Tryhard vs. Disastrict - druhý poločas, 0:0

Written by prosek on 15 May 2013. Posted in Průsery


Přijdu do kanclu, uvařím černý kafe, stisknu power čudl na kompu, počkám na system boot a hned na mě skáče news jak prase.

Tryhard se prej rafnul s Disastrictem a končí. Ty vole, to je tragédie. Navíc u toho linku z fubuku trůní logo Re-Load s jeho atypickou sklenkou na nealko šumivé nápoje. WTF? Tak to čtu. Tak to čtu znova. A pak chvíli přemýšlím, zda se smát či plakat. Nakonec to vyhrál čirý pragmatismus, a tak jsem se hodinu řezal smíchy.

Já nemám dost uchopitelných informací od obou stran sporu. Když chci někoho na netu skutečně vosolit, můžu kroutit, fabulovat, ba dokonce i lhát, až se bude od routeru kouřit. A mám skvělé učitele, vo tom žádná. Nicméně, jednu stranu sporu jsem měl tu čest poznat i okoštovat jejich kung-fu, takže si jistou míru přesnosti dokážu představit i v případě spekulací.


Zřejmě došlo k následujícímu. Kucí chtěli turnaj, Tryhard se jim jevil jako vhodný prostor pro promo, takže hodili řeč. A protože se kucí furt kasají, jaký mají zůstatek na běžném účtu, není divu, že vlastník webového prostoru Tryhard.cz požadoval love. No, nakonec to asi nějak uklohnili na u nás velmi oblíbený BARTER - výměnu mediálních roll-šitů.

No, a pak to tam ještě chvíli potlapkávali a tunili, až to definitivně posrali.

Nebudu se tady zdržovat kecáním o tom, že platit love za zboží a služby je normální. Když si metrosexuální frikulín jede natankovat auto, taky na benzíně nevnucuje u kasy, že jim vyvěsí plakát na LANce. Ale jednu poznámku si neodpustím. Dva z jednatelů Disasteru se prezentují na inetu jako úspěšní podnikatelé a managéři. Čtvrtý v partičce se prezentuje jako student Vysoké školy ekonomie a marketingu - dokonce podniká v oblasti nafukovacích balonků a cukrové vaty! A ty že nemají peníze na zaplacení jednoho blbýho PR článku? Ale no tak!
Zato mají spoustu času na komenty, na blbé komenty, na typicky zimrdské komenty. Tenhle styl není fér, je to podpásová rétorika, a vůbec mne nepřekvapuje, že se opět ozval ten samej frikouš, který je etalonem farizejství.

A hlavně, mnoho rétorických klišé a hodně moderních slov, jako například portál, rádoby, profesionální, amatérismus, či velmi, velmi silně oblíbené slovo TÝM (TEAM). Btw. Tryhard.cz není portál, je to jasný? Vono poučovat někoho o významu slov a pak udělat tu samou chybu... tssstssstss.

I na autorský zákon přišla řeč. Na jeho porušování. Mladý a nadějný instruktor ekonomie, práva a managementu neváhal vytáhnout kalibr, na který nejenom že nemá noty, ale ani skill. Autorský zákon je tenký led, na který není radno vstupovat bez řádné přípravy a bez absolutně čistého štítu.

Tak kde je chyba? To nevím. Vím pouze jediné - že profíci z Harfy na otevřený dopis reagovali jako banda  fracků, co si myslí, že jejich menedžr tým je gejzír kompetence a zkušeností. Přitom se chovají jak nafoukaní frikulíni, co jim z nebe spadlo trochu větší než menší kapesné. Tuhle někde někdo napsal něco o kvalitních košilích. Přidejte trendy šály a nemalou špetku ambicí a máte tady exemplární japíky.

A ještě jedna věc, co pobavila. Proč by měl Tryhard.cz jaksi automaticky informovat o tom, že si disasteráci klohní nějakou LANku? Tryhard.cz si jede svůj byznys, harfisti si jedou svůj byznys. Byznys je byznys, víme? Takže spoléhat se na to, že za mě někdo jiný udělá promo, zadarmo, je těžce out of topic.

Sakra, co dnes na těch školách učí?

Share