Velký bratr Gerta Prokopa

Written by prosek on 08 July 2012. Posted in Off-topic

ACTA v EU zamítnuta (zatím), Kim Dotcom všechny tyhle arcizmrdy fakuje a vzkazuje, že se vrátí. Kéž by se mu to povedlo, a pokud možno, nechť není sám. Ale! Oni to nevzdají. Zatímco ACTA se plížila nenápadně vedlejšími uličkami, Big Brother už osazoval kamery kam se dalo. Poslední dobou jsem omezil jízdy autem po Praze. Kdykoliv pak usedám znova za volant, nevěřím svým očím, jak v mém městě přibývají sledovací systémy. Zatímco nás špiclují téměř na každém kroku mimo naše domovy, užiteční idioti volají po větší kontrole internetu. Ale až se ta kontrola inetu obrátí proti nim samým, budou vzteky okusovat své iPhony a iPady. Ale to už bude pozdě.

Zrovna nedávno jsem po mnoha letech vylovil z knihovny svoje oblíbené sci-fi. No, spíše kriminální sci-fi, dystopické dílo Gerta Prokopa. Ten člověk žil ve Východním Berlíně, takže jeho kniha povídek z jaksi pochopitelných důvodů popisovala budoucnost ve zlé Americe. Soukromý detektiv Timothy Truckle patří díky své práci pro bohaté vládce průmyslu i šéfy tajných služeb k vyhledávanému  očku, které dokáže vyřešit neřešitelné případy.

Díky tomu má výhody privilegovaných vrstev, mezi které, světe div se, patří neodposlouchávatelná místnost v jeho bytě. Ano, přibližně ve stejné době, ve které nyní žijete, se odehrávají příběhy Timothy Truckla. Totalitní vláda, která šmíruje každého, nejnižší vrstvy mají doma kromě odposlechů i kamery, osobní svoboda je pouze pro bohaté a politický systém kontroluje média, komunikace, i osobní počítače. Velmi zajímavé je také zjištění, že v Americe již zrušili auta jako taková, a donutili využívat tzv. komunikátory, které lze bez problémů kontrolovat a odposlouchávat. Připomíná vám to něco, třeba současné vládní snahy omezovat silniční individuální dopravu.

Budu citovat - Gert Prokop byl totiž neuvěřitelný vizionář:

V jedná části knihy se šéfová tzv. policie odvolává na možnost získat přístup do Trucklova unikátního počítače podle Zákona o informacích. G.Prokop ve vysvětlivkách uvádí -

"Freedom of Information Act byl vydán v polovině minulého století a po aféře Watergate v roce 1974 rozšířen. Původně zaručoval (s devíti doložkami o výjimce) právo každého občana na nahlédnutí a vydání veškerých vládních spisů, dokonce i od CIA, FBI a NSA. Podle pozměňovacího návrhu z roku 2008 (!!!) ovšem zákon praví, že každý občan může být kdykoli přinucen k předání veškerých informací státním orgánům."

Měl Gert Prokop křišťálovou kouli? Nebo stroj času? V podstatě spisovatel přesně předpověděl ACTA a související snahy vlád kontrolovat občany!

Je neuvěřitelné, že Gert Prokop umístil ty "zlé" do Ameriky, do 21 století, téměř přesně do letopočtu, kdy se dnes Američané roztahují se svými zákony na území jiných suverénních zemí, a doma se jim to sere a sere a sere.  Z původní demokracie, kterou původní osídlenci museli doslova vypiplat v krvi občanské války, se dnes latentně stává totalita horší než ta, kterou se Amíci oháněli v dobách studené války, a kterou se zaklínají dnešní politici, kteří jsou horší, než všichni komouši světa dohromady.

Až vám budou ve školách zase valit do hlavy klíny instantní pravdy, kterou připravuje na ministerstu školství vládnoucí establishment, nevěřte jim. Než doma začnete biflovat stejné lži a nesmysly (např. o EU a  Bruselu), které do palice nalévali mojí generaci (o RVHP a Moskvě), zajděte si do nějakého antikvariátu a najděte si knihy Gerta Prokopa "Copak nohy se kradou" a "Tři minuty věčnosti". A pakliže je získáte, ihned kupte, a pečlivě uschovejte.  Jednou možná budou zakázány.

Osobně vám nevěstím světlé zítřky. Dočkáte se horší totality, než jsem zažil já. Teda pokud s tím nezačnete něco dělat.

Share