Březen, do Sbírky listin vlezem!

Written by prosek on 22 March 2013. Posted in Průsery

Bo se blíží 31. březen, provedl jsem opět malý vpád do Sbírky listin, které pro každou zapsanou obchodní společnost vede Obchodní soud. Pro ty z vás, co ještě nemají dokonalý přehled - každý neseróčko musí na konci roku uložit svoji výroční zprávu k soudu, kde je veřejně přístupná. A to vám je pak čtení, to jeden nestačí zírat. Pakliže ovšem jeden nezírá, že tam nic nenajde, přestože je to povinnost uložená zákonem. A mám pocit, že i se sankcí.

Herní projekty, třeba hernu, webový portál či e-shop, obvykle neprovozují anonymní investoři z Cookových ostrovů. Většinou se jedná o nějakou obchodní společnost, co ručí omezeně a má zapsaný minimální vklad. Na jejich webových prezentacích pak čtete, jak jsou ty společnosti husté, úspěšné a jaké ultimativní služby či zboží nabízejí nebo doporučují, protože jim za to někdo háže drobky.

Sice si to neumím dávat o free víkendu na BO2, ale zase umím číst. A protože někdy před rokem v jednom článku rozhořčený zastánce druhého nej-něco portálu v této zemi pískal, že tomu prd rozumíme, jenom kritizujeme, a že přijdou velké změny, až budeme čumět, tak jsem tedy trpělivě počkal a dal českým herním byznys celebritám time.

Tak tady to máme - ostřílené kozáky, i jeden nový megasubjekt s megainvestorem, plus jeden neslavný konec. 


  • BOOSTERS s.r.o. 

Provozuje například GRUNEX a ty nabušený lHAL kompy - od svého založení neuložil ani jednu výroční zprávu, což je jako docela dost nezaloženýho papíru.

  • eSuba s.r.o. 

No, ta na to sere také - jsem se nejprve díval, zda to není shoda jmen, ale vypadá to, že není.

  • KOALA FINEST s.r.o. 

Provozovala Battlezone a při pohledu do jejich výroční zprávy se nedivím, že to zapíchli a Battle někomu pustili.

  • Gameleader s.r.o. 

Nás oblíbenec, který provozuje Zing.cz! No, sice před rokem u jednoho článku v komentech hrozili závratnými změnami, takže pokud považujete za terno mínusový vlastní kapitál -1.968.000,-, nárůst tržeb o 1.000.000 a nárůst obchodní marže o 200.000,-, pak vám to nebudu vymlouvat. Roční ztráta byla snížena z 1.264.000,- na veselejších 659.000. Nic moc, ale společnost poctivě zveřejňuje data. Když už nic, pak se alespoň v Písku chovají seriozně. Palec nahoru!

  • DISTRICT  

A co tu máme dál? Good, better, the best a nejbest. Slávy, jak když přistál Gagarin, takže se mu trochu kouknem na ledviny. Tento e-sport klub (e-sport, ty vole, to vymysleli hustě) provozuje obchodní společnost s názvem QWERTY Gaming s.r.o.. Zakladatelé - Park89, Paradox a jeden "úspěsný" absolvent BIVŠ. Investor - "petrolejový magnát". Společnost byla založena v únoru 2012, takže na první data si musíme počkat do konce tohoto roku, ale trpělivost růže přináší. Nicméně, Zimovjana aka Park89 mi google vykouzlil ještě jinde. Podle gůglu již za sebou má úspěšné působení v byznysu - byl JEDNATELEM obchodní společnost s názvem MVL GROUP s.r.o., která od roku 2008 nezveřejnila ani čárku, a po letech úspěšného fungování byla tato ByznysHromada v červenci 2012 fofrem prodána nějakýmu Krasimirovi ze Sofie. Kupní cena převáděných podílů? Světe div se, pouhých 200 tisíc. Za co to založili, za to to prodali. Jaký problém asi MVL Group měla, že šla do do kytek (sorry, do světa) tak lacino a v takovém kalupu? Vždyť to byla G.R.O.U.P.! To znamená SKUPINA, USKUPENÍ, mnoho aktiv a mozků pohromadě. Když si na síti prošacujete toho bulharskýho kupce, budete jenom vejrat. No a nyní výkvět managementu v MVL Group s.r.o. bude jednatelovat a tunit cash-flow v Districtu. 

No, uvidíme... teda, možná, třeba Park ještě nedotunil proconfig na proovládání datové schránky. 


Takže žádná sláva! Jediný zákonů dbalý je Gameleader a Koala Finest. District je na startu, má ještě čas, i když co se týče změn v obchodních podílech, mění to kluci rychleji než fusekle. A ten zbytek? Samé s.r.o., spousta notářem ověřených papírů o podílech a tak dále, ale čísla, ta jsou ve tmě. Proč asi?

Před zelenou kamerou si dnes může kdejaký doomsayer nakrkat do éteru co chce, a je tutovka, že adoranti to zbaští i s napájecím kabelem a zelenou mikinou. Klidně, my si počkáme za rok, na další várku čísel. Na první úspěch Districtu, na zlepšení u Gameleaderu, aby si tu modrou nálepku mohli lípnout konečně i na výroční zprávu, a snad, možná, doufáme, konečně... něco pustí i pan Liberský, protože to je můj sen, konečně se juknout, jestli má v tom svém notesu taky jiná než telefonní čísla.