SOPA je svinstvo... ale ne to největší

Written by prosek on 07 January 2012. Posted in Off-topic

Jsem díky svému věku těžko zasažitelný instantní pravdou, kterou občanům denně za pomoci ovládaných médií lejou do hlavy státem placení šmejdi a vláda. Ale vždy jsem si myslel, že dnešní mladá generace bude chytřejší a odolnější proti intoxikaci governmentovými sračkami. Evidentně není.

Stačí si projet reakce na novinku ve špiclování internetu, Stop Online Piracy Act - SOPA. Vzrušení mladíci vyhrožují, že teprve nyní budou pořádně warezit, aniž by jim docházala pravá podstata věci. SOPA není nic jiného, než další zákon, který pomalu a nenápadně utahuje šrouby. Samozřejmě, že stádo v tom vidí pouze peníze, globální, nadnárodní a různé další multimega kapitálisty, ale pozadí je mnohem zrůdnější. Nejenom v tom, že SOPA a další buď existující, nebo připravované nové zákony, pomalu startují totální omezení občanských svobod, ale hlavně v tom, že SOPA vznikl v USA. Ano, ve státě, který svoji opěvovanou a dnes často za pomoci vojenské síly exportovanou "demokracii" utopil v krvi občanské války a Deklaraci nezávislosti chrání v klimatizovaném baráku. Ano, z Ameriky se stává fašistický stát, z Evropské unie už fašistický stát dávno je. Teď je na řadě poslední svobodné médium, internet. Ptám se vás, frikulíni, zdalipak vůbec tušíte, co znamená slovo fašismus? Víte leda hovno...stejně tak jako vůbec netušíte, jaký je rozdíl mezi současnou havlodemokracií a jeho nenáviděnou totalitou.
Zkuste Wiki a trochu studujte. Já použiji pro účely tohoto článku citace mého oblíbeného blogera Františka Matějky.

"Opravdu víte, co je to fašismus? Je totiž všude kolem nás... Pokud někdo říká, že fašismus a nacismus je v podstatě totéž, je buď hlupák nebo manipulátor. V obdobě fašismu žijeme nyní. Donedávna mu chybělo už jen státní policejní násilí proti nespokojeným občanům. Samotný fašismus neměl ve svém zárodku nic společného s rasismem, který k němu přidali až nacisté. Fašismus jako takový byl postaven na principech státu, který ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídil celou společnost. To je, byť zjednodušená, podstata této ideologie. Tato ideologie vznikla v Itálii a za svůj znak si její protagonisté vybrali starořímské fasces - jílmové pruty svázané červenou páskou s vyčnívající vetknutou sekyrou. A víte, koho to byl znak v době starého Říma? Úředníků..."

- cituji z blogu F.Matějky

Současná vládní garnitura dobře ví, že svobodné médium, kterým internet zatím stále je, není pro jejich pohodlné vládnutí bezpečné. Ovšem nelze ho típnout podobným způsobem, jako to udělali v Číně. Internet se oklešťuje pomalu, nenápadně, například přes zástupné problémy jako je autorské pirátství. Tak to máme dnes SOPA, zítra NDAA, pozítří třeba koncentrační tábory pro blogery s vlastním názorem a fungujícím mozkem. Vlády začnou se SOPA, pošlou mezi lidi pár zástupných problémů, jako například teplého Alla a pár cyklobuzen, a mezitím celý internet prošpikují dohledem, ze kterého by stará dobrá KGB nebo STB bledla závistí. Pak už jen stačí, abyste na netu jenom pípli nespokojeným twítem, a barákem vám projede tank a vás pošlou do gulagu. Ano, počítejte s tím, že od SOPA už není daleko k tomu, že proti vám vaše vlastní vláda pošle armádu, pokud nebudete mlčet a nebo chválit...


EDIT: Velmi pouční a zajímavé video, doporučuji! Warezáci, co vyhrožují, že teda budou warezit více, možná pochopí, že díky SOPA už si možná, nebo spíše určitě, ani neškrtnou.

Share