Madbros vs smečka bulíků

Written by prosek on 03 August 2014. Posted in Průsery

Okurková sezóna valí expy na plný koule, CEO trio od  Districtu (Qwerty Gaming eseróóóóó) hlásí, že oni nic, oni jen muzikanti a všechno je prý naprosto v „čilu“.  Ugátor rozflákal quadropéro, ve Skillu furt nemají pořádný hardware na vaření kafe a Baty nemá v TiF ani pětku generaci. Takže letní nuda, jako obvykle.  Ale občas je dobrý vybalit starý fláky a dát volume naplno.  A když mi nedávno přistál na monitoru link na Vykalku, jak žere banán, nejenom že jsem si představil, kde ten banán skončí a jak bude pokračovat, ale vzpomněl jsem si  MadBros a jejich ábíčkové PR, které přidalo na fuckbuk ne zrovna malou hromadu emotivních i racionálních komentů k jednomu didaktickému postu.

Když jsem byl mlaďoch odebíral jsem zlé komunistické  ABC a lepil papírové skládačky.  Když už nebylo co lepit ani číst, vrtal jsem se v garáži v motorkách.   Nějakejch 40 let dozadu to bylo.  Dnes je ta jiná doba, taková ta dynamická a akčně moderní, takže i ABC (které už asi není zlé) drží rytmus a tuní obsah i titulky. 

Dnes už děti nelepí modýlky ani se nehrabou v kůlnách v Pionýrech.  Dřepí doma u kompů a slintají nad Youtube, které bylo tak fajn, když začínalo, a je na píču od té doby, co ho koupil vyjebanej Google.  Moje dítě vyrůstalo v komunikační a technologické revoluci.  Moje vnoučata …no nevím, kam až to zajde, ale nic hezkýho to nebude.  Vím pouze to, že tam vážně nějaké sprosté slovo nebude žádný problém, protože rodiče budou mít úplně jiné starosti, pakliže vůbec  jejich ratolesti budou mít možnost performovat na YT.

ABC si střihlo článek o dvou YT celebritách.  Hoši se s tím moc neserou, mají subíky a jsou co? Kurva Halík, jsou populární! Ale to je furt jedno. Každý máme nějakou úchylku, někdo honí vaška(frantu, vojtu,  kačenku)  u porna, druhej u YT při sledování  požírání banánů  a poslechu čengliž.

Pozor - vulgární slovo!

Čeknul to pan Novák. Nasral se, bo asi chtěl dát subíka na ABC.  Komentoval to. YT láveři na něj vlítli. Přidat se pan Vávra.  A protože YT boys nic nedokázali, řekl bych,  duo Vávra-Novák vyhrálo na celé čáře.  No tak dobře, až na ten argument  „nic si nedokázal, tak drž hubu“ (ten taky dobře znám) mají kucí pravdu. Jim se ty nesmysly nelíbí. Je to  v podstatě, až na pár čestných výjimek,  balast pro mládež  s informační hodnotou výtvorů Kapitána Průnika (čekám už jen na neoprenový outfit zelené barvy a natočení cesty banánu až do úplného porcelánového konce).  A prý tam až tak o to zapovězené slovo nejde.   Ovšem nemohu popřít fakt, že pan Novák spustil zase po dlouhé době bezpochyby výživný flame.  Jantaři  mu na to naskákali jako nadržení jorkšíři na plyšovýho psa. Jirka Šraier se nechal vyprovokovat a vyndal ze svého rétorického špajzu komunistické šmejdy. A to byla chyba Jirko!

Komunisté neznali Youtube!

Základní pravidlo zkušeného trolla – netahej do hejtu politiku. Obzvláště, když o té době víš jenom z vládních učebnic.  A než něco napíšeš, dobře si to promysli.  Argumentace za pomoci komunistických přívlastků nemá grády a postrádá razanci. Je to stejný level, jako používat citového vydírání typu „je mi tě líto“. V kauze ABC jde hlavní judge star o „kvalitu“ youtuberských videí. Prý točí shity, aby byli slavní a měli hodně submisivních obdivovatelů (a taky asi nějaký ty love ty vole).  Ale hlavně, nic, vůbec nic nedokázali.  My jsme ho dokázali alespoň nasrat. Ale ti jůahele mamlasové jsou nuly, lůzeři, spodina.   Tak určitě, že slavní v herním chlívku můžou chrochtat nejvíce nahlas.  Nicméně dnešní konzumenty YT „umění“ nezastaví. Naopak, dokonale si ověřili, že jsou to jejich potenciální subíci a subinky.  A tak účel světí prostředky a kritizované  madduo prý vysílalo z herny Re-Load.  Vlastně ne, nešlo to na RL streamu, takže tenhle argument jsem si vycucal z klávesnice.

No a co má bejt?

Nic, plácnul jsem to sem jen tak, for fun. Ani na to nemůžu pořádně reagovat, bo celá diskuse na fubuku je neúplná. Ostrakizér totiž zabanoval vše, co se nějak týká mé osoby (a pozor, novinka, Novák už nevydržel  a vybanánil mě také).   Takže vidím prd. V zásadě to není  až tak velký problém, s ohledem na fakt, že Ostrakizér není zrovna řečnický guru a jeho argumenty mají damage paintbalového želé.  Ale stejně si neodpustím poznámku. Lečoplejéři rozhodně nehrají až tak marginální roličku, jakou jim „oficiálně“ přisuzují  v Re-Play.  Naopak, hodně se s nima počítalo a počítá (v RP byznysu), protože tihle lečopožírači mají like potenciál a čumí na TV Prima v sobotu po O.  Ovšem  spojovat televizní pořad s tím blábolícím davem na YT nebude úplně to pravý vořechový, tak tam nasadíme Jeblana, který bude spamovat inet náborovou slibovačkou (hlavně nechceme nikoho, kdo je vulgární a nemáme rádi VYkání).  Jebal  je   mimo Re-Play, dělá si to na vlastní triko na písečku  Re-Loadu, takže kde je problém? Není tam vůbec žádné spojení, žádný linky,  reklamní bárteříky, a žádné, dejme tomu,  finanční nástroje.  Sponzoři jsou v poho a naši diváci jsou úplná jelita (bohužel) a jsou blbí jako daňové přiznání (joke). Protože čumí na lečohraní na streamu z Re-Loadu, co nemá vůbec nic společného s Re-Play (jenom studio a nějaký ty reklamy atd.).  Všichni ostatní jsou debilové, závistivci a malý děti. A jim je jich taaak líto.  Etalon pokrytectví.

Youtube je reklamní monstrum, jehož  zákazníci ujíždějí na podobných týpcích, jakou jsou MadBros, a tenhle potenciál je škoda nevyužít. Prachy jsou prachy, koho to sere, že MadBros mluví neslušně.  Nejsou jediní  a každý lajk je dobrý.

A co takhle malé defilé youtuberských hvězdiček, přímo či nepřímo napojených na značky, které arbitr morálky vlastní (spoluvlastní  či byznysově olizuje):

Jeblan – točí jebpleje a slaví 800 subíků, zatímco ti, co mají více odběrů než on,  jsou hazjlové. Lajky mu zřejmě naskáčou až v okamžiku, kdy natočí konec cesty toho banánu.

Flygun – „používá“ cizí recky  a prodává trička - teda už asi ne, bo jeho unikátní webík dostal takedown.

Minxy – unikátní gejmgurrl…luk áj hef co? Její klíčenka je na eBay jako doma.

Ostriptér – král Nuda.

Tak kde je zakopaný pes?

Že jeho správce lečošišlalů mele taky sračky, jeho střihač nebo co tam dělá mele sračky, sem tam něžně ***istické a anti***itské. Že zelený voko žvatlá nesmysly, má aim na p*ču a porušuje ruléz, kam se podíváš.  Obecně jeho youtube stáj v čele se Cpt. Správcem (pakliže vůbec ještě správcem něčeho je) na ty dva zpovykance zkrátka nemá invenci. Teda ano, jednu  extra výhodu vlastně mají - jednu zrzavou.

Můžete kázat morálku horem dolem, můžete mít i hezkého Správce, co dělá lečopleje a točí sračky.  Ovšem nemůžete to  samé vyčítat ostatním.  My si z lečoplejerů a jejich fans prdel dělat můžeme, ale pan Novák ne.  Ale pozor, on prezentuje svoje osobní názory na svém osobním profilu. On může, Fiola z Indiána nikoliv.

My ztratíme jeden dva lajky a poškrábem se možná  na hlavě. On je přece JEDENPES, ten kápo tripsi studia, co zasel  semeno eRPíčka a Blblikací - ten si snad může dovolit ponižovat takový kokoty, který jsou jediným důvodem, proč si ještě zapaluje doutníky hořícíma pětilitrovkama?

Stejně nás hodně  baví  ten replay live nebo co to má bejt. Promujou to jako první komerční satelit ve vesmíru a přitom to je jenom kurva twitch kanál s programem,  který se brzo začne opakovat dokola a dokola a dokola, až z toho budou Jeblovy špeky dělat piruety.

P.S.

Moje špeky piruety nedělají, ty se jenom třesou. Z  recoilu, velkýho…