Královské lečopŘEdělávání

Written by Over on 08 March 2015. Posted in Průsery


EDIT 1: Hekr na svém YT kanále před chvílí smazal následující dnešní komentář, zcela jistě napsaný na základě našeho článku. Myslíme, že cenzura mu nepomůže, ale stejně ho sem pro zajímavost hodíme:
Mavaroti
Hmm... Ujebať niekomu tvorbu je fakt trapas... Keby to tak našiel GoGo a zistil že to je kradnuté tak by si mohol mať trapas pred celým slovenským Youtube ty hlúpy kokot :D

Jednoho ospalého pátečního odpoledne si tak projíždíme náš kanál, koupeme se v YT money, subících a donejtech, válíme se v brambůrkách a pochlejstáváme se Kapitánem Morganem, když v tom ejhle! nějaký náš věrný subík (zdravíme Britarna a jeho Klub mušketýrů) nám pošle odkaz na někoho, kdo nás prej vykradl. Tedy přesněji mě, Overa, a můj výtvor Prasák, který jistě znáte z TV... teda z Kordusova podcastu. Jakýsi Jakub Král, wannabe big lečoplejer, vzal naše video, trochu ho přetitulkoval a postnul jak na svůj YT, tak na You.Bo, primáckou vykrádačku YT, na kterou se hážou videa nejnižší cenové kategorie (Hrajeme s Alim má v postranním panelu zmíněné stránky exkluzivní černý čtvereček, stejně černý, jako jejich profil na ČSFD s 10% ratingem). Jakub Král, který si říká Hekr, toto "své" video upnul na You.Bo z toho důvodu, aby se zapojil do jakési gogosoutěže. Než jsme tento článek napsali, už to video stihl třikrát editnout a nejspíš stále nejde o poslední verzi. Docela hustý.

Není to poprvé ani naposledy, co náš originální křupavý kontent s extra polevou z pravé čokolády jedinci bez špetky integrity či kreativity okopírovali, a upřímně? Bereme to jako kompliment. Je to roztomilé. Stačí si vzpomenout na Playmana, který mi nějaké dva tři roky zpátky okopíroval článek o tom, jak BioWare okopírovalo Mass Effect z jednoho starého RPGčka. Jo, tenhle článek bude hodně o kopírování. Meta-přesah je nevyhnutelný.

Ale podívejte se, když předěláte předělávku, nevyhnutelně z toho vzejde sračka, což se taky stalo. Je jen jedna možnost, jak předejít sračkovému výsledku při předělávání naší předělávky, a to je ta, kdy si tu předělávku předělávky uděláme my sami. Ale teď se zaměřme na podělávky.

{youtube}OEZdoJO1nFo{/youtube}

Hail to the King

Po zběžné identifikaci tohoto invenčního a ambiciózního lečoplejera s originálním kontentem jsme došli k závěru, že se jedná o osobu z patologického hlediska natolik učebnicovou, až by se mohlo zdát, že se jedná o karikaturu všeho, z čeho si děláme u videomejkrů a jůtůberů srandu. Abych řekl pravdu, ani nevím, kde začít, protože studie tohoto jedinečného charakteru by mohla být extrapolována pomalu na celou YT obec.

Neměli jsme dost vůle na to se prokousat celou jeho FB stránkou (dokonce ji má jako osobní profil, ne jako page), protože náš ukazatel psychického zdraví šel totálně do kopru, ale dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a nasbírali při tomto sestupu do hlubin šílenství více než půl GB screenshotového materiálu. Hekr zvaný Hekrone je tuctový, hloupý a nevtipný lečoplejer s fanouškovskou základnou 500 lidí, které říká ULTRAZ, a o kterých dokonce složil básničku:

Hekr_one je momentálně hot jak kurva,
oni jsou hloupý jak El Bunda ale vtipný nejsou vůbec
tak jak je mohlo napadnout že mě můžou sundat?!
oni mají fans já mám ultraz! <3

(chyby faktické i pravopisné jsme v zájmu autenticity zachovali - pozn.red.)

Jeho další trademarkovou jedinečností je označení "VIREO," které používá pro všechna svá videa. Údajně podle spojení „virální video“, ale nám spíše přijde, že tím dává varování, že při sledování hrozí riziko nákazu ebolou nebo HIV. Jeho nick na XBox Live je xHeKRxONE, kterému už k dokonalosti chybí jen zkratky MLG, Pro a 420BlazeIt, ale používal i přezdívku AlbertíneQo_one, která si komentář ani nezaslouží. Jeho osobní i videomejkrský FB profil obsahují vysokou koncentrací emo a rádoby duchaplných komentů, pár dalších básniček adresovaných konkurenci na téma "vyližte si prdel hejtři," "nedosahujete na můj level," "třeba vyrosteš a probudíš se ze svého snu že jseš dobrej" (to je obecně dobré doporučení i pro pana Krále) apod. Hejtuje obzvláště videomejkry, kteří si lajkují vlastní videa, ale sám si lajkuje vlastní statusy a rád si je komentuje, aneb jak řekl Paroubek: „Když mě nechválí, musím se pochválit sám.“ Vrcholem této emo tvorby Hekra je několik oFFiciálních (dvě F jako dvakrát tak oficiálních) konců a smazání kanálu, které jsou "tentokrát doopravdy," ale "ještě o tom natočím video."

No hlavně, že máte všichni ty intra - kdo nemá dvouminutový intro a outro, jak by nebyl.

Tohle nám mimochodem připomíná už zmíněnou kopírku Playmana, který na Zingu skončil asi osmkrát a vždy se vrátil, jen proto, aby ho mohli zase vyrazit banánovým bumerangem. Posledním velkým tučným YouTubovým koncem byl i Gerrapa. Nevíme, co to s těmi konci je, ale je škoda, že to ti lečoplejeři nikdy nemyslí vážně.

Hekr si prošel i lehkou existenciální krizí, když napsal následující status:

Motivaci a inspiraci nakonec dostal, když nám nejen bezskrupulózně obšlehnul Prasáka, obral ho o jakýkoliv vtip, udělal tam ze sebe youtubemástra (a to s oblibou na FB nadává na namyšlený lečoplejery) a postnul ho do soutěže, ale když se inspiroval naší tvorbou obecně a stvořil neskutečnou sračku s názvem YouTube Squad - Aneb jak to všechno začalo. Jistě, je tam stín nějakého humoru, koneckonců, kdo se dívá na naše videa nějaký humor pochytit musí, ale žádná sláva. To je holt panáčku problém, když napodobuješ Amaharu.cz, ale nemáš ani poloviční invenci LadyPro, a ta Prosekovi stejně jenom při videotvorbě nosí kafe.

Jeho dalším oblíbencem a inspirací je skvělý intonátor Sterakdary, s kterým se Hekr na svém osobním účtu vyfotil na nějaké lečoplejerské internacionále. Jeho ostatní osobní fotky jsou také velmi bonitní - nebudeme je sice tady postovat, ale jde o stejný archetyp homoklády, jakými jsou např. libový kluci pyrotechnici z TVTwixx. Poslouchá taky Řezníka, což ospravedlňuje slovy:

 

No, chlapče, ty budeš mít tu budku asi taky v dobrým sranci. Hodně štěstí při dělání zbrojáku, psychotesty budou určitě na jedničku. Do al-Twixqaidy bys pasoval jak hrnec na prdel.

Když už jsme u homoklád, nemohlo nám neujít, že se Hekr v roce 2013 ocitl ve vztahu s jakýmsi dalším lečoplejerem, Vikiáškem Maxipsů. Vrána k vráně sedá. Každopádně tuto moderní a anti-stereotypní koncepci vztahů oceňujeme a jsme si jistí, že např. německé ministryni pro rodinu by srdce zaplesalo radostí a hned by si střihla nějakou tu kvótu.

Velmi bonitní je i jeho profil na ask.fm; Prosekovi se obzvláště líbila otázka "Co jsi posral?" na kterou Hekr odpověděl "spoustu věcí." Sebereflexe je v této branži ojedinělý úkaz, ten kluk má možná potenciál. Stačí udělat nějaký stream, při kterým si zdemoluje pokojík a subíci hned naskáčou. Mimochodem, Hekře, ptal ses, jestli udělat VLOG tour svého roomu - jestli je náš názor k něčemu, tak prosím, to nedělej. Stačil ten Gerrapův.

Abychom to nějak shrnuli, je nutno klarifikovat, že Hekrovi přes všechnu tuto kritiku přejeme do budoucna jen to nejlepší. Tento rok se podle svého statusu "chystal YT pořádně rozjet," takže doufáme, že jsme mu s tím pomohli. Také se zavazujeme mu udělat cameo v nějakém našem budoucím videu.

Na samotný závěr publikujeme Prosekovu poezii, inspirovanou tou Hekrovou. Prosek totiž není pouze filantrop, letec, střelec, znalec vína a doutníků, zkušený harcovník postelí youtuberek a postrach CoDek a Titanfallů, ale také, a to není moc známé, skvělý básník.

 

Lečoplejerská variace na Baudelaira

Jeden je málo, víc je moc
zadní vrátka vezmu na pomoc
Vesmír je pro něj malý, jak flusanec v louži
byť chudák malý, po slávě touží
Souží se, kolem jak sup krouží, co zbyde
ze lvích tlam odpadne ten žvanec kus,
dravce skus,
ukradnout mu něco zkus

 

Lečoplejerský gangsta rap

hekr hekr hekr grrrrrr, na mě nikdo nemá...prrrrrrr
zízízízhízízízízí
čmajznu, šlohnu, předělám, ostudu si udělám
duc duc duc duc zizizizi ziziziz
chr chrc prc frc
jůtjůb je můj styl, i gangsta sem byl
teda nebyl, ale chtěl, z gymplu jsem vyletěl
ty vaše bundy, vy kundy
duc duc duc duc...
jedu jak válec, hovno, jedu jak Samec
banán jdu blejt, v zemi čumákem budete rejt
až budu blejt, svačil jsem prejt...
Já nemám invenci, já nemám vůbec nic
jen mozek v kredenci

 

Výše zveřejněné básně jsou mozkovým prdem Miloše Kotrby, ženatého účetního ve věku 51 let, otce dospělého syna. Neprošly žádným editem, proofreadem ani formátováním, a obě dohromady vznikly surrealistickou a impresionistickou technikou "proud vědomí" během časového úseku 3 minut a 41 vteřin na redakčním Skypu. Čtenářům se omlouváme.