Kdo je větší pirát?

Written by prosek on 18 June 2012. Posted in Off-topic

Tajemná organizace s názvem BSA mi leží v žaludku už hodně dlouho. Někdy v době, kdy tihle vychcani začali působit v mojí zemi, přišel mému zaměstnavateli záhadný balíček - odesílatel BSA, obsah videokazeta. Nic víc, nic míň.

Ředitel na to vejral jak cikán na logaritmické pravítko, takže jsem mu vysvětlil, vo co jako gou. Vrazil tu kazetu do přehrávače a pak jen nevěřícně zíral na komando v černých kuklách, kterak vniká do imaginární  "firmy" a zabavuje kompy, diskety (ano, už je to dlouho) a odnáší servery. Obsahem sdělení bylo v kostce toto - jestliže jsi pirát, čeká tě stejný osud. Jestliže víš o nějaké firmě, která má nelegální SW, koukej to napráskat. Chceš zlikvidovat konkurenci, chceš se pomstít zaměstnavateli za fire off? Bonzuj! Takovej Mironet by o tom mohl napsat knihu.

BSA je tady stále - tajemná jak hrad v Karpatech, v podstatě nedohledatelná a nekontrolovatelná, protože nemá právní subjektivitu, a pro jistotu zrušila české zastoupení a odstěhovala celý bonzácký ansábl do Londýna.  Představte si, že nějaký spolek, třeba Svaz zahrádkářů, si omotá kolem prstu Policii a bude vám kecat do života.  Jasně, tady jde o Mrkvosoft, takže přirovnání je trochu pokulhávající, ale v zásadě je to stejné. Podobně jako různé spolky na ochranu autorů (OSA, Dilia, Ochranný svaz zvukařů etc.) parazitují, prudí a obcházejí zákony mojí země. A bohužel, na ruku jim jde i Policie, což je naprostý úlet, který nepamatuji ani v době před rokem 1989.

Můj Junior vřískal, že si kupuji full box verzi operačního systému. Mám pocit, že tento článek mu definitivně vysvětlí, proč to dělám. Hlavně, a v TOMTO článku to zaznělo, nespoléhejte při případném dotazu na hot-line Mrkvosoftu na jejich informace. Stalo se mi něco podobného také. Dělají si z huby trhací kalendář!

Neříkám, že warezit je dobré. Pouze tvrdím, že Mrkvosoft to přehnal, a Policie se sere do věcí, za které ji neplatím - například za propagaci Mrkvosoftu.

Pomáhat a chránit...Mrkvosoft!

Share