozkecal. Obyčejná situace, obyčejný den. Tady by mohl event skončit tím, že jsem zjebal všechny narušitele, Skype vypnul a vrátil se k původní činnosti, ale bohužel tomu tak nebylo. Tentokráte totiž došlo k něčemu, co mě opravdu, ale opravdu rozesmutnilo. Daniel "Wolf" Kremser, redaktor Zingu, můj bývalý kolega a spoluhráč v League of Legends, mě veřejně označil za strůjce všeho zla a nepravostí, které vůči němu blogeři z Amahara.cz páchají. Také si dovolil nepřímo naznačit, že není korektní, aby volně cituji  "člen redakce jiného seriózního subjektu na české herně informační scéně pomlouval své kolegy z ostatních redakcí" a dokonce napsal, že ho nenávidím. To, že jsem idiot, navíc naivní, je všeobecně známý fakt a není proto důvod se nad tím pohoršovat. Vzhledem k závažnosti některých obvinění jsem byl ale donucen na tato obvinění reagovat a připravil jsem si proto následující prohlášení:

Za obsah na blogu Amahara.cz, který nenese v popisu autora můj nick, a v podpisu pod článkem mého osobního  ponnyho, nejsem zodpovědný. Dále nejsem zakladatelem, majitelem, administrátorem a už vůbec ne "redaktorem" těchto webových stránek. Žádná redakce tam totiž neexistuje. Neoprávněný útok na mou osobu mě velice mrzí, stejně jako domněnka kolegy redaktora Daniela "Wolfa" Kremsera, že jeho osobu cituji "nenávidím". Jedná se o tvrzení, která se nezakládají na pravdě a jako taková přímo vylučují tvrzení autora o jeho redaktorské korektnosti. Předpokládám ale, že se jednalo o omyl způsobený nedostatkem veřejně dostupných informací a nebudu proto úzkoprsý.

Na světě se dějí divné věci a člověk občas ťápne vedle. Křivé obvinění je sice hodně silná káva, ale chybovat může každý, a vzhledem k ne zrovna jasné situaci okolo mého odchodu z redakce Zingu je tento přehmat odpustitelný. Obzláště nyní, když už je situace okolo mého spojení s blogem Amahara.cz  jasná jak oko spanilé Rarity.