Fuqda? Siriusly?

Written by prosek on 01 September 2013. Posted in Průsery

Tak jsem zjistil, že světová síť bude mít týden klídek. Kaťule valí nach Londn na ajťácký nerdí veletrh, bo ona je ten ájtýnerd. No tak jo, nesměju se no, mám ksicht pevný jak panel žuly. A stále mám kamennou držku, i když poslouchám roztomilé žvatlání o nějaké pozvánce na "komentář" LoL turnaje u Playzony. Nicméně, můj poker face šel do kopru v okamžiku, kdy jsem si nalíznul její blogspotovou novotinu na téma "všichni jsou zlí hejtři a závidí rýpleji".

Emotivní zpověď skromné a nenápadné holčiny ve školní uniformě s kočičími oušky u nás doma nenechala jedno voko suchý. A poslední odstavec toho nezištného a sluníčkového blogísku spustil hotovou lavinu našich sympatií. Asi pošleme do Nehvizd kozu, jako Zing. Ano, koza zahradník to napsala hezky. Všude si honí nafoukané celebrity ego, dělají cyber něco nějakým holkám (mladým, samozřejmě), a nenávidí její novou zelenou kontaktní čočku. A pozor, uslintané fanynky mají nějaký problém s lecplejéry, a prý jim tak nějak cukrkandlově lezou do prdele. A jako třešinka na dortíku, ááá POZOR,  ty VELKÉ "ikony a celebrity" to prý, světe div se, podporují. A až prý začnou fanyny páchat sujsájdi(C-N)ky na veřejných prostranstvích, tak pak prý z toho někdo bude mít do konce života výčitkové problémy. No tak já teda ne. Ovšem je nutno připomenout, že zpovykanou lecpléj komunitu si vytváři právě ony ikony, ikonky a celebritičky svým angažmá v cyber prostoru. A kdo jim neleze do REcta, bude vymazán z fREndlistu.

To je jasný morální vórnink, apel na všechny hejtry a takové hezké, malé, nenápadné píár pro RP. Ne, kecám, je to vrtěti psem jak vyšité. Demagogie nejhrubšího zrna. Zatímco si honí ego a přístupy a lajky a kdoví co ještě, farizejsky dává lekce z morálky. Někdy se tomu říká kázat vodu, pít víno. Vy všichni jste hejtři, nemáte nás rádi, vidíte rudě, a vůbec je to spiknutí. Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet, nebo chválit (copyright Kabát). 

Současná doba je typická přemnožením lecplejérů. Každý, kdo má do pRdEle díru, inet připojení a sluchadla s mikrákem, dělá tu lecmódu. A jak má pár tisíc subinek a subíků, jeho ego jásavě vzlétne směr zelený goblin. No, a je to v prdeli. Z frikulína je v tu ránu arbitr elegance, midžmejkr, ájtýnerd, super bavič a vůbec borec na konec. Světácké prokládání mluveného slova anglickými výrazy, infantilní hérecké kukuče, spolu s barnumským poukazováním na "hele, já dělám pro ty zelené, to čumíte, co?", verbování lajků za každou cenu. Charakteristiky  přesně toho, co ta fanfarónka kritizuje, ale sama provozuje. Komunita je prý zlá, že áno, protože furt hejtuje, a odmítá pochopit, že ten její géjmink není jenom zelenobílý, a že zpoplatňování must flow, bo jde o mergle. Rozdávat hraběcí rady, kázat morálku a současně exhibovat u svislé tyče, to je vrchol pokrytectví. Korporátní identifikace v tomto narcistickém provedení už není ani v mainstreamu, ale šupem padá do nejhlubšího low-endu. 

Jednou mi kámoš poslal zajímavou hlášku - jak to má kola nebo kozy, dříve nebo později s tím budou problémy. A když to má navíc  růžová sluchátka, tak problémy o to větší. Btw. v komentech pod tím blogem je fajn hláška. Nějaký šames tam leští kliku a mimochodem sděluje, že se s tím nedá dělat zhola nic, bo inet je fREe a dostane se tam každej.

Nooo... no právě!

Share