Průsery

YouTube strikes back

Written by admin on Friday, 13 July 2018 16:43. Posted in Průsery

"doprdele kurvafix, chceš abych ti říkal Martine,


pak mně řekneš práskat přes prstíky.. wole řekni že ti dají přes píču.. NEBOJ SE TO ŘÍCT MARTINE! "


Vyhodit během chvilky oknem několikaletou práci je k nasrání. Řešit, jak si vydělat na chleba a nájem, to je už průser jak Ostrava. Brno už se neříká, Brno je zlatá l

Nicméně, Faťka zamáčkl slzu v oku a jde se chystat na posun o level výš. V tvorbě. Obsahu. Ve srovnání se smazaným obsahem to asi bude dělová rána a jeho zpovykaná army v noci oka nezamhouří dojmy z posledního videa, kde předváděl  výrobu domácích čipsů z nakrájenýho Roty.Královské lečopŘEdělávání

Written by Over on Sunday, 08 March 2015 13:49. Posted in Průsery


EDIT 1: Hekr na svém YT kanále před chvílí smazal následující dnešní komentář, zcela jistě napsaný na základě našeho článku. Myslíme, že cenzura mu nepomůže, ale stejně ho sem pro zajímavost hodíme:
Mavaroti
Hmm... Ujebať niekomu tvorbu je fakt trapas... Keby to tak našiel GoGo a zistil že to je kradnuté tak by si mohol mať trapas pred celým slovenským Youtube ty hlúpy kokot :D

Jednoho ospalého pátečního odpoledne si tak projíždíme náš kanál, koupeme se v YT money, subících a donejtech, válíme se v brambůrkách a pochlejstáváme se Kapitánem Morganem, když v tom ejhle! nějaký náš věrný subík (zdravíme Britarna a jeho Klub mušketýrů) nám pošle odkaz na někoho, kdo nás prej vykradl. Tedy přesněji mě, Overa, a můj výtvor Prasák, který jistě znáte z TV... teda z Kordusova podcastu. Jakýsi Jakub Král, wannabe big lečoplejer, vzal naše video, trochu ho přetitulkoval a postnul jak na svůj YT, tak na You.Bo, primáckou vykrádačku YT, na kterou se hážou videa nejnižší cenové kategorie (Hrajeme s Alim má v postranním panelu zmíněné stránky exkluzivní černý čtvereček, stejně černý, jako jejich profil na ČSFD s 10% ratingem). Jakub Král, který si říká Hekr, toto "své" video upnul na You.Bo z toho důvodu, aby se zapojil do jakési gogosoutěže. Než jsme tento článek napsali, už to video stihl třikrát editnout a nejspíš stále nejde o poslední verzi. Docela hustý.

Není to poprvé ani naposledy, co náš originální křupavý kontent s extra polevou z pravé čokolády jedinci bez špetky integrity či kreativity okopírovali, a upřímně? Bereme to jako kompliment. Je to roztomilé. Stačí si vzpomenout na Playmana, který mi nějaké dva tři roky zpátky okopíroval článek o tom, jak BioWare okopírovalo Mass Effect z jednoho starého RPGčka. Jo, tenhle článek bude hodně o kopírování. Meta-přesah je nevyhnutelný.

Ale podívejte se, když předěláte předělávku, nevyhnutelně z toho vzejde sračka, což se taky stalo. Je jen jedna možnost, jak předejít sračkovému výsledku při předělávání naší předělávky, a to je ta, kdy si tu předělávku předělávky uděláme my sami. Ale teď se zaměřme na podělávky.

{youtube}OEZdoJO1nFo{/youtube}

Generation RE-port

Written by Over on Saturday, 07 March 2015 17:53. Posted in Průsery

Zdravím lidi, jmenuji se Matouš Jedlan, ale více jsem známý pod přezdívkou Gerrapa. V herní branži se už nějaký ten pátek pohybuji a doufám, že s mými názory a příspěvky budete jedině spokojeni!

Jak nazvat vlastnost člověka, který, ač několikrát dostane do držky s varováním, že tahle hospoda není pro ZE-lený, se zase přikutálí, vykotí se na plac a zase píčuje, že chce zase na píču?

Tak tohle je Gerrapa, zasychající flek na zádech RE-Loadu, RE-Playe a nyní i YouTubu. A dnes je to vycházející hvězda webu GameBox. Kde se to všechno posralo? Kdysi dávno prý napsal šéfovi RE-Play pořadu, že nemá do čeho píchnout, a že je jako moc dobrej RE-daktor. Nikdo v Amahaře nemá nejmenší ponětí, čím tenhle hochštapler zaujal RP bosse, ale něco to asi být muselo, protože ten ho poslal dělat novinky. Drzá Jordan (sorry, tak Matouš Jedlan, ale kozy má a rtěnku taky) vypálila při přistání v novinkové sekci efektní díru a okamžitě udělala dusno. Jeho noví kolegové (někteří) ovšem né zcela vybalancovali oprávněnou kritiku a vtíravé podlézání, a nechali mu to sežrat (ke své vlastní škodě). Že Jedlan nedokáže ani napsat správně recenzi, kterou po něm museli narychlo před uzávěrkou předělávat a ještě i potom stála za vyližprdel, se hned promítlo na jeho vychvalovaném K/D ratiu – 500 novinek/1 recka.

Lempl není lempl, dokud si to nemyslí šéf. Gerrapa vlezl do řiti Hrazdilovi, majiteli klubu Re-Load, a ten už nekompetentnímu panáčkovi zařídil teplý flek. Kariérní postup byl v pravdě raketový (očividně nejmíň Saturn V), a z Gerrapy byl najednou SPRÁVCE lečoplejerů Rrrýýloudu. Trochu si tu hodnost vytunil a přidal si i funkci scouta. Jak nejlépe odstartovat „skvělou“ kariéru? No přetáhnout aukcionářku Minxy ze Skillzone, udělat z toho PíáR jako Brno a poučit Ugátora, že personám z RE-loadu se pouze VYKÁ. Ugátor zachoval tvář, ale udělat tohle nám, na Jeblanově YT kanálu by krev 14 dní nezaschla.

Gerrapa je exemplární příklad neúspěšného YouTubera, managera, re-daktora i stu-denta.  Ani v diskusích se nechytá, a jeho argumentační portfolio má pouze tři polohy: 1) vykejte mi, nebo jděte na čerstvý vzduch a najděte si kámoše; 2) Vás musel tatínek sexuálně zneužívat v dětství; 3) a dejte mi lajk, subskrajb a donejt. 

{youtube}hPSesWy5QAU{/youtube}

(Poprvé, ale rozhodně ne naposledy (wink wink), co jsme z Jeblana udělali filmového hrdinu)

Z toho RL ho pochopitelně vyhodili. Myslel si, že je slavnej, a obul se v „parodii“ do nějaké Geeksis, kterou prý pigluje Flygun (luxusní dvojka, zvlášť Geeksis má na kanále bonitní matroš). Ovšem zatímco Geeksis je YouTuberka s homeopatickým zastoupením na trhu, Flygun už je těžká váha (bo dělá s Mazim produkci RP), a tak se z Gerrapy stala persona non grata. Není se čemu divit. Navážet se někdo nám do škeble, dáme mu do držky. Ovšem konfrontace Flygun vs. Gerrapa by asi dopadla pro Flyguna nějakou nepěknou fatalitkou, a tak to Flygun vyřešil elegantněji. V podstatě bonzáka nabonzoval. Kopírka bonzuje vykalku, no to nevymyslíš.

Gerrapa je nyní free jako pták (tipujeme husu na foie gras) a, své RE-cenzentské neschopnosti prokazuje na jakémsi kanále GameBox a škemrá o peněžní dary. Jeho hvězda totiž nějak při stoupání hapruje. Teda, ono mu hapruje všechno, jediný, co je pevný jako skála, je jeho přesvědčení o kvalitě jeho obsahu.

Když už přišla řeč na ten obsah... V našem monumentálním mini-díle jsme drze využili cca 0,25 vteřiny jeho originálního obsahu. Pakliže lze ovšem za obsah - natožpak originální - považovat časově převrácené žraní banánu, z jehož podání by se poblil i veterán z Afghánistánu. Nicméně, řekli jsme si hele, z jiných si dělá prdel, to bude OK, přece mu nebudeme psát o svolení bliknout na okamžik jeho ksichtem v našem videu. Video se ohřálo na YT pár minut, a pak přišel claim. Od Gerrapy, za 5 políček filmu. Z něho si holt nikdo prdel dělat nesmí. Jasně, to náš chybný velkorysý úsudek neomlouvá, ale Gerrapa prostě nemusel. Mysleli jsme, že dokáže přijmout srandu, stejně jako třeba Martin Rota, kterýmu jsme bez jeho svolení strčili berle do prdele a použili jeho hlas z jeho obsahu. A to samý u Agraela. Podívejte se, kolik mají odběrů tihle dva, a kolik má ten lůzr. Ne, nedokáže přijmout srandu, nedokáže uznat, že byl, je a bude nikdo. Vede nesmyslný channel a jen hejtuje, když někdo poukáže na jeho trapný a nevkusný content. Co si myslet o člověku, který vám pod zaclaimované video dá lajk do komentů, když píšete, že si ho za to podáte? Dělá si prdel z Geeksis, ale nikdo jinej si nesmí dělat prdel z něj?

Jeho rtěnkový taneček, z kterýho má teď Prosek post-traumatickou stresovou poruchu, byl podle jeho slov „jen parodie, takových jsou na YT mraky a slouží jenom pro zasmání.“ Fajn, my mu nějakou parodii pro zasmání taky ještě uvaříme.

Ale oukej, my jsme mu ukradli vzácný autorský matroš. A on na druhou stranu stáhnul (ukradl) 8 dílů dánského seriálu, a z něj pak ve svém autorském movie použil 16 vteřin záznamu. To už je kurva rozdíl. Ano, je tak blbej, že nás claimuje jen několik dní poté, co na svém kanálu doslova oslavuje, jak sám používá cizí obsah. YouTubeři jsou v nepříjemně velké části případů cháskou mentálních mrzáků, ale mají jedno nepsané pravidlo: nemají rádi jiný YouTubery, co práskají.

Možná mu tohle všechno už došlo, protože nějaký den zpátky spáchal internetovou seppuku a smazal si až na jedno naprosto retardovaný video kanál. Škody tohoto obrazoborectví byly statistiky vyčísleny na rovných 0 Kč a pár zbytečně zachráněných psychik debilů, kteří si ty jeho videa regulérně pouštěli. To vše prý aby měl víc času na studia (cha!) a práci pro GameBox. Hovno. Došlo mu, že si naběhl na vlastní vidle, přestože už jsme ho důrazně varovali, že nejsme banda debilů z novinkové sekce.

Je jedno, že jeho kanál přetéká nudou, že má větší kozy než Geeksis a humor jen o špek lepší. Je irelevantní, že ho vyhodili z Re-Loadu, protože to chtěl Flygun, který mu nedokázal dát osobně do držky.  Jeblane, autorská práva jsme porušili, ale spoléhali jsme na tvou shovívavost, tak jak jsme to u jiných YouTuberů udělali už mnohokrát, naposledy právě u Berlodusu. Rota ani Agraelus neclaimovali, a nemusel jsi ani Ty. Přitom právě onen 4 framy dlouhý úryvek měl sloužit k promotion tvého kanálu, jelikož se nám zdálo, že není zdaleka tak oceněn, jak si zaslouží. Redakční konsenzus Amahary.cz zní, že reverse banana eating je stěžejní dílo, které shrnuje podstatu lečoplejingu, a mrzí nás, že jsi náš humor nepochopil. Jako ostatně pokaždé.

Gerrapa se nedávno, krátce před svým sociálně-mediálním self-knockoutem (náhoda?), zavázal, že přerušuje kontakt s naším webem a jeho umaštěné prsty už na naše komentářové pole na FB nic nenapíší. To je možná pravda, ale to, že si tento článek přečte a spálí při něm vzteky nějakou tu kalorii na lýtku je stejně tak jasný, jako že YouTube si klid od jeho zvracení způsobujících videí příliš dlouho neužije. Už ho totiž známe. Na to, jak vystupuje, je to příliš zamindrákovaný hrošík. Takže nám dovolte závěrečný message přímo pro Jeho Velké Vykalstvo: 

Jestli jsi chtěl klid, měls to nechat být. Jestliže se cítíš tím záběrem ohrožen kvůli malé sebedůvěře, pak to nemáš co nahrávat. A jestli jsi to učinil z principu, tak to tě šlechtí, ale pak se nemůžeš divit, co ještě přijde…

The Bus Unlocker

Written by Over on Sunday, 25 January 2015 20:12. Posted in Průsery

{youtube}apjqL3CIYUE{/youtube}

Paradoxně podařená polízanice

Written by prosek on Friday, 28 November 2014 13:32. Posted in Průsery

Tohle bude turnaj o mega prizemoney - asi tak 17 míčů v kačkách, na EUR si to přepočítejte. Přihlášené týmy - trio sCarFFCeo, TeamHarfa, státní autority (pojištovny), dodavatelé a jeden zaměstnanec. Hraje se Crook of Duty, v módu BUNGLE. Komentovat to nebude nikdo jiný, než stařík Prosek.

Dne 6.2. 2013 zveřejnil Pavel Kymla na YouTube kanálu Razer czech show video s názvem PARADOX, kde je tento popisek - cituji:

"Tentokráte byl naším hostem přední český hráč Call of Duty 4, Jan "paradox" Duchoň, střelec světové kategorie. Kromě jeho náhledu na současnou komunitu jsme velké penzum času věnovali herně DISTRICT.Prague, která již za nedlouho otevře své brány nadšeným fanouškům a příznivcům herního světa. Jaké vychytávky v těchto prostorech naleznete, která hra byla zvolena pro úvodní turnaj a jak se to s DISTRICTem má se dozvíte právě nyní."

Je nutno přiznat, že kdyby tam nešoupli blejskavej zub (a pár dalších nápadů) z bezpochyby vynikajícího a slavného fragmovie od Mazariniho, původní název článku by byl jiný. Ale stalo se,  tomu nešlo odolat.  Musím se tak omluvit eSubě, že jsem v návalu invence zapomněl na textovou součást jejich loga a pustil z řetězu svoji kousavou zubní protézu.  Zástupci eSuba se pochopitelně ohradili a proto jsem celý článek sundal z fubuku a v databázi ho předělal.  Sorry eSuba, mířil jsem na jiný terče a ujel mi aim, mea maxima culpa.

Paradox to s pixelovou snipou umí, vo tom žádná. Bývávaly doby, kdy jsem ho žral a chtěl mít pod polštářem jeho propocenou mikinu. No jo, jenže v tom videu, v čase 4:25, zatímco zkušený podnikatel Zimovjan předvádí na simulátoru svůj budoucí (a nyní asi i minulý a jediný) muscle kchár, Paradox hovoří o "člověku, co chtěl zničit českou scénu".

 

Ale nezničil-protože nebyl debil.


Vždy jsem věřil, že "dlouhodobě připravovaný projekt" byl připravován dlouhou dobu a my jsme se jen připletli do cesty rozjetému vlaku. V tom videu to Paradox vlastně popřel. Když se dozvěděl (přes Mazariniho) že něco počítám a potřebuji podporu progamerů pro turnaje, první, co Mazarinimu napsal, ať ho k nám "protlačí" jako zaměstnance. Dali jsme si s ním rande. Jenže on s sebou přivlekl Zimovjana, o kterém se Junior vyjádřil jedním slovem - hochštapler. A měl pravdu. Hochům jsme odříkali data, nápady, alternativy názvu herny (jo, i ten District tam byl), kolik mega máme v talónu. Plus velmi žádanou informaci o tvorbě prizemoney. Kucí se tvářili zúčastněně a empaticky a vesele jsme zdrbali existující konkurence a herní portály. Dokonce nám Paradox sdělil, jaký měsíční plat potřebuje, aby udržoval svoji sbírku mikin  aktuální. Naslibovali jsme si hory doly a rozešli se. To slovo "naslibovali" jsem nepoužil jen tak z plezýru.

Neuteklo ani moc dní, a zjistil jsem, že mi hoši vystartovali na mého uvažovaného mediálního partnera (RP), s "dlouhodobě připravovanýmm projektem". S jejich projektem. Mně ani muk. Nikdo vlastně ani muk, ani Liberský ani muk, i když to věděl.  A to chtěl Liberský osobní setkání s mým investorem. No ty vole, měl jsem z prdele kliku, že jsem mu to "diplomaticky" hned zatípnul. A taky že jsem chlapcům z budoucího Qwerty Gaming, s.r.o., nyní v likvidaci, nevykecal všechno. Vlastně vykecal, ale...tak trochu jsem místama neuváděl přesné informace. No tak jo, sice jsem jim prásknul rozdělaný kontakt na Re-Play, ale tak nějak jsem jim lhal v pár  kruciálních parametrech z oboru, kde dělat noozomy nestačí. Ostatně, oni mně věšeli bulíky na nos také, Zimovjanovi to koukalo z očí na sto honů, a když jsem básnil o Re-Play kontaktu, bylo na nich vidět, že něco nehraje.

Jak to pak celé dopadlo, je  ZDE.


My jsme CEO, a kdo je víc...


CEO trio Zimovjan, Paradox a Mareš plus Hája Pája Skákací Stan vyhrabali štědrého dárce, o němž se začalo v zákulisí oné české herní scény šuškat, že je v balíku (ano, ověřeno, je, a to hodně), a že ty love prý nebude chtít vracet, takže jako absolutně fčilu, omotali se šálama a rozjeli byznys. Ostatně, měli pro to dlouholeté předpoklady, skill a dokonce i jednu vysokou školu. Zimovjan měl za sebou aktivní účast jako jednatel a společník ve firmě s bombastickým názvem MVL Group, s.r.o. O mém synovi tenhle podnikatel prohlásil, že si ještě nevydělal ani na slanou vodu, a chce dělat hernu. A pak rychle prodal svoji společnost za cenu počátečního vkladu 200 tisíc panu Krasimiru Atanasovi Todorovovi, bytem Sofie, Bulharsko. MVL Group vydržela poměrně dlouho, nějakých 5 let. Za tu dobu nezveřejnila ani jednu účetní závěrku. Můžete to brát jako první indicii potenciálního průseru. Mareš prý studoval vysokou školu BIVŠ. To už je jiný kafe, bankovní institut, kvalitní základ pro vytuněný podnikatelský záměr a odsýpající byznys. Jeho živnostenský list obsahuje seznam úctyhodných činností

-   Zprostředkování obchodu a služeb
-   Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí    
-   Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků
   
No a Paradox? Umí fantastický fragy (nic proti tomu člověku-copyright Paradox). Takže dva experti na byznys, nemovitosti a ceny, a k tomu slavný ksicht v roli třetího CEO. Co byste chtěli víc, že ano?

A padla kosa na kámen.

Nebo spíš sniper šlápl na kalkulačku (sorry,claymore). A kdo vysoko šplhá, zvysoka taky padá. První lagy se objevily, když se na inetu objevily zvěsti o nevyplácení prizemoney z nějakých turnajů. Tenkrát jsem zavětřil a pronesl památná slova - sere se jim cash-flow. A když se sere cash-flow, smrdíto průšvihem. Nějak to nekorespondovalo s prosakujícími drby, že investor rozhazuje prachy jak Večerníček noviny a že první rok v případě ztráty vyfutruje bankovkami. Ze struktury pohledávek, které v insolvenčním řízení přihlásil pan domácí, společnost CundR Developments s.r.o., totiž vyplývá, že nehradili některé faktury už od 5/2013. A celý se to pak s plnou parádou rozsypalo v roce 2014. Dlouhodobě připravovaný projekt nějak nefungoval. Nebo někdo posral výpočty, kolik baget a piva se prodá na baru? Už jen fakt, že zakoupili tzv. ready made společnost, která měla sídlo v nějakém paneláku na Zbraslavi, že District (Qwerty Gaming s.r.o.) byl plátcem DPH, ukazuje na to, že projekt nebyl dlouhodobě připravovaný, a že ho řídili ekonomičtí noobové (nebo jen trošku vychcaní noobové). Dokážu si totiž dobře spočítat výši nadměrných odpočtů DPH, které vznikaly v průběhu vzniku herny, a nedokážu si představit, že by na to neměli účetnictví (viz. níže ke zprávě insolvenčního správce).
Nebo si to cucali z podložky pod myší, co já vím, česká herní scéna je (nejenom v tomto ohledu) nevyzpytatelná a svým způsobem velmi tvůrčí. Mnohem větší zábava by byla, kdybych viděl do nájemní smlouvy. Takto se jen zmůžu na konstatování, že si asi podepsali rozsudek smrti.
No, zkrátka jednoho dne se na facebooku District.Prague objevilo sdělení, které nenechalo jedno progamerské oko suché - District na Harfě končí, protože pan domácí je zlý a chce peníze. A prý to musí řešit soudy. Qwerty Gaming vzal čert, tam už jsme jen "bývalé vedení". Ale nebrečte, District stěhujeme do levnější destinace. Plus velké bububu o šíření poplašné zprávy. Ta zpráva je zřejmě dílem absolutního ekonomického a právního diletanta. No a taky neumí psát česky, sorry.

Citace ze zprávy, zveřejněné na FB profilu District.Prague:

"Z důvodů nedostání svých finančních závazků ze strany našich partnerů se firma, provozující tento podnik, dostala do finančních problémů. Bohužel ani s majiteli prostoru, kteří nám naznačili navýšení nájemného v blízké době, jsme se nedomluvili na další spolupráci. Tyto ekonomické faktory vedly k jedinému rozumnému činu a to, přerušit naše působení v Galerii Harfa. Myslíme si, že ze strany Galerie Harfa došlo k vážnému pochybení a proto to nyní musí převzít soudy, které tyto spory vyřeší. Je nám upřímně líto, k jakým spekulacím dochází na českých herních portálech.
Prosíme tedy, aby do doby, než bude vše vyřešeno, nikdo nešířil poplašné informace o naší firmě dle § 206 trestního zákona a § 49 zákona č. 200/1990Sb., o přestupcích, i kdyby jen z nedbalosti.
Budeme rádi, když nás redaktoři portálů osloví a informace, které jim budeme moci poskytnout, jim poskytneme.
Navzdory tomu co se povídá, informace o naší snaze vybudovat nový prostor je pravdivá. Nyní jednáme s našimi partnery o nadcházejícím dění a o novém prostoru.
Děkujeme za Vaši podporu v minulém roce a doufáme, že toto není konec a že nám bude umožněno i nadále pokračovat.

S přátelským pozdravem

Bývalé vedení firmy QWERTY gaming, s.r.o."


Konec citace.

Ach, ten přátelský pozdrav, jako když se loučí Vinnetou a odjíždí prérií v dál zase vykecat někomu díru do hlavy. Kdykoliv si tohle čtu, úžasem nedýchám a pak začínám slzet dojetím. Partneři nedostáli svých závazků. Pan domácí je svině, protože chce více love, zatímco my jsme museli sundat hodinu hraní ze 70 kaček na 45. Na inetu někdo prásknul, že mu Lena špitala do ouška, že Harfa zvýšila nájemné na dvojnásobek. Ona se Harfa přestěhovala na Václavák? Ale no taáááák, kecy v kleci!  Ekonomické faktory vedly k jedinému rozumnému činu, skončit na Harfě. Ekonomické faktory? Leda hovno, blbě jste to spočítali a podepsali pro vás zjevně na pochopení složitou smlouvu. Ekonomické faktory jste měli dlouhodobě a pečlivě zvážit při počítání toho vašeho projektu...dlouhodobého.Jestli někdo vážně pochybyl, pan domácí to nebyl. Jo, a ten příspěvek byl zveřejněný 24.7.2014, a insolvenční návrh dlužníka má datum 21.7.20144 a byl soudem zveřejněn 22.7.2014. Takže, bankrotujeme, a kdo o tom napíše, šíří poplašnou zprávu. Tak tohle už je silný kafe i na mě.  
A jesti máte dotazy, oslovte nás, a my vám (možná) poskytneme nějakou tu random informační emotion vatu blablabla. A proč by to někdo dělal? V insolvečním návrhu je toho dost, aby si průměrný progamer, lečoplejer a dokonce i re-daktor udělal jasno a spočítal si, že jste to přivedli cugrunt a nedalo to moc práce a přemýšlení.
Zkrátka a dobře, tenhle config byl na hovno.

District present.

Trojice CEO (chief executive officer) na sebe podala návrh na insolvenční řízení, přidala seznam neuhrazených závazků a seznam majetku s prohlášením o jeho úplnosti a správnosti. Je toho hromada, ale pro další čtení si zapamatujte 57 monitorů, 57 herních mašin, 57 myší Razer Dearhadder (ani to neumí napsat správně, progameři) a 50 klávesnic Razer. Insolvenční správce si pozval pány jednatele k pohovoru. Sice se prý zavázali předat správci všechy dokumenty, ale nějak se to nepovedlo, a tak nějak prý nedodali účetnictví. Ops...neměli náhodou v seznamu dlužných částek fakturu za vedení účetnictví od externí firmy?
Stavební úpravy podle insolvenčního správce provedli chlapci na vlastní náklady. Projekt prý fungoval cca 1 rok, a pak se prý pan dommácí nasral, protože neplatili nájemné, a nájemní smlouvu vypověděl. V květnu 2014! Zároveń prý pan domácí tzv. zadržel veškeré vybavení. Veškeré? Podle insolvenčního správce se v době jeho prohlídky prostoru na místě nenalézala "více než polovina" počítačových sestav. Dlužník prý dosud insolvenčnímu správci chybějící majetek neumožnil zkontrolovat. No bodejť by jo, když ten výtah mezitím někam odjel.

Na místě insolvenční správce zaznamenal 25 PC a zhruba polovinu Razer periférií. Tak to je přece jasný jak facka, dyk se kurva Halík stěhovali!
Další veselá událost, kterou insolvenční správce popisuje ve zprávě soudu, je sdělení pana domácího, že při odstoupení od nájemní smlouvy požaduje odstranění všech stavebních úprav provedených nájemcem. No a navíc, aby byla větší prdel, insolvenční správce tyto stavební úpravy a instalace nezahrnul do majetkové podstaty, protože to nejsou věci movité. Jo, a taky zmiňuje, že nebyla předložena pokladní kniha ke kontrole tvrzení, že dlužník nemá žádnou hotovost. Ale vždyť používali pokladní systém AWIS!  Insolvenční správce chtěl také ověřit, zda dlužník nemá nějaké pohledávky. Vzhlede k absenci účetní evidence musel vzít zavděk prohlášením jednatelů, že o žádných pohledávkách neví. No jo, ale vždyť na fubuku psali, že nějací partneři neplní svoje závazky?! Obvykle to funguje tak, že když má někdo závazek, tak druhá strana eviduje pohledávku. Aha, vlastně nemůže, když nemá účetnictví.

Zajímavý bod zprávy insolvenčního správce je jeho popření pořadí (přednosti uspokojení) pohledávky hlavního hráče - tajemného mecenáše české herní scény, který uplatnil pohledávku s příslušenstvím ve výši 10.800.000 korun, zajištěnou zástavním právem. Insolvenční správce dal přednost panu domácímu z titulu tzv. zadržovacího práva. Nice! Z mecenáše se stal věřitel.

Neméně vtipný je výrok insolvenčního správce ohledně pohledávky firmy ROSS Hoding a.s. - dodavatel chce po dlužníkovi 4.150.000 kaček, ale prý nedoložil oprávněnost fakturované částky a rozsah fakturovaných prací. Owned! Teda zatím.

District future.

Je to jen název projektu. Firma Qwerty Gaming s.r.o., se sídlem v poštovní schránce na Zbraslavi, bude po ukončení insolvenčního řízení terminated. Náš tým expertů na cash-flow se přesune do levnějších prostor, na kterých prý usilovně pracují s partnery, kteří dozajista neztratili důvěru v jeho manažerské dovednosti. Insolvenční správce možná dohledá těch +- 25 chybějících kompů, aby mohl uzavřít soupis a začít likvidovat (prodávat) majetkovou podstatu. Možná se bude opakovat scénář při zatípnutí firmy MVL Group - Zimovjan na to prý má zajímavou konspirační teorii. A třeba vyjde, byť to papírově není možné, Paradoxova teorie o přednostním uspokojení zástavního práva "investora", a insolvenční správce pohledávku ukojí bárterem za veškeré zařízení Districtu, které se pak šupem přesune do "nových prostor". Ovšem tady nastal epic fail velkej jak mapa v Battlefieldu - právníci pana domácího na to vlítli a popřeli (rozmrdali na cucky) smlouvu pana investora. Podle zdůvodnění to vypadá, že investor asi doopravdy ty love našim jednatelům DAL, a když chlapci zjistili, že se jim to sere, spíchli v rychlosti cár papíru, aby zachránili co se dá. To je pouze spekulace. Ale docela uvěřitelná, že jo? Celé to na mne dělá dojem, že někdo vyndal ze šrajtofle 9 mega a tady to máte kluci a užívejte si. A kluci si užívali. Jenže když pak mecenáš zjistil, že si užívali přes čáru, leavnul hru a vypnul router. Proto ten trapný konec se smlouvou o půjčce. Nakonec i soud v přezkumném řízení rozhodl tuto divnopohledávku přezkoumat v mimořádném řízení. To bude možná ještě sranda.

Aha, chcete citaci?

 

 

 Naši zlatí hoši nakonec k přezkumnému řízení ani nedorazili. Stydlivkové...

Další možnost je, že investor ve svém nadšení pro českou scénu zase vyplázne nějaký ten míč a zase se budou slibovat prizemoney.  Zatím není k dispozici účetní evidence, a musím si počkat, co z toho nakonec vyleze. Pokud vůbec něco. Decision management v podání tria Mareš-zimovjan-Duchoň opět potvrdil, že tzv. česká scéna podle Paradoxe nemá budoucnost. Podnikání není nekonečná afterparty. Na kalkulačce klávesy WASD nejsou a bezskrupulozní byznys má  bumerangový efekt.
 
Chtěl jsem provozovat 40 kompů v suterénu (nikoliv ve sklepě), ale to je jedno. Rád si na výsledek úsilí Paradoxe a spol. o ochranu české scény před zničením počkám.Dodatek

Qwerty Gaming s.r.o. je klasická ready made společnost. Sídlí společně s dalšími 69 firmami na jedné adrese v "paneláku" na Zbraslavi.Základní kapitál ve výši 200 tisíc je rozdělen mezi 4 společníky - 3xCEO celebrita á 40 tisíc a firma DESIDERIA INVEST, SE s vkladem 80 tisíc. Jeden by čekal, že mecenášem bude Desideria. Ovšem podle přihlášených pohledávek peníze do projektu nasypal pan "fyzická osoba" Vladimír Novák z Prahy 1. Oficiálně žádné spojení mezi V.Novákem a Desideria Invest neexistuje. Chybí tady jeden článek. Další zajímavost - Desideria koupila svůj 40% podíl od firmy ENERGOTRADE a.s., která je podle obchodního rejstříku v konkurzu od 8.8.2013. Jediný akcionář Energotrade pan Kladiva se odvolal z představenstva, dosadil tam někoho jiného, a založil firmu Desideria Invest, úplně náhodou se stejným předmětem podnikání, jako měla Energotrade, s výjimkou byznysu s pohonnými hmotami. Mimochodem, Energotragédie v tom  zahučela za bratru 2,614 miliardy korun. Jenom berňák chce 100 mega. Jakou roli v celé progamerské šaškárně hraje Desideria Invest se mi nepodařilo zjistit.  Ovšem čísla, která jsou teď v tom insolvenčním banku, nejsou jen alarmující, ale hlavně podezřelá. Ten projekt byl tak vynikající, že "mecenáš" má smlouvu o půjčce se zástavou. A žádný obchodní podíl, který by mu zaručil pokud možno majoritu a možnost kontroly. Jo, dal bych ledvinu za to, přečíst si nájemnní smlouvu a tu smlouvu o půjčce.

Psi štěkají, karavana jede dál. No uvidíme. Zatím to ovšem budí dojem, že "bývalé vedení" úspěšně zasmoukovalo, co se dalo (včetně fubuk profilů) v domnění, že jim uvěříme, že se stěhují do nového. Zcela určitě by to měli realizovat, protože pokud ne, černého Petra ničitelů české scény vyfasují oni.P.S.
Je docela možné, že jsem si tam to mikro coffe a mikro colu v ceně 80 vočí dal skutečně za 5 vteřin dvanáct.

 

 

Tyto firmy sdílejí společně s Qwerty Gaming s.r.o. adresu - POZOR! Rolujte až na konec, mám tam pro vás třešinku na dortu!


DUMPRO.CZ s.r.o.
care4u, s.r.o.
Perfect Money s.r.o. - rychlá půjčka do výplaty
raslovyuplet.cz
BONAX Invest, s.r.o.
FANTASY TRADE s.r.o.
ANVEX trade, s.r.o.
Freya-shop.cz
Hardmusic.cz
Forseti-fashion.cz
IPAX TRADING CZECH, s.r.o.
Stavebniny-strechy.cz
Fresh Marketing CZ
Elvex Group, s.r.o.
Adme Trade, s.r.o.
SUPERSTŘECHA.cz, s.r.o.
DesignBeat, s.r.o.
KARINEXT s.r.o.
Fullspectral.cz
Global Contracting, s.r.o.
WEDA consulting, s.r.o.
Teatreeoil.eu
Maselection.cz
Bezkomaru.cz
Bagoocz.cz
SCP SHOP, s.r.o.
Aquadom.cz
scpshop.wbs.cz
IT Průvodce, s.r.o.
Connect Media, s.r.o.
FINTRADEX consulting, s.r.o.
TORES trade, s.r.o.
Dixo Group, s.r.o.
FLOOR MAX, s.r.o.
LASIGA, s.r.o.
MM-Profile, s.r.o.
SEVEN TREE, s.r.o.
Stěhovák Praha - PIXO
F&E, s.r.o.
L2 RETAIL, s.r.o.
Autosklo servis DAMA, s.r.o.
DataPLEX Consulting, s.r.o.
Langer marketing, s.r.o.
Abaco
Sam Bake, spol. s r.o.
V.I.P. solutions, s.r.o.
Active City, s.r.o.
AWAMA company, s.r.o.
AUTOMYČKY ČR s.r.o.
NTM HIGH PLUS, s.r.o.
SMART WORLD s.r.o.
SG POINT
HelpUs, s.r.o.
PetaMem, s.r.o.
VIP Style, s.r.o.
FIPEX s.r.o.
ŠPERKY-LEO.CZ
SEVEN STONES, s.r.o.
ACTIN trade, s.r.o.
Siec corporation, s.r.o.
TAURUS trade, s.r.o.
MM-Profile, s.r.o.
Stavimdomy cz, s.r.o.
Abaco
Tenzicr.cz
Cigaretaelektronicka.eu
PIXO Czech, s.r.o.
Interior Management, s.r.o.
WOXI speciální stavební konstrukce


Seznam firem úřadujících v kaslíku na dveřích ovšem zdaleka nemá na seznam živností, které má zapsané v rejstříku živnostenského podnikání čtvrtý z "tanku a pes", Jan Havel. Jsou toho dvě stránky A4, a kromě obvyklých a méně obvyklých činností, kterými se takovej frikulín může bez obalu živit, mne zaujalo například - výroba koksu, výroba lokomotiv a lanovek, výroba letadel, potrubní doprava, modeling, poskytování služeb osobního charakteru.

Kurva tohle už přece není normální!


Ten člověk má takovej dovednostní záběr, že District jednoduše nemohl zkrachovat ani úplnou náhodou! Rok dva a District mohl vypouštět vlastní satelity!

 

 1.     Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost
 2.     Činnost odborného lesního hospodáře a vyhotovování lesních hospodářských plánů a osnov
 3.     Nakládání s reprodukčním materiálem lesních dřevin
 4.     Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby)
 5.     Úprava nerostů, dobývání rašeliny a bahna
 6.     Výroba potravinářských a škrobárenských výrobků
 7.     Pěstitelské pálení
 8.     Výroba krmiv, krmných směsí, doplňkových látek a premixů
 9.     Výroba textilií, textilních výrobků, oděvů a oděvních doplňků
 10.     Výroba a opravy obuvi, brašnářského a sedlářského zboží
 11.     Zpracování dřeva, výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků
 12.     Výroba vlákniny, papíru a lepenky a zboží z těchto materiálů
 13.     Vydavatelské činnosti, polygrafická výroba, knihařské a kopírovací práce
 14.     Výroba koksu, surového dehtu a jiných pevných paliv
 15.     Výroba chemických látek, vláken a přípravků a kosmetických prostředků
 16.     Výroba hnojiv
 17.     Výroba plastových a pryžových výrobků
 18.     Výroba a zpracování skla
 19.     Výroba stavebních hmot, porcelánových, keramických a sádrových výrobků
 20.     Výroba brusiv a ostatních minerálních nekovových výrobků
 21.     Broušení technického a šperkového kamene
 22.     Výroba a hutní zpracování železa, drahých a neželezných kovů a jejich slitin
 23.     Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků
 24.     Umělecko-řemeslné zpracování kovů
 25.     Povrchové úpravy a svařování kovů a dalších materiálů
 26.     Výroba měřicích, zkušebních, navigačních, optických a fotografických přístrojů a zařízení
 27.     Výroba elektronických součástek, elektrických zařízení a výroba a opravy elektrických strojů, přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém napětí
 28.     Výroba neelektrických zařízení pro domácnost
 29.     Výroba strojů a zařízení
 30.     Výroba motorových a přípojných vozidel a karoserií
 31.     Stavba a výroba plavidel
 32.     Výroba, vývoj, projektování, zkoušky, instalace, údržba, opravy, modifikace a konstrukční změny letadel, motorů letadel, vrtulí, letadlových částí a zařízení a leteckých pozemních zařízení
 33.     Výroba drážních hnacích vozidel a drážních vozidel na dráze tramvajové, trolejbusové a lanové a železničního parku
 34.     Výroba jízdních kol, vozíků pro invalidy a jiných nemotorových dopravních prostředků
 35.     Výroba a opravy čalounických výrobků
 36.     Výroba, opravy a údržba sportovních potřeb, her, hraček a dětských kočárků
 37.     Výroba zdravotnických prostředků
 38.     Výroba a opravy zdrojů ionizujícího záření
 39.     Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů
 40.     Výroba dalších výrobků zpracovatelského průmyslu
 41.     Provozování vodovodů a kanalizací a úprava a rozvod vody
 42.     Nakládání s odpady (vyjma nebezpečných)
 43.     Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti
 44.     Sklenářské práce, rámování a paspartování
 45.     Zprostředkování obchodu a služeb
 46.     Velkoobchod a maloobchod
 47.     Zastavárenská činnost a maloobchod s použitým zbožím
 48.     Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství
 49.     Potrubní a pozemní doprava (vyjma železniční a silniční motorové dopravy)
 50.     Skladování, balení zboží, manipulace s nákladem a technické činnosti v dopravě
 51.     Zasilatelství a zastupování v celním řízení
 52.     Ubytovací služby
 53.     Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály
 54.     Činnost informačních a zpravodajských kanceláří
 55.     Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí
 56.     Pronájem a půjčování věcí movitých
 57.     Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků
 58.     Projektování pozemkových úprav
 59.     Příprava a vypracování technických návrhů, grafické a kresličské práce
 60.     Projektování elektrických zařízení
 61.     Výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd nebo společenských věd
 62.     Testování, měření, analýzy a kontroly
 63.     Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení
 64.     Návrhářská, designérská, aranžérská činnost a modeling
 65.     Fotografické služby
 66.     Překladatelská a tlumočnická činnost
 67.     Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy
 68.     Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu
 69.     Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti
 70.     Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí
 71.     Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti
 72.     Praní pro domácnost, žehlení, opravy a údržba oděvů, bytového textilu a osobního zboží
 73.     Poskytování technických služeb
 74.     Opravy a údržba potřeb pro domácnost, předmětů kulturní povahy, výrobků jemné mechaniky, optických přístrojů a měřidel
 75.     Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu
 76.     Poskytování služeb pro rodinu a domácnost
 77.     Výroba, obchod a služby jinde nezařazené