Právníci + počítače = zaručená mimořádka

Written by Over on 24 July 2012. Posted in Off-topic

Autorská práva sem, autorská práva tam... válka proti pirátům stále pokračuje a stále jsou její obětí především práva obyčejných netizenů. Právníci už ale konečně pochopili, že emailováním The Pirate Bay si moc nepomůžou, a tak zahájili plnou palbu stížností na právnické oddělení Googlu. Fakt, že i toto je boj s větrnými mlýni, si už ale začnou brzy uvědomovat.

Jak informuje web cnews.cz, požadují odstranění závadných URLek z výsledků vyhledávání. Přímé linky ale stále fungují a švarní študentíci z jŮeSej je shromažďují ve spolupráci s Googlem v jedné velké databázi. Tím vlastně majitelé ohrožených autorských práv třídí všechny linky (ty funkční se objeví na stránkách Chilling Effect) a tvoří tak v podstatě nejspolehlivější warforum, a to naprosto závratnou rychlostí. Co je ale sranda největší, je to, že aby ty linky šly pryč je potřeba žádosti od majitelů autorských práv, a ta se zase objeví jinde, obsahující všechny pochybné linky. Smyčka jako prase. Good job!

 

Své karty na stůl vyložila i celebrita anti-antipirátského hnutí a nekorunovaný král warezu, Kim Dotcom. Ten evidentně v base popřemýšlel a spustil stránky kim.com (anglicky čteno Kim dot com - I see what you did there), které obsahují countdown ke spuštění Megauploadu 2.0, obvinění, že vlády ničí inovaci a ovládají je nahrávací společnosti, a jednu vtipnou písničku s videoklipem tvořeným z části z videí anti-SOPA/PIPA/ACTA protestů, a z části z defaultních stockových videí s rozesmátými holčičkami (HAPPINESS). Do toho neustále vyskakuje držka Kima .Coma, který se tak zobrazuje v pozici jakési hybné síly tohoto hnutí. Cíl videa je jasný - Barrack Obama, kterej podle něj může prakticky za všechno (a za co nemůže, za to můžou svatby gayů v New Yorku). Více než cokoliv jiného to video připomíná politickou propagandu. Videoklip je volný ke stažení a k jakémukoliv využívání a zneužívání, samozřejmě vyjma komerčních účelů. Jo, a taky máme Kima follownout na twitteru - jen tak zachráníme demokracii!

No a kdyby té tragikomické srandy bylo náhodou málo, nizozemské antipirátské organizaci se podařil husarský kousek. V jejich reklamě, která je rozšířená v podstatě všech DVD distribuovaných v Nizozemí, totiž hraje antipirátská písnička, kterou nemají právo používat. Antipirátská organizace ji tedy v podstatě zpirátila. Autor samozřejmě zareagoval a vysoudil si 20 000 EUR a nějaké drobné. Čistej tedy není opravdu asi nikdo. 

{youtube}q6oKjuvA55g{/youtube}