Padají servery

Written by prosek on 24 January 2012. Posted in Sloupek

Padají servery, přejte si něco!

 

Tak prý sejmuli web České protipirátské unie...no konečně někdo klepnul vyžírky přes prsty. Na webu Autoforum.cz jsem zaznamenal zajímavé srovnání - "zavřít MU je stejné, jako zavřít továrnu na papír, protože někdo ten papír proužívá pro tisk cizích fotografií." Bingo! Zavřete Škodovku, protože uživatelé Ochcávek nejezdí podle předpisů.

Obecně se z tzv. Autorského zákona už i u nás stal zdroj rychlých a bezpracných peněz. Paraziti, jako například Ochranný svaz autorský - OSA zla, DILIA, Intergram, BSA, to všechno jsou zájmová sdružení, neexisují v Obchodním rejstříku, nikdo tak nevidí do jejich účetních závěrek. Každý, kdo má do prdele díru, si dnes může zajít na Ministerstvo kultury, prohlásit, že nějakým způsobem parazituje na autorských dílech, a ejhle, další ochranný svaz je světě. K nám tuhle přišel takovej jeden zmrdík, a že prej je z Ochranného svazu zvukařů...čuměli jsme na něj jak americká sekretářka na klávesu CAPS Lock, ale on vyhrál. Je to v zákoně. Zvukařům už také platíme. Za chvíli budeme platit osvětlovačům, bedňákům, cateringu, a nakonec i za záchody TOI TOI, do kterých si tihle autorští zmrdi chodí odložit stolici.

Jako by už nestačilo, že v autorském zákonu je zakotvena prezumpce viny - koupíš si CD média? Kupuješ si vypalovačku či hard disk? Tak jsi potenciální zloděj, a pro jistotu z toho zaplatíš umělcům desátek. Táááák!

Leda hovno zmrdi! Jednou na vás dojde na všechny. Zatím to tuní pouze hackeři, a já jsem jim za tuhle práci neskonale vděčný. A doufám, že to votuní ještě víc a houšť...bo tak dlouho se chodí se džbánem, až...