FAQ

Written by prosek on 29 December 2011. Posted in Uvodni rules

1) Proč se blog jmenuje Amahara.cz?

Amahara je sice battle nick mého syna Jana Kotrby, nicméně jsem ho použil pro svoje účely. Jednak tato doména již existovala, společně s doménou Re-Load.cz, a to z důvodu přípravy projektu největší české počítačové herny v Praze. Bohužel, amatér míní a progameři mění, takže z projektu jsem společně se svými investory odstoupil. Za to vše vděčím českým progamerům s nicky Paradox (Jan Duchoň) a Park89 (Ladislav Zimovjan). Podrobnosti o SKUTEČNÉM rozsahu projektu jsou zatím v šuplíku, a podle všech indicií tam i zůstanou.

2) Co má Amahara.cz společného s Amaharou z Re-Play?

Kromě názvu nic. Ten Amahara je členem redakce Re-Play. Je vázán loajalitou ke svému chlebodárci a proto významně na Amahara.cz nepublikuje a v podstatě mlčí. Myslím, že to je jen dobře, a že by si z něj mohli redaktoři Zingu a Indiana brát příklad. Zatím se totiž chovali jako tlupa paviánů.

3) Kdo tedy stojí za blogem Amahara.cz?

Pro-Sek, tedy mé velké Já. Jsem majitel, jediný admin. Website je financován z mého "kapesného", není závislý na žádném sponzorovi či inzerentovi. Proto si můžu psát, co se mi líbí,  nemusím sledovat přístupy a lézt někomu do prdele.

4) Proč je obsah Amahara.cz tak kontroverzní?

Protože mě to baví, nasírat lidi, co si to zaslouží. Protože můžu. Protože zmrdy je nutno klepat přes prsty neustále, při každé příležitosti. Protože tady mi to žádný inzertně submisivní admin nemůže mazat.

5) Proč raději něco pro kritizovanou herní scénu neudělám?

A proč bych to měl dělat? Seriozní pokus selhal kvůli nenažranosti a zmrdskému chování českých celebrit progamingu. A kromě toho, argumentace "Když se ti to nelíbí, běž to dělat a změň to" je irelevantní. Nemá to nic společného s podstatou slova kritizovat. Btw. čtenáři různých herních portálů kritizují kdeco a kdekoho, a nemám dojem, že by například šli a udělali přesně ten jedině správný Modern Warfare, Battlefield nebo Diablo 3. Jenom kecají a kritizují, nic víc. Já dělám to samé, tak se z toho neposerte.

6) Je nutná registrace na Amahara.cz?

NENÍ. Přístup je volný - lze komentovat pod články anonymně.  Ale, pakliže je možno komentovat anonymně, musíte počítat s tím, že i blogeři, pokud si přejí nezveřejnit svoji identitu, můžou blogovat též anonymně. Máte volný přístup do komentů, tak nemrmlejte, že na druhé straně máte anonymní články. Něco za něco. Registrace je dobrá pouze pro toho, kdo chce publikovat vlastní články.  Co se komentů týče, koment registrovaného uživatele je ihned vidět. Anonymní komenty zůstávají v databázi ve stavu čekajícím na publikování. Publikovat anonymní komenty může pouze admin, který z pochopitelných důvodů není vždy k mání. Tak si vyberte. Automatická registrace je vypnutá, kdo cítí potřebu býti registrován, stačí, aby napsal na e-mail amahara.cz závin seznam.cz.

7) Amahara.cz, to jsou ti "gejové", co psali pro Zing?

Ano, psali jsme blogy a publikovali na blogové sekci ZINGu. Ovšem nejsme gayové, v tom se vybraní uživatelé Zingu velmi mýlí. Ale aby někteří z nich konečně pochopili, proč už pro Zing nepíšeme, připravím extra čtivé vysvětlení. Obvykle platí, že nadužívání některého slova (gay) poměrně přesně ukazuje na latentní obsese autorů podobných podpásovek.

8) Jezdí Pro-Sek o víkendech po poli s Abramsem?

Ne, nejezdí, bo ho nemá, což je pro normální čtenáře pochopitelné. Navíc, i kdyby měl Pro-Sek ty možnosti, jezdil by z logických důvodů v tanku ruském.  Nicméně Pro-Sek má kvalifikaci pro ovládání všech ručních palných zbraní, a to i military třídy, pro vojenská kolová i pásová vozidla, a pro další velmi zajímavé military gadgety.

9) Za jak dlouho vykopou Amaharu z Re-Play?

To je otázka od  uživatele Zingu s nickem R.I.P. Přišla mi tématicky zajímavá, proto jsem ji sem zařadil. Neumím na ni odpovědět, vím jen to, že někde zajisté existuje minimálně hodně potenciálních redakčních elévů, co strčí Amaharu do kapsy. Je to jen na nich, zda dokážou svoje schopnosti nabídnout a správně prodat. Ovšem je nutno pro úplnost dodat, že Amahara z redakce Zingu odešel dobrovolně, žádné fire off se nekonalo. Banána dostal již jako řadový uživatel portálu za propagaci pony univerza v sekci Fóra, jejíž obsah je možnos jednoduše definovat jako off-topic. Na Zingu tomu ovšem říkají Náhodné myšlenky, což v jistých souvislostech zní jako dokonalý vtip.

10) Kouká admin na pořad INDIAN?

No jasně, je to vtipné, akční, odpočinkové. Běhá tam hezká roštěnka s  kvalitním matrošem, tak proč se nekouknout?

11) Jaký je kontakt na admina či redakci?

e-mail:
amahara.czzávinseznam.cz

Skype: pro-sek

12) Je Clank opravdu tak super?

Ano, mohu to osobně potvrdit.