Sony Vegas, first contact

Written by prosek on 06 May 2012. Posted in Off-topic

Zajisté nemálo hráčů alespoň jednou zatoužilo vypustit do cyber prostoru svůj mad skill a naboostovat si ego za pomoci nějakého gameplaye.

No jo, ale. Namastit celé kolo i s tím, co hráči vypouštějí do mikráků, asi není to pravé ořechové. Doprovázet hru monotónním komentářem většinou vede k totálnímu uspání diváků. A něco sestříhat a ozvučit tak, aby se na to dalo dívat, není žádná prdel. Můžu si toto tvrzení dovolit, protože jsem to vyzkoušel.
Na počátku byl génius Nikolaj "Mazarini" Lazarev, který je členem týmu pořadu Re-Play. Jeho neuvěřitelný cit pro implementaci hudby do fragmovie (studoval jsem hudbu a hraní 15 let) odstartoval můj zájem o jeho práci, a obecně o střih videa a hudby. Bohužel, všechny ty video softwarové fičury pro mě byly španělská vesnice, takže trvalo dost  dlouho, než jsem se odhodlal a koupil Sony Vegas pro začátečníky. Věřte mi...byl to děs běs.  Peklo, očistec, masakr.

Tři noci jsem v tom nesrozumitelném softu rejpal zoufale myší, a dal dohromady první "sestřih". Bohužel, můj fraps mě nenávidí, a nahrál mi zvuky posunuté od videa. Takže jsem ingame zvuky vypnul. No, není to sranda, to už jsem psal. Ale že to bude takový maso, to jsem netušil. Namontovat dohromady fragy s muzikou, vybrat dobrou hudbu (sorry DnB a různé hiphoptrancedubstep nesmysly nevedu), a vůbec nahrát fragy, za které vás různí "komunitní skilleři" nevyfakujou. Ale pro ně mám vzkaz - trhněte si nohou. Mám rád hudbu, rád se učím nové věci, a jestli k tomu budu dávat nozoomy s přemetem a třemi vruty, zatímco si budu vařit kafe,  je mi u prdele. Hraju si svoji hru, nemám zapotřebí fejkovat fragy a pak se na netu chlubit v MW3 weekly tops. A kromě toho, je mi padesát, takže mám nárok být už pomalý a blbě vidět.

Sony Vegas je fajn věc. Chce to se učit, se učit, se učit. Výsledky se dostaví, postupně, ale nakonec určitě přijdou. Přístí rok si koupím Sony Vegas PRO a nějaké pluginy, bo mě to začalo neskutečně bavit. Nejsem komunita member, neumím kreslit ve Photoněco ani se 3D hýbat...možná časem dokoupím další software a začnu se učit nanovo.

Tohle je můj v pořadí třetí pokus. Díky Nikolajovi, který mne inspiroval a zároveň nezištně pomůže rychlou radou, snad přijdou další, a lepší.

Díky Nikolaji!

Hmmm, Red Bull, tak je to správné...

Share

Zpocený sumo bojovník

byl v televizi. Veselý pohled, jak seděl vedle Martina Roty, který nesnáší tlusťochy.

Fimlar a Rybka objevili Ameriku

"tahleta  klávesnice je podle mě čistě herní..."

Tak určitě, na to by jeden sám nepřišel.

Jde o Logitech G910, a ti dva performovali neuvěřitelná zjištění, ze kterých hráčům půjde hlava kolem.

Václav Kordus Koniáš

Páter Koniáš české youtube scény. "Jsem tovaryš pátera Koniáše
umím oheň rozdělat umím světlo zhášet..."

Gerapajaujau reboot? Rozsekalo...

Správce a Kapitán a Bavič před koncem roku rekapituluje. Jedno voko nezůstalo suchý a Prosek probrečel celou noc. A vod novýho roku bude mít GTX 970 mňaujau, a bude bitrate, takže ten rozkopanej, hnusnej neustlanej pelech v pozadí budete mít lépe na očích. A prý "nejsem vtipnej pořád". Nenene, ty nejsi vtipnej NIKDY!

Windows 10 v basicu zadarmo?

Proč ne, zadarmo i žloutenku!

Ticho po pěšině

v kauze District. CEO zarputile mlčí a kdesi kempí. My si zatím pouštíme stará videa z dob největší slávy. Vlastně to doby nebyly, pouze jeden rok...

Vzduch je leda tak pro Vávru...

začíná frčet voda! Fractal Design už měl asi plný zuby sraček od Corsair, a tak si nechal udělat AIO Kelvin vodníka přímo od Alphacoolu. Je v něm díra navíc (ne pro Proseka), takže můžete vypustit-napustit-přidat další okruh. Třívětrákový systém za 5 litrů vypadá jedle.

Who's Online

We have 11 guests and no members online