Bulvární Gerrapokalypsa

Written by prosek on 22 December 2013. Posted in Průsery

Prej že do stejný řeky dvakrát nevstoupíš... nó, nejsem si jistej. O jednom správci s unikátní vlastností pokořování lidských standardů už jsme se bavili, ne? Matouš Jedlan, správně. Původně jsme na tohodle čiperu narazili v komentech pod kauzou Minxy, kde argumentoval sračky. Neváno si střihnul takovou vedlejší roličku v kauze VŠE, kde taky argumentoval sračky. On vlastně argumentoval už tolika sračkama, že nás hovnocucářský společnosti považujou za konkurenceschopnýho oponenta.

Bezpochyb největší internetový lejno ale Jebla vyplodil během afterplaye kauzy Flygun, a právě to nás při castingu AMAHARA.cz hledá SuperStar zaujalo natolik, že jsme se rozhodli památné místo v našem archivu věnovat i jemu. Koneckonců, letošním fenoménem herních studií u prequelů a prostitutek u blowjobů bylo vracení-se ke kořenům, a když už Jeblanovo slavné a dnes rozebírané přirovnání pomaloučku získává nadčasový charakter, i my si napíšem na čelo "ad fontes" a hezky retroperspektivně všechno popravíme. 

Onehdy zeď našeho fuckbucku poctil svojí návštěvou mocný Správce. Gerrapa Matouš, který si tak zakládá na vykání v debatách na inetu. Jako správný šéf stáje lecplejerů známého herního bREndu nemohl nepřispěchat na pomoc youtuberské stár, která si svůj webík z nedostatku obsahu vyfutrovala recenzemi z jiného zdroje. REdaktor, REcenzent a nemá čas napsat vlastní text... to se holt občas stane, že pro samé hoňky s prodejem triček není čas na psaní.

Nicméně, boss youtube departmentu RE-loadu na tom neshledal žádné vady a letícího boha uklidnil doporučením ten (a teď pozor, tohle přirovnání je zajímavý) BULVÁR ingorovat. Nejenom, že napsal kontextově hovadinu (ostatně, jako obvykle), ale nasadil mi švába do palice. Kurva, co je to ten bulvár? Velmi zapáleně startuju wiki a ta holka nezbedná na mě vybafla tohle.

A otázka zní - je AMAHARA.cz bulvár, či není?

Tak si to rozebereme.


Bulvár je masový sdělovací prostředek.

OK, porovnejme si masovost, dejme tomu podle počtu liků. AMAHARA.cz 270. RE-něco přes stopatnáct tisíc, TV pořad, herna, novinkový web a houfy youtuberských hvězdiček (taky by už mohli spadnout, když jsou ty Vánoce...).

Klíčovou roli hrají emoce (krev, sex).

Mám si vyfotit péro, zfetovat se energeťákem a urvat hlavu nějakému frikulínovi, abych zapadl do definice? Nebo stREmovat GTA a přitom házet hlášky o cikánech či hořících Židech? A vůbec je vtipné, jak tohle zapadá do lecplejingu a gurl gamers stereotypu! Krev  hry; sex  holka. No jo, tenhle obfláklej postup snad docvakl už každýmu. Krok 1) vytvořit lecplej monopol, krok 2) najmout modelky, krok 3) ???, krok 4) profit.

Časem klesající význam aktuality.

Vážně netuším, jak může být aktualita časem stále aktuální... možná to Gerrapa ví! Teda v jeho životopisu na warez-free serveru Ulož.to jsem podobnou znalost nenašel, ale pracovat s Officama a Excelem prý umí - což je pro RE-daktora velmi unikátní schopnost.

Vyznačují se vyšším nákladem než seriozní média.

Viz. srovnání virality AMAHARA.cz a RE. Tak kde je problém? Ikdyž pozor, Jeblan nás poslední dobou na svym fukbuku sharuje o sto šest a evidentně se smíchy za panděro popadá, takže možná to je taky nějaká toutl sýkrit praktika, do který nevidíme.

{youtube}hPSesWy5QAU{/youtube}

Provinčnost.

Pakliže chápu to správné synonymum, pak my vykání nevyžadujeme. A nemáme upload 1200 kilo za vteřinu.

Navozování paniky.

Zde musím uznat, že když na webu někdo čučí na lepší polovičku moderátorského dua na RE-play, paniku to může vyvolat leda tak u nějaké počmárané zyklobuzny. Ovšem pohled na dvacetikilová lýtka Gerrapy na stREamu už jisté markanty paniky obsahuje.

Skandalizace.

Áááá, tak tohle bude prdel! Sorry, my se v koupelně nefotíme. Ovšem pokud napíšu, že Gerrapa je výjimečně schopný stREamer a RE-daktor, pak ano, to už skandál bude. Nicméně, v souvislosti s touto částí definici bulváru můžu předložit "argument", kterým mne označkoval člen týmu RE-load - v útlém věku prý na mě ukájel svůj sexuální apetit můj otec. Můžeme nyní položit na stůl otázku, kdo je větší bulvár? Ukazuje na streamu Prosek svoje oholené nohy, či něco jiného? Ne. Zatím. Ale argumentační insuficience RElouďáckého správce je explicitní, a tak jede v nouzovém režimu na vlně populistických pseudopsychologických dedukcí.

Když ti dojdou argumenty, napiš o někom, že má malý péro a pochází z incestní rodiny. Když nevíš, kudy kam, zkus ho zdiskreditovat - máma ho šukala do zadku, otec upustil na podlahu, a proto chudák přetéká mindráky. Možná by nebylo na škodu sundat nějakýmu pittovi vodítko a použít ho jinde. Nebo zase vyhodit dalšího substituta. Tak mě napadá, v minulosti už tady jeden flame na téma rodina proběhl. Dotčený se mohl posrat do vejšky, když na něj vytáhli tuhle podpásovku. A nyní to samé, jak přes kopírák, performuje RE-daktor novinkového portálu RE-Fresh. Jde ještě více posrat public RE-lations?

No právě, to je ten problém! Bez nápadů se argumentuje a streamuje těžko. Proto točíš sračky!

Personalizace, populismus, povrchnost.

Youtubeři vystavují svoje ksichty kde můžou, melou kraviny, jen aby byli známí a mohli zpeněžovat a prodávat trička. Sakra, tohle my neděláme! Nelezeme našim fans do prdele a nežvatláme na twitchi píčoviny. 

Negativismus, jednoduchost, jasnost.

Nepotřebujeme být pozitivní. V popisu na fukbuku máme citaci "Neptáme se PROČ. Ptáme se JAK.". Nemáme reklamu, jedeme za svoje, máme svoje nápady (mimochodem výborné) a nehoníme přístupy. Jednoduchost, jasnost? Podívejte se někdy na debaty na facebooku produktů, které Gerrapa zastupuje. A porovnejte to s naším obsahem.

Vytváření celebrit a práce s nimi.

Tááák, a je to tady. To musí být jasné i úplnému kREténovi, kde je rozdíl mezi námi a GerrApou Správcem.

↓ PRVNÍ ČÍSLO NAŠEHO NOVÉHO MĚSÍČNÍKU! 

{gallery}/phocagallery/bulvar{/gallery}

Předstírání autoritativnosti a blízkosti konzumentovi.

Definiční salto mortale na závěr. Nebudu personalizovat, ale tohle je tak signifikantní atribut bulváru, že nezbývá než napsat, že Gerrapa provedl selfvidling - tzn. naběhl si na vidle, a to s velkým rozběhem. Vykejte mi, najděte si kamarády, jděte na čerstvý vzduch. Čerstvý vzduch poslední dobou nejspíš letí. Už je to za poslední měsíc či dva podruhé, co nám ho kdosi doporučil - tedy kromě seznámení se s novými přáteli, což jsme však už vzdali, protože narozdíl o PCček můžou utéct, což je fakt na hovno. Nemůžete se nám však divit, že zatím na taková doporučení hledíme se zdravým amaharovským skepticismem. Proč nám čerstvý vzduch doporučuje člověk, který vypadá jako budoucí foie gras? 

Provádí interpretaci jevů na základě zákulisních informací a drbů.

Všechno, až na výjimku průseru, který jsme nekompletně popsali až dodatečně, viselo na webu. Pakliže jsou věci veřejně vystavené na inetu zákulisní, pak nechci vědět, co GerrApa v té koupelně dělá.

Proces nazývaný bulvarizace je přijímáním pravidel bulváru zavedenými běžnými médii. Příčinou tohoto procesu u nás je malý trh a tlak majitelů na tvorbu zisku.

Netvoříme zisk, takže šlus, panáčku GerrApo. Ale zda přejímáme pravidla zaváděná běžnými médii? Je RE běžné médium? Možná ano... koneckonců, máme se kde učit. 


Gerrapa s oblibou leze tam, kde vždy dostane po čuni. Nepoučitelně vlezl i k nám. Přijít na AMAHARu a vytasit na nás bulvár, to chce neskutečnou dávku ignorance. Obsah Amahara.cz tvoří mj. dva (a to nemyslim sebe a Juniora) exkluzivně inteligentní autoři, kteří strčí do kapsy celou smečku stREamerů včetně jejich pasáka. Píšou, protože je to baví, a protože na to mají. Nemusí zpeněžovat, nepotřebují prostituovat hadry. Mají invenční a argumentační potenciál, o kterém si může Jeblan a celý jeho klub nechat jenom zdát.

A ve věci využívání obsahu Games.cz - Flygun použil při reakci na náš článek špatnou taktiku. A pak přidal graciézní post náš bavič GerrApa a totálně to zazdil (nebo snad... zHrazdil?). Ale hlavní je, že se baví obě strany. My to zábavu ovšem nepředstíráme.

Takže... "tichucko" nebude, teď je to tutovka. Totiž to, že mě šukal otec, je pomluva. Mě šukala máma.