2015 novoroční mesidž

Written by prosek on 02 January 2015. Posted in Off-topic

Drazí a milí strýmrdaři, vážení re-tardi, re-daktoři, re-cesisti a re-akcionáři,

rok 2014 byl na pyču…pro Paradoxe, Parka, hochštaplery Mareše a Pájaháju, a bohužel i pro hráče, co jim District prý stále dluží peníze. No uznejte, že takový úvod novoročního projevu jste nečekali. Zvykejte si, amaharovské pojetí  přírody, vesmíru a vůbec nikdy nebude konvenční a vstřícné k českému  herním establishmentu.  A opět se v tomto roce, jakkoliv tomu nic nenasvědčovalo, ukázalo, že tichá voda břehy mele a na každou svini se na Proseku  v kuchyni  vaří voda.

Předchozí rok 2014 byl pro náš web jistým negativním způsobem  přelomový.  Mozek naší nevtíravé video tvorby, V8 Hemi motor naší invence a atlas booster našeho sarkasmu, Clank, se odmlčel. Opět se potvrdilo, že Prosek a Over mají v otázkách žen pravdu. Over obzvláště. I v Amahaře došlo na ono milionkrát omílané, ale o to více pravdivé – cherchez la femme. Jak by ovšem řekl Prosek, „I am busy  in da pussy“. Náš crew se tak smrskl do formátu two-man-show.  Nicméně, jsme stále s vámi, ať se vám to líbí, nebo ne.  Ale naše-vaše milovaná česká scéna je stále tektonicky aktivní, a tak hrdě re-kapitulujeme.

 

Rok 2014 se zdá býti neúrodným.  Naši favorité se po nakládačce bulváru (my tomu říkáme kritika)  stáhli do defenzívy, pokud už v ní nebyli dávno. Někteří přidali na svých fubuk accountech bany, jiní naopak odbanovávali (re-spekt Minxy!).  Ale to bylo ve srovnání s tím, co pak přišlo, marginální jako Prosekova „moc“ (Minxy copyright). Začalo to tichým zavřením dveří za tričkowebem Flyguna. Teda spíše zbytků dveří poté, co jsme je rozkopli okovanou botou Lajky našich otců  a naházeli do nich metrák stun granátů v podobě vymazleného videa. Prosek pak v nebývalém momentu sebereflexe (díky podcastu Pátera Korduse Koniáše) konečně zveřejnil zapečetěné složky o své temné a análním sexem protkané minulosti ve Zpovědi Prasáka, načež Over v rodinných archívech Kotrbů vyhrabal ještě nějaké audiovizuální materiály, z kterých sestříhal krátký biografický snímek Prasák. A aby toho nebylo málo, oslavili jsme sice skromné, ovšem pro Proseka velmi významné výročí ztráty důvěry čestného a useless člena týmu Amahary.cz, zvaného též Amahara. Ano, rok bez vyhazovu, to už je důvod slavit. Neslavili ovšem pouze na Proseku. Majitelka nejhezčího dekoltu a nejmenšího vývojáře indie her na světě sice svoje výročí urputně tajila, ale naší investigativní optice přesto neunikla. Celebrovali jsme neotřelým kouskem Fil Krau, a ruku na srdce, vážení přátelé, Clank byl, je a bude nejlepší.

A zatímco lečoplejeři požírali ve slowmotion banány , mlsali chilli papričky a zapíjeli je vodou (navíc perlivou), nebo se štípali do špeků 200 tisíci volty, protože na milion voltů nemají koule, na herní scénu vtrhla hra, která poslala Proseka na měsíce  do stádia herní e-re-kce. Titanfall řachnul na Prosek s vehemencí jízdní soupravy metra a zcela změnil pravidla FPS hraní. Prosek  neudržel emoce a odstup na uzdě ve f-re-netickém hodnocení Padá Titán,radši si nic nepřej.  Každému pak muselo být jasné, že naše re-cenzentská potence ustrne. Ovšem hrála se i jiná hra, CoD4,kde jsme dosáhli pětimilionové mety a Prosek  rozšířil svoji sbírku banánů.  Nicméně, konec roku se již neodvratně poddal nástupu Call of Duty:Advanced Warfa-re.  Zatímco zbytek tvůrčího jádra Amahary hrál The Sims a CS:GO, Prosek expil jeho AK, mazal zbrojním olejem klouby na exoskeletu a snažil se běhat po zdech.

Nebyli bychom to ovšem my, Amahara, abychom alespoň jednou ročně nevyhrabali ze spodních re-gálů českého koloniálu nějaké to prošlé zboží, fake výrobek nebo daňový únik.  Naše malá, hezká a milovaná česká scéna dostala ke konci roku exemplární dárek. Herna District, ano, TA herna, kde se střídali mezinárodní i tuzemské celebrity na nekonečných turnajích, kde bzučely motory v simulujících simulátorech a jejich piloti se zmítali a úpěli pod tíhou plusových géček, kde bum-bum  tequilla tekla proudem a šála byla swag, tak ta herna zavřela krám.  A přestěhovala se do nějakého výtahu. Pro Proseka to byla ta největší, v podstatě absolutní zpráva, která bez rozpaků zastínila i vydání nového Assasina a nový Minxin korzet. Není překvapením, že trpělivý Prosek si vzpomněl, co o něm pánové Paradox a Park vykládali, usrkávajíce kokteilíky s paraplíčky. Ovšem když Prosek píše, chlemtá bourbon a kouří doutník, v tom případě vítězný. Nic už pak nemohlo zabránit, aby vznikl článek Paradoxně podařená polízanice,  kde už jsme si nebrali servítky.  Ano přátelé, letošní rok byl pro duchovního otce Amahary bezesporu bonitní. Slovy progamerů - nice a owned. Jaký bude konec roku pro „vedení“ Districtu, o tom můžeme jen spekulovat a držet si palce. Ale jeden člověk v této zemi má jasno.  Česká scéna, scéna, tak jak ji definuje (definoval) exCEO Paradox, ukázala v tomto roce svoji pravou tvář.  Bankrot dloudobě připravovaného projektu odkryl v celé nahotě temná zákoutí  českého progamingu.  Dá se říci,  game over. My ovšem doufáme,  že kauza District bude pokračovat i v novém roce, a již nyní máme indicie, že nový rok bude v tomto ohledu více než zábavný. Nový rok proto hodláme nastartovat oslavným videem na téma filmu Boiler room. Progameři všech zemí, vyližte si prdel.

Na rovinu – je to satisfakce k nezaplacení, a to doslova, viď, Duchoni?

Naše zapálení pro search and destroy misi na „české scéně“ v loňském roce též  iniciovalo nový seriál článků na téma  Finanční sebeobrana. Zjistili jsme totiž, že nejenom jůtroubové, ale i pro-gameři jsou, mírně řečeno, finančně nedovzdělaní (někteří úplní idioti). A tak se i v novém roce můžete na našem webu setkávat s jistými nezištnými doporučeními, jak nekrást nebo  se nenechat okrást. Ovšem nebuďte naivní, v případě, že zase načapáme někoho s kalhotama dole, vosolíme ho s gustem, tak jako tak, protože na zmrdy nejsme krátký, a navíc máme dlouhé ruce, nehledě na hromadu nepublikovatelných materiálů. Zatím...

Stejně jako  v roce 2013, i v roce 2014 jsme se po krk a nebojácně brodili v kanálech na YouTube. V kanálech obrazně i doopravdy.  T-re-nd je slibný a stoupající, a tak očekáváme v novém roce kadenci neokoukaných nápadů  a videí. A někteří z vás by je pro své vlastní dobro měli očekávat taky, protože paralyzé-re-m obvykle pořádná sranda teprve začíná.  Gerrapa je totiž vlastníkem zbrusu nového nože kukri. A jako třešničku velikosti melounu na dortíku neomezené blbosti českých zpeněžovačů nám úplný konec roku přinesl vybroušený diamant české youtuberské tvorby v podobě silvestrovské bus-petardy, a Prosek se již nemůže dočkat, až tuto povedenou performanční taškařici uchopí do drápů naši vyhlášení novináři.  Myslíme, že nyní nastal opět ten správný čas, aby Adam Jícha vystoupil v televizi a zase udělal pořádnou ostudu.

Nový rok 2015 bude zřejmě u Amahary v jednom ohledu průkopnický. Náš ostrovtip a neomalená drzost dostává totiž dramatický sociální, geopolitický, multikulturní a  genderový přesah. Populárně řečeno, bude houšť a bude hůř. Říká se, že nepřátelé jsou cena úspěchu. Pak byl rok 2014 pro redakci Amahary ten nejlepší. Větší sklizeň hejtu a negativní publicity jsme nezažili ani na zingu, a to je kurva co říct. Počet lecplejerů s prasklou žilkou v lýtku a podobných paradoxních situací roste geometrickou řadou, a už teď to vypadá, že rok 2015 bude z hlediska seppuk alá vidle jedinečný. Nesmíme však usnout na vodních postelích napuštěných slzami chudáků s objednaným Flygunovým tričkem a připustit, že i My jsme jen loutkami podvědomých pudů, díky kterým se naše RE-dakce scvrkla na hodnotu nejmenšího prvočísla. Na druhou stranu, jestli nás Bud Spencer a Terrence Hill něco naučili, pak to, že ve dvou se to táhne nejlíp a prdele si člověk užije tolik, že s ní neví coby. Omyl. My to moc dobře víme...

A tak se s vámi loučíme se slovy je to marný, je to marný, je to marný…a hejtujte s námi!

Share