RE-fund RE-volution

Written by prosek on 22 October 2013. Posted in Průsery

 

Nemám kamarády a málo chodím ven, abych si nějaké našel. K mé škodě jsem neshledal smysl života v lovískování subíků a streamování levelování za prachy. Nehraji si na managera  úklidových služeb a nedělám do webkamery pišišvoří ksichty. Zkrátka, dělat ze sebe debila, abych ulovil lajky, není můj styl ani cíl. Naopak, kvalita článků a příspěvků na fubuku našeho blogu se měří počtem mínusů, které začnou skákat v okamžiku, když zase hodíme něco odjištěného mezi zpovykané fans. Někdo honí lajky, my honíme zmrdy.

6. září mi na fubuk zeď napsal majitel společnosti Reload Gaming s.r.o. doporučení, abych začal hledat spásu v kamarádech. Očekával jsem, že tento vystudovaný paraklet má pro své rady dostatečnou empirickou oporu, zamyslel jsem se (hluboce) a nastartoval proces změny k lepšímu. Dokonce jsem na jeho post reagoval v tom smyslu, že si to nechám projít hlavou.  Nyní, ve světle nejnovější události, kterou lze bez uzardění nazvat absolutním epic failem, mohu konstatovat, že by si měl nechat něco projít hlavou on.

Do té veselé debaty se tenkrát na fubuku zapojil i uživatel s identifikací Patrik Klema s hláškou „Ha, bude sranda?“, a aniž by tušil, srandy byl nakonec plnej pytel. A to ještě dříve, než by se kdo nadál. On to snad přivolal, a já přísahám, že jsem svoji voodoo panenku výjimečně nechal v šuplíku.

Lecplejová stár stáje RE-LOAD přetunila svoje pýár a jala se na eBay obchodovat „reklamní“ klíče do hry bety free-to-play hry Hearthstone. No, přetunila nejen PR, ale i svoji hamižnost. Prodávat klíče f2p hry za 3 tácy, a ještě to bidovat? Ale no tak! Bohužel pro ni, přehnala navíc i svoji blbost, a zpeněžovala  pod svým originálním nickem (tedy pouze dočasně, když se našly její tlapy, změnila si makeup na hlavní záporáky série Mass Effect). MinxyThePoo si tak uštrikovala z ostudy kabát a já velmi, velmi pochybuji, že by tento svůj nový a veskrze originální outfit přidala do fashion sbírky na jejím blogísku. 


„Milí subískové, pořídila jsem si luxusní topík z kolekce eBay of Shame, nyní o mne budou všude psát… whupííííí!“

Prodávat klíče asi není problém, nicméně ty klíče byly určeny na rozdání fanouškům, ne na prodej. Zrzavá špulinda nafasovala totiž klíče od svého pana domácího, aby jimi dělala radost fanouškům Re-Playe. Byla z toho velká sláva na fubuku, holčina annoncovala vo sto péro, hola héj, budou kéj, já vás všechny lovískuju a pac a pusu. No a najednou se zjistilo, že jí asi pár kousků někam zapadlo a pak se objevilo na eBay. Asi chyba v účetnictví, v kalkulačkách, v matrixu… nebo v hlavě. Kočanda hrála na eBay stejnou lamu, jako v „céesgéóčku“. Výsledek se musel nutně dostavit – byla načapána s kalhotama dole.

Pokud vím, vydavatelé na takového záležitosti mají poměrně přísné ToS ruléz. Český distributor Blizzu asi z této partyzánštiny nebude hejkat nadšením. A recenzenti na českém herním trhu jakbysmet. Z roztomilé zrzavé veverčičky se tak šmahem může stát nenáviděná zrzavá kuna, co nasrala Blizzard. 

{youtube}JFohHzIOzpw{/youtube}

OstrikeY rád dává nevyžádané rady a některé položky z jeho ansáblu jsou skutečná extratřída. Pamatuji flame, když se naše milovnice fashion angličtiny odloupla ze Skillu a v barnumském stylu začala vychcávat na všechny sloupy, že teď je ta RrrrýLoud gamer gurlll a ve Skillu na ni jsou zlí. Manager pro lecplejery Re-Loadu si rozcuchal háro do bojového módu a vlítnul majiteli Skillu do zelí a do ksichtu. No, nechci ani vědět, kam strčil tu svoji chlupatou kouli před pár dny, když se profláknul byznys plán naší keypley umělkyně. V normálně fungujícím prostředí by takový „manager“, pokud by se čestně neoběsil na svých svítících sluchátkách, dostal spolu se zelenýma kukadlama fire off rychleji, než bys řekl švec. Ty hele, to je vtipný, co?

Každopádně, tenkrát to byl fičák, ale nyní bylo ticho po pěšině.  

Teda, nebylo to tak úplně tiché. Klíčová makléřka odhodila ten zbytek balastu, co měla v makovici, a vypálila na fubuk několik velmi naivních hlášek. A když zjistila, že takové blafy jí nikdo žrát nebude, udělala to, co dělají všechny kašírované stárs – začala mazat. A pak banovat. Argumentovat se nedalo, přiznat selhání se jí nechtělo, tak se uchýlila k již známému schématu Erase and forget.

Prý nějaké klíče stačila zpeněžit. A prý zpeněžení vrátila a klíče prý dostanou fans. Prý refund, jak to nazvala. Takže konec dobrý, všechno dobré, co bylo, to bylo, a hrajte s námi dál.

A jaké je z toho poučení? Nepouštějte do zahrady kozla a na internet  nekompetentní amatéry.  A dávejte si pozor, s kým se kamarádíte.