Good Guy Playman

Written by Over on 22 March 2012. Posted in Průsery

Mají nás rádi. Mají nás opravdu hrozně moc rádi. Mají rádi naše duhové hřívy, duhový smysl pro humor, ale ze všeho nejvíc mají rádi naše duhové články. A to dokonce tak moc, že se jimi nechají "volně inspirovat".

Naše články jsou křupavé, čokoládové a ještě k tomu jsou od sebe oddělené speciální rainbow náplní, která zaručuje jejich dlouhotrvající křupavost. Zkrátka a dobře, naše články jsou prostě k sežrání, a tak se nelze divit, že sem tam nějaký strávník ze závodní jídelny zvané Zing zavítá do naší restaurace, aby okusil menu invence a kreativity.

No a jeden takový šlechetný strávník se rozhodl, že trochu této lahůdky zanese ochutnat i chudákům kamarádům, kteří musí denně číst nemastné a neslané články z kuchyně veleuznávaných autorů čtvrtého (!!!) největšího informačního portálu o hrách v České republice. Kdo? To je přeci jasné...

Starý známý Playman a jeho nekonečná sága plagiátorství, banů, omluv, definitivních odchodů a následných příchodů ("tentokrát už to bude naposled, už se nevrátím!"). A abychom nezapomněli, mistr světa v opisování článků ze Score do textového editoru. Také je proslavený vlastnictvím několika identit (nyní vystupuje jako R2-D2). Úctyhodná osoba!

Naštěstí ale neusnul na vavřínech a vzdělává se i nadále, aby se udržel na špičce. Opustil známou legendární techniku zvanou "Playmanův prstoklad" (ctrl+c; ctrl+v) a vynalezl nové způsoby a vychytávky. Jeho nejnovější fígl je "vypůjčené" informace čas od času, větu od věty, občas proložit vlastním obsahem, případně obsah "vypůjčeného" textu zjednodušit a proložit gramatickými chybami - aby zachoval důvěryhodnost. A tyto techniky využil na svém nejnovějším dílku s prostým názvem Mass Effect 3, kterému za zdroj posloužily naše dva články - o vykradnutém příběhu a zpraseném konci. Stejné obrázky, stejná videa, občas stejná věta, stejné informace. Dokonce si toho všiml i všemocný Google!

{youtube}yahkJCUTzIs{/youtube}

Dobře, tohle vyznělo trochu útočně. Oukej, vlastně docela dost útočně. To bylo jen takové rejpnutí, nemyslíme to vážně. My mu tohle totiž vážně nemůžeme vyčítat. Jak bychom také mohli? Myslel to očividně dobře, a to je to hlavní. Jen se podívejte na blogovou sekci Zingu. Brak, tuctové a nudné články bez vtipu, nulová invence nebo snad kreativita (ty evidentně v životě neviděli ani zdejší redaktoři), kopírování cizího stylu, chyby, strohá přílišná korektnost, žádná kontroveze a žádný zajímavý obsah (no až na toho týpka s Nintendama, jeho články jsou aspoň čitelné a mají hlavu a patu). Kdybychom opět použili analogii na jídlo, zdejší blogová sekce by byl poloprázdný závodní hostinec s nevzhledným gumovým "jídlem" bez chuti, v podstatě jako od pana Tricatela z Křidélko, nebo stehýnko?.

V podstatě je Playman takový malý spasitel Zingu - konečně někdo poskytl zdejší skomírající komunitě něco, co ne každý ví (třeba ta část Anachronoxu - nemusíš děkovat, Playmane :) ). Playman je světýlko spásy a naděje, které prosvěcuje temnotu blogové sekce, nacpané sračkoidními blogy jako je třeba tento. Tak si ty rejpy neber moc osobně a jen tak dál!

Za Duhovou hordu proto prosím přijmi tato ocenění!

P.S.

Duhovatě nejduhovatější overohřívený admin má menší výhradu. Playman možná lehce zainspiroval v cizím restaurantu, ovšem v míře menší než malé, neškodné, a v neposlední řadě je to návtěvník webu, pro jehož autory může být pochvalou, že se zde nechal inspiračně  políbit poníkovou hordou. Takže Playmane, pac a pusu, a vítej, a hezky piš nejenom svoje blogy, ale i o nás!

Prosek

P.S.S.

Je to pořádně dojemný příběh a možná už nějací švédští scénáristé kutí koncepty na 10-sekundový spot pro rybí puding, nicméně ani staré Looney Tunesovky nejsou k zahození a když se tyhle dvě zcela odlišná stanoviska protnou dohromady, vznikne epická tečka za již tak zmařeným pokusem Playmana být herní redaktor. Bylo nám ctí, (o)psal jsi hezky, zlato. ;)

Clank

{youtube}rw1tW7lCAq8{/youtube}

Poznámka - link na článek již nefuguje, protože jeho autor se zřejmě, ale zcela zbytečně, zalekl přátelské atmosféry Duhové Hordy. Poníci nekoušou, Playmane, jsou to býložravci. I když se říká "ty vole dám ránu, jako když kopne pony", tentokrát to bylo humorně, byť lehce sakrasticky duhově podané kopyto. Neměl jsi to mazat, nenene.