Lekce pro začínající tankisty

Written by prosek on 26 June 2012. Posted in Off-topic

Vážení herní nadšenci, obdivující do ruda rožhavené roury, mraky černého kouře z výfuků a řinčení pásů. Jelikož se na internetu objevují stále zavádějící informace, dnes si dáme lekci tankové terminologie.

Tank - ocelová obluda na pásech obvykle s otočnou věží, ve které je v současné době obvykle velký gun - říkáme mu tankový kanón - nějaké ty kulomety větších či menších ráží, a uvnitř posádka živého masa čítající obvykle od tří do čtyř kusů. Obvykle fakt neplave, až na výjimky (jeden takový umí například Rusové).

Main battle tank - velký tank, hodně velký gun, pancéřování jak sviňa. Je to páteř dnešních moderních obrněných jednotek. V zásadě nahradil dřívější tanky všech kategorií. Tento tank neplave vůbec.

Tankový torpédoborec - je loď s pásy určená jednak pro podporu lodních svazů, jednat pro podporu pozemních jednotek. Za tímto účelem je lodní trup v oblasti kýlu vybaven pásovým podvozkem, takže torpédoborec může vyjet na pobřeží a postupovat s útočími jednotkami do vnitrozemí a chránit je před útoky nepřátelských torpéd (tzv. bořit torpéda). Je to mohutná platforma vybavená osádkou cca 300 mužů, systémem řízení palby, automatickými kanóny, raketami water-air, ground-air, groud-water, water-ground und water-water, and mother-father. Taky má takové sudy, co hází do vody a ty pak dělají pod hladinu velké booom, z čehož mají neutuchající radost kapitáni ponorek.

Tankový torpédoborec na rozdíl do MBT má tu výhodu, že se nemusí brodit pod dně, ani čekat, až ženisté postaví most. On totiž plave. A to tak, že velmi dobře, a velmi rychle. Rychlost pohybu je dokonce větší na vodě než na souši.

Třídu tankový torpédoborec - pro angličtiny znalé tzv. The Tank Destroyer - vymysleli čeští herní receNsisté. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že tankový torpédoborec neexistuje, že pouze nějaký tatar zase  bezmyšlenkovitě nacpal cizí text do google translatoru, ale my máme důkaz jeho existence.

První lekce je u konce. Příště si dáme Jagd Panzery.

Share