ACTA, piráti, Ondřej Neff a OSA...

Written by prosek on 03 April 2012. Posted in Off-topic

Na Novinkách.cz zase novinářské onuce straší daňové poplatníky piráty, ještě většími piráty, tlustými ošklivými piráty...no, zase nám lejou do palic instantní estrablishment pravdy. Když jsem tak koukal na chudáka Dotcoma, napadlo mě, co se mu asi honí hlavou, zatímco odpovídá na stupidní novinářské dotazy.

Zřejmě už plánuje to, co ostatní udělali hned poté, co ho Amíci dohnali v jiné, suverénní zemi. Přesun do Ruska. Dočtěte ten článek do konce. Zkorumpovaní politici, podělaní strachy ze zatím stále více či méně svobodného internetu, by museli nechat vypnout všechny root DNS servery, jinak přesunům serverů do jiných zemí nezabrání. Jak signifikantní - svoboda, demokracie, země příležitostí, to jsou synonyma pro země, kde ještě nedávno chtěl každý z "totalitních" zemí žít. A dnes? Dnes se z těchto zemí přesouvají servery směrem totalita...něco je špatně.

Zrovna nedávno jsem v TV sledoval rozhovor s Ondřejem Neffem. Tomu člověku nelze upřít, že by nebyl Autorem. Napsal toho hromadu. A tento autor otevřeně řekl, že ACTA nechrání autory před okradením, že ti už byli okradeni dávno. Ondřej Neff na plnou hubu řekl, co je dávno veřejným tajemstvím - že ochranné svazy na autorech vydělávají, že na autorech vydělávají nakladatelé, producenti, a obecně vyžírkové všeho druhu, kteří mají dlouhé prsty v politice a na Ministerstvu kultury.

Zkuste si na webu OSA, což je ochranný svaz pro hudební díla, v databázi najít nomainstreamové autory. Je jedno, že například francouzští Shaka Ponk nemají u OSA zastoupení. Chcete-li ve svém například klubu či hospodě hrát jen jejich muziku, musíte zaplatit OSA - je na to autorský zákon - ovšem Shaka Ponk z toho neuvidí ani kačku. Divný, co? Neméně divné je, že tam například u skupiny ne vždy najdete kompletní tvorbu - oblíbení Infected Mushroom tam mají například "zaplacené" tuším jen 3 skladby.

Názory Ondřeje Neffa jsou mi sympatické, velmi sympatické. A ACTA je svinstvo, velké svinstvo. Jenom naprostý ignorant bez vlastního médii nekorigovaného úsudku může s takovým kolosálním podvodem a útokem na zbytky osobních svobod souhlasit. Bohužel, takových vohnoutů je mnoho, a díky jejich přizdisráčství dopadneme špatně.

Cituji O.Neffa:

"Jim vadí ta svobodomyslnost internetu a strašně rádi by chtěli, aby se jich internet bál, aby mu nasadili uzdu. Teď je to bohulibé téma duševní vlastnictví. Pak to bude politická korektnost, pak to bude ochrana menšin... A budeme se bát otevřít hubu, protože bude všude nějaká závora a všude policajt s plácačkou"...

Pro ty z vás, co jsou později narození - tohle jsem zažil, to tu bylo, to vás učí ve škole, o té "totalitě", jak tady řádili komunisti, jak chudák Zákonný Havel trpěl....leda hovno, to jsou kecy, nic se nezměnilo, vládnou vám stejní zmrdi, jak nám dříve narozeným. Spíš bych ale řekl, že tihle postkom zmrdi jsou v hodně vyšším levelu.

Přečtěte si názory pana Neffa, a zamyslete se...

Ondřej Neff na Citarny.cz

Ondřej Neff na Piratskenoviny.cz

Share